Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRÜ MÜDÜRÜ HÜSEYİN ÇAPKIN NE İŞ YAPAR?
Ali Rıza Zaman ile Sarıyer’i Konuştuk
Muhtar Sinan Yüksel: Halkın Sabrı Kalmadı
Göçük Altında Kalan İşçi Kurtarıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRÜ MÜDÜRÜ HÜSEYİN ÇAPKIN NE İŞ YAPAR?

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRÜ MÜDÜRÜ HÜSEYİN ÇAPKIN NE İŞ YAPAR?
İstanbul'un göbeğinde 2 otobüs, Abdullah Öcalan’ın Kenya’da yakalanıp Türkiye’ye getirilmesinin yıl dönümünü bahane eden gözü dönmüş kişilerce ateşe verildi.
15.02.2013 / 23:19


Terör örgütü yandaşları bölücü başı Abdullah Öcalan'ın yakalanışının 15. yıldönümünde yine terör estirdi. İstanbul'un göbeğinde bir halk otobüsü ile bir İETT aracı gözü dönmüş kişilerce ateşe verildi. Abdullah Öcalan'ın yakalanışının yıldönümünde, terör yandaşları tarafından olay yapılacağı herkes tarafından biliniyordu fakat İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın 20 kişilik terör grubuna önlem almayarak olaylara davetiye çıkardı.Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın Kenya’da yakalanıp Türkiye’ye getirilmesinin yıl dönümünü bahane eden grup, Okmeydanı’nda olay çıkardı.Örgüt yandaşları yolcu almak için durağa yanaşan bir halk otobüsünün etrafını sarıp, sürücü Fikret Y.’den yolcuları indirmesini istedi. Göstericiler, yolcular indikten sonra ellerindeki molotofkokteyllerini otobüse attı.

Yolcular büyük panik yaşarken, otobüs alev aldı. Bu sırada göstericiler, yoldan geçen bir İETT otobüsüne de molotofkokteyli fırlattı. Aracın ön camına isabet eden molotof, yere düştü. Göstericiler daha sonra ara sokaklara kaçtı.Olay yerine çok geç gelen polis ekipleri çevrede önlem almaya çalışırken, itfaiye ekipleri yanan otobüse müdahale etti. Alev alev yanan otobüs kullanılamaz hale geldi.

Göstericilere çok geç müdahale eden polis, vatandaşlar tarafından tepki çekti... Bu olay sonrası kent genelinde alarma geçen emniyet güçlerinin bekleyişi sürüyor. 


YORUMLAR
beyaz masa sarıyerli: 
""
istanbulda terör hortlamış bi tane polis yok inanılır gibi değil ne lan bu!
16.02.2013 / 12:34
GÜRKAN DEDEOĞLU: 
""
ne yapalım artık otobüsede mi binmeyelim herşeyden korkar olduk
15.02.2013 / 23:34