Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYER HALKI BİZİ YENİDEN İKTİDAR YAPACAKTIR
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYER HALKI BİZİ YENİDEN İKTİDAR YAPACAKTIR

SARIYER HALKI BİZİ YENİDEN İKTİDAR YAPACAKTIR
Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner, Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adnan Ayber ile belediyenin çalışmalarını enine boyuna masaya yatırdı.
31.01.2013 / 00:04


Bu kış yağan ilk kar ile alakalı açıklamalar yaparak konuşmasına başlayan Ayber “Sarıyer Belediyesi olarak geçmiş 2 yılda kar mücadelesinde vermiş olduğumuz başarılı çalışmanın aynısını ekipler olarak hazırlamıştık. Ancak bu seneki hesapta olmayan yoğun kar yağışında Sarıyer halkını sıkıntıya soktuk. Fakat buradaki tek suçlu Sarıyer Belediyesi değildir. Bu İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Sarıyer Belediyesi’nin ortaklaşa verdiği bir hizmetti. Geçmiş yıllarda Büyükşehir Belediyesi’nde bize çok başarılı bir destek verdiğini biliyorduk ve her zaman güveniyorduk. Fakat bu senenin ilk kar yağışında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ında televizyonlarda verdiği beyanatlarda başarısız olduklarını söylemesi bizi doğruluyor. Çünkü daha sonra edindiğimiz bilgilere göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kışla mücadele ihalesi o süreçte tamamlanmamış, tamamlanmadığı için araçlarını çıkaramamışlar. Tabi ki kar çok kısa sürede çok yoğun yağdı. o yoğun yağan karda ana harteller kapanınca Sarıyer Belediyesi’nin hazır olan ekiplerinin alana çıkma şansı kalmamıştı. Vatandaşlarımızın araçlarıyla uyumlu lastik değilde daha kötü lastiklerle yola çıkması, kar yağışının etkili olduğu zamanlarda zincirsiz yola çıkması, kayarak yolları kapatması yüzündende çok ciddi sıkıntılar yaşandı”

Büyükşehir Belediyesi görevinde eksik kaldı


“Sarıyer halkı hakikaten 2-3 günlük sıkıntılı bir süreç yaşadı. Ama burada ne Büyükşehir Belediyesi nede Sarıyer Belediyesi art niyetli bir çalışma içerisinde değildi. Zaman zaman ihaleler yetişmeyebilir, Büyükşehir Belediyesi ihaleyi yapmadığı için onları suçlamamak lazım… Sarıyer Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi’nin görevinde eksik kalmasından kaynaklanan sıkıntıdan dolayıda suçlanmamalıdır. Hiç bir ilçe belediyesi senede 3-4 gün kış olacak diye 20 tane greyder, 50 tane jcb almaz, bu işin tabiatına aykırıdır. Ayrıca Sarıyer Belediyesi’nin 444 1 722 çağrı merkezinin telefonları çok daha aktif hale getirilmiştir. Özellikle birinci karda vatandaşların yoğun şikayetleri vardı. Şimdi biz onu iki merkez haline dönüştürdük. Her iki merkezde sürekli arandığı an cevap verebilecek şekilde organize olduk. Bu tür karlı günlerde yada bu tür afet günlerinde çağrı merkezimize ulaşmaları yeterlidir. Bizim telefonlarımız 24 saat açık, başkanımız Şükrü Genç’te olmak üzere cep telefonlarımız açık. Mutlak sürede kriz ekiplerinin başındayız. Zekeriyaköy Şantiyesi ve Ferahevler Şantiyesinde sürekli başkan yardımcıları nöbet tutmaktadır. Umuyorum ve diliyorum ki böyle bir afet bir daha yaşamayız. Yaşasakta Sarıyer halkını en rahat edeceği şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz”

Sarıyer Belediyesi olarak durmadan çalışıyoruz


Belediye Başkanımız Şükrü Genç başta olmak üzere tüm ekibimiz ile birlikte 24 saat Sarıyer halkı için çalışıyoruz diye konuşmasına devam eden Ayber “Kesinlikle bizimde eksiklerimiz vardır. Dört dörtlük olduğumuzu savunamam. Vatandaşlarımız bizlere, belediyemiz iyi çalışıyor ama yaptığı icraatları halka duyurmakta sıkıntı yaşıyor diyorlar... Ben Adnan Ayber olarak kendi mahallemden örnek verim. Ferahevlerde yıllardır kanayan yaralar vardı. Örneğin ; Mecidiye Caddesi’nin kanalları çok rezildi, Yağmur yağdığı zaman evlere girilemezdi. Erol Altaca’nın ön tarafında gerçekten 3-4 caddenin birleştiği, dere haline dönüşen yerler vardı. Biz buralara yağmur suyu kanallları yaptık. Şuanda Erciyes Sokağı’nı Tarabya’ya bağlayan yağmur su kanalı yapıyoruz. Ama genellikle vatandaş diyor ki, o kadar çok şey yapıyorsunuz neden bunları anlatmıyorsunuz. Bu bir ekip işidir, sadece tek başına belediyede çalışan halkla ilişkiler müdürünün , A müdürünün , B müdürünün görevi değildir. Bu örgütün bir görevidir. Yani Cumhuriyet Halk Partisi örgütüde bu işe gönül vermelidir…

Sarıyer halkının parasıyla yapılan kız öğrenci yurdu gerçekten Sarıyer halkının övüneceği bir olay ve övüneceği bir mekandır. Orada 110 tane ana kuzusu kızımızın herşeyi bize teslimdir. Onları Sarıyer halkının paralarıyla orada barındırıyoruz. Ne Şükrü Genç babasının parasıyla yaptırmış nede Adnan Ayber babasının parasıyla yaptırmış. Bunu halk kendi parasıyla yaptırmıştır. Geçen hafta veleybol alt yapısından olan bir kızımızın rahatsızlığını duydum ve gece 12:30’da Sarıyer Devlet Hastanesi’ne gittim. Koştum, ilgilendim o çocukları yurduna götürdüm. Bahçeköy’e bıraktım ve öyle kafamı yastığa koydum. Çünkü Sarıyer’in emanetidir. Yapılan güzellikler Sarıyer halkınındır. Bir kütüphane yaptırıyoruz. Müthiş bir şey olacak bittiği zaman, bunlar Sarıyer halkınındır. Biz yaptığımız işlerimizin reklamını hiç düşünmedik, elime mikrofon alıpta ben bunları yaptım demekle olmaz. Vatandaş gelip Sarıyer’de ciddi yatırımlar olmuş diyorsa benim en büyük reklamım o olur. Burada herkese görev düşüyor. Yaptıklarımız semt evlerimizin, yaşam evlerimizin durumu harika, gerçekten halktan çok büyük takdir topluyoruz.

Eksiklerimizde vardır, Biz daha 4 yıllık bir iktidarız. Genel seçimlerden önce Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan bir sözünde “ ben iktidar olamadım “ demişti. Çok enteresan birşeydi 10 yıla yakındır bu ülkeyi yönetiyordu ve iktidar olamadım diyordu. İktidar olmak kolay değildir, bizde daha iktidar değiliz. Bizimde eksiklerimiz mevcut… Kadro eksikliğimiz, personel eksiğimiz, ekip eksiklerimiz var. Bizim ikinci , üçüncü dönemlere ihtiyacımız vardır.

Halkımız bizi Sarıyer’de yeniden iktidar yapacaktır


Ben eminim ki Sarıyer halkı bizim bu yaptıklarımızdan sonra tereddütsüz bir şekilde bizi bu seçimlerde yeniden iktidar yapacaktır. Sayın Şükrü Genç bunu gerçekten hak ediyor. Hakikaten 24 saatini sarıyer’e ayırıyor. Bir insanın bu kadar olağanüstü çalışması takdire şeyandır. Halkımızda bunun karşılığını verecektir diye düşünüyorum.

Şuanda Emirgan’da iyi bir çalışma yapıyoruz. Emirgan’da teretuval çalışmaları Reşitpaşa köyler okulundan başlayarak bir projemiz vardı. Sahile kadar görme engellilerinin rahatlıkla inebilecekleri , vatandaşlarında rahat kullanabilecekleri çok güzel bir cadde yaptık, iki taraflı kaldırımlar yaptık , yolları daraltacak parklanmayı önlemeye çalıştık. Çünkü yollar biraz geniş olduğundan araç parklanmalarından dolayı hiçbir araç hareket edemiyordu. Şimdi araç parklanmasının önüne geçmek için yolları daha uygun kullanılabilir hale getirdik. Onun yanında yağmur suyu kanallarını yaptırıyoruz. Yağmur suları Sarıyerliler için çok büyük bir sıkıntıydı. Reşitpaşa’daki mezarlığın olduğu alt kısımdan aşağıya doğru yağmur suyu kanalı yapıyoruz. Bunun yanında Reşitpaşa meydanındaki parkta bu projenin devamıdır. O parkta Büyükşehir’e bir ihtiramımız var. Onuda çözdüğümüzde parkıda bitirerek bu konsepti tamamlamış olacağız. Biz halk için çalışmalarımıza devam edeceğiz, vatandaşlarımıza hizmeti aşkla yapıyoruz, böyle de devam edeceğiz ve sarıyer halkıda bunun karşılığını kesinlikle bize verecektir buna inanıyorum.

Diyelim ki siz bir işletmecisiniz, bugün kaç tane şubeniz var. Yeni bir şube açarsanız ne yaparsınız. İlk yapacağınız şey eleman almak olacaktır öyle değilmi? Bizim eleman sayımız Yusuf Tülün döneminden fazladır. Fakat bunun hesabı çok basittir, 9 tane yaşam evi açtık. Sagemin kadrosunu çağırmışız , 3-4 tane yaşam evi açmışız, yurt açmışız, 12-13 yurtta eleman çalışıyor. güvenlikler var, 8’er saatten 3 tane temizlik görevlisi var , 5 katlı bir bina, 110 öğrencisi var , müdüresi var. Bütün bunlar eleman alımı ihtiyacını çoğaltmıştır. Yaşam evleri , Daruşafaka’da yaşam evi vardır, Kazımkarabekirde vardır, Cumhuriyet’de yaşam evi vardır. Bütün bunlar eleman arttırır. Semt evleri açtık, İstinye semt evini biliyorsunuz. Orada durup dururken kimse gidip oranın temizliğini yapmaz, güvenliğini yapmaz, eleman ihtiyacı doğal olarak vardır.

Birgün İstinye’ye gittim. Okuma yazma kursundaki kadınları gördüm. Çok mutlu oldum. El işi yapan nakış işleyen kadınları görünce hakikaten bunun parayla pulla ölçülebilen bir tarafı olmadığını bir kez daha gördüm. Kaldıki biz söylüyoruz 4 yılda neleri yapdığımızı herkesi alıp gidip gösterelim diyoruz. Neler yapmışız gözleriyle görsün herkes. Başkalarıda gelsin! 10 milyon- 100 milyon borçlananlarda gelsinler! yaptıklarını ortaya koysunlar! Eğer yaptığınız bir masraf gözle görülür şekilde halka hizmet ise ve bunu da milletimiz aferin, helal olsun, doğru bir yatırım diyorsa o borçlanma milletin canını yakmaz.

Adnan Ayber sözlerini “Demirciköy’de Kültür Binası ne yazık ki ne için kullanabileceği anlaşılmış değildir ve buraya 8,5 milyon gibi ciddi bir para harcandı. Bu yatırım mıdır? Ben Sedat Özsoy’un ellerinden öperim, Çayırbaşı’nda bir stad yapmıştır, buraya yapılan masrafta hiç canımızı acıtmaz. Bu tüm Sarıyer halkına hizmet veriyor ama Demirciköy’deki o bina benim canımı acıtıyor. Şükrü Genç tabiki borçlanacaktır. Arkadaşlarımız göçebe gibi 22-23 yerde hizmet veriyor” diye noktaladı.


YORUMLAR
ferahlı: 
""
adnan hocam sizin emeklerinizi yok sayanlar nankörlükten başka bişey yapmıyolar siz çalışmaya devam edin lütfen
31.01.2013 / 23:42