Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - KÖPRÜLER HALKA SATILIYOR!
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KÖPRÜLER HALKA SATILIYOR!

KÖPRÜLER HALKA SATILIYOR!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, köprü ve otoyolların belli bir kısmının halka arz yöntemiyle satılabileceğini söyledi.
24.02.2013 / 03:34


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 5,7 milyar dolarlık köprü ve otoyol özelleştirmesini bedeli düşük buldukları için iptal ettiklerini belirterek, köprü ve otoyolların belli bir kısmının halka arz yöntemiyle satılabileceğini söyledi.

Başbakan Erdoğan Birleşik Arap Emirlikleri El Şarika Emirliği'ne ziyareti öncesinde Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Erdoğan, köprü ve otoyolların özelleştirme ihalesinin iptaliyle ilgili soruya, "Rakamı küçük bulduğumuz için ihaleyi iptal ettik.Şu anda bu tür özelleştirme noktasındaki birçok kurumların, kuruluşların veya yeni isimle ekonomide kullanılan asetler çok çok önemli. Burada bizim beklediğimiz rakam bunun çok çok fevkinde bir rakamdı. Bunun en üst düzeyinde beklediğimiz bir rakam vardı, o olmazsa orta noktada ne olabilir diye yaptığımız bir çalışma vardı. Bir de en altı vardı. Bu en altı bile yakalayan bir rakam olmadı. Özelleştirmenin farklı yanları var. İlla blok satış olacak diye bir şey yok. Şimdi yeni bazı çalışmalar yaptırıyoruz. Bu çalışmalardan biri de halka açmak olabilir. Belli oranını belki halka açmak gibi bir adımı da bu özelleştirmede atabiliriz. Arkadaşlarımız bu teknik çalışmayı bitirdikten sonra sonra bu adımı atmamız da sözkonusu" dedi.