Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - VAHŞETİN SIRRI ÇÖZÜLDÜ
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

VAHŞETİN SIRRI ÇÖZÜLDÜ

VAHŞETİN SIRRI ÇÖZÜLDÜ
Uskumruköy'deki kan donduran olayda bidon içinde bulunan cesedin sırrı çözüldü.
26.02.2013 / 21:24


Uskumruköy'de 22 gün önce esrarengiz bir şekilde kaybolan 57 yaşındaki Fatma Top, dövülerek öldürüldükten sonra bir bidon içine konulmuş ardından su göletine atılmış halde bulundu. Polis olayla ilgili Mehmet T. (57) ve F.Ö.'yü (35) gözaltına aldı.DÜNÜRÜ CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Uskumruköy'de polise başvuran Fatma Top'un ailesi, Top'un esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolduğunu söyleyerek müracaatta bulundu. Polis olayla ilgili yaptığı soruşturmada Fatma Top'un son olarak dünürü Mehmet T. ile görüştüğünü tespit etti. Bu gelişme üzerine Mehmet T. gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan Mehmet T.'nin önce suçlamaları kabul etmediği daha sonra cinayeti itiraf ettiği öğrenildi.ÖNCE DÖVDÜLER, SONRA ÖLDÜRDÜLER!

Mehmet T., polise cesedi attığı su göletini gösterdi. Dalgıçlar tarafından gölette yapılan aramada bir bidon içine konulduktan sonra gölete atılmış Fatma Top'un cesedi sudan çıkarıldı. Ceset üzerinde yapılan ilk incelemede Fatma Top'un dövülerek öldürüldükten sonra bidona konulduğu tespit edildi. Ceset incelenmek üzere Adli Tıp kurumu morguna kaldırıldı.BİLEZİKLERİ İÇİN ÖLDÜRÜLMÜŞ OLABİLİR

Öte yandan Fatma Top'un yakınları yaşlı kadının kolunda 3 bilezik bulunduğunu ceset üzerinde bu bileziklerin olmadığını iddia ettikleri öğrenildi. Arıcılık yapan şüpheli Mehmet T.'nin aralarında geçen bir tartışmanın ardından Fatma Top'u öldürdüğünü söylediği ancak tartışmanın sebebini söylemediği öğrenildi.

BİR KIZI DAHA ÖLDÜRMÜŞ OLABİLİR

Bu arada polis Fatma Top'un ailesinden bazı kişilerin 15 yıl önce Samsun'da yaşayan Mehmet T.'nin yanında çalışan 19-20 yaşlarında bir kızın ölümünden de sorumlu olacağını belirterek polise ihbarda bulundukları öğrenildi. Polis ihbarda adı geçen kızın o tarihten bu yana kayıp olduğunu, konunun araştırıldığını söylediler.

Yetkililer Mehmet T. ile yanında çalışan F.Ö.'nün sorgularının devam ettiğini olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü belirttiler.