Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARI PLATFORM'DAN MUHTEŞEM GECE
Ali Rıza Zaman ile Sarıyer’i Konuştuk
Muhtar Sinan Yüksel: Halkın Sabrı Kalmadı
Göçük Altında Kalan İşçi Kurtarıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARI PLATFORM'DAN MUHTEŞEM GECE

SARI PLATFORM'DAN MUHTEŞEM GECE
Sarıyer’in en üretken ve etkili sivil toplum kuruluşlarından biri olan Sarı Platform Derneği, Koru Park'ta Sarıyerin tanınmış sevilen simaları, Siyasi Partiler, iş adamları, yerel basın ve birçok davetlinin katılımıyla canlı müzik eşliğinde sohbetlerin yapılıp yemeklerin yenildiği muhteşem bir dayanışma gecesi düzenledi.
07.02.2013 / 21:57
Sarıyer’in en üretken ve en etkili sivil toplum kuruluşlarından biri olan Sarı Platform Derneği, Sarıyer'in tanınmış simalarından iş adamı Ali genç'in sahibi olduğu Koru Park’ta canlı müzik eşliğinde ve ünlü sanatçı Nejat Alp'inde katılımıyla sarıyerin tanınmış ve sevilen simalarının, siyasi partiler, iş adamları, yerel basın ve birçok sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerin de beraber buluştuğu, gönül birliği içerisinde yemeklerin yenildiği sohbetlerin edildiği muhteşem bir dayanışma gecesi düzenledi. Düzenlenen gecede Oflu Ali lakabıyla tanınan Karadeniz TV ve Radyo sanatçısı Ali Öztürk’ün renkli ve espritüel üslubuyla sunduğu program, anlattığı fıkralarla da geceye katılan davetlileri güldürerek geceye ayrı bir hava kattı."SARIYER'İ BİR DÜNYA MARKASI YAPMAK ZORUNDAYIZ" 
  


Sarı Platform Derneği tarafından düzenlenen gece Türk Sanat Müziği dinletisiyle başladı. Gecenin ilerleyen bölümlerinde bir konuşma yapan Sarı Platform Derneği Başkanı Mustafa Bakır konuşmasına faaliyetlerimizde bizleri yalnız bırakmayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Ak Parti, MHP ve CHP İlçe Başkanlarımıza, Spor camiasının kıymetli başkan ve temsilcilerine, iş adamlarımıza, çeşitli kesimlerden tüm katılımcılarımız ile geçmişten bugüne dek derneğimize emek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ve şükranlarını belirtiyorum." Diyerek sözlerine başladı. Bakır, “Gönül birliği içerisinde Her kesimden ve fikirden kişinin Sarıyer ortak paydasında buluşması için çaba gösteriyoruz. Sarıyer’i bir dünya markası yapmak zorundayız. İnanıyorum ki Sarıyer’i, Avrupa’ya, dünya ya layıkıyla tanıtmanın yolu bu birliktelikten, bu dayanışmadan geçiyor” şeklinde konuşan Sarı Platform Derneği Başkanı Mustafa Bakır konuşmasının sonunda Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'e de bir şükran plaketi verdi."HEDEFİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN BERABER YÜRÜMEK ZORUNDAYIZ"


Sarı Platform Derneği Başkanı Mustafa Bakır'ın konuşmasının ardından Sahneye gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer’e yaptığı katkılardan dolayı Sarı Platform Derneği’ni kutlayarak sözlerine başladı. Genç, "yerel yönetim anlayışını sadece belediye ekseninde algılamıyoruz, tüm kamu kurumlarını ve sivil toplum örgütlerini kapsayan büyük bir yapı olarak ele alıyoruz Sorunları birlikte tespit etmek, birlikte düşünmek ve çözümü de bu ortak hareket doğrultusunda geliştirmek, sonuçta yaşamı birlikte yönetmek bizim temel felsefemiz. Bu felsefemiz neticesinde Sarı Platform ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla her zaman, her alanda bir aradayız. Sarıyer’i dünya kenti yapmak durumundayız. Bu hedefi en önde tutup, hedefi gerçekleştirmek için beraber yürümek zorundayız. Bir yerel yönetici olarak temennim budur” şeklinde konuştu. Şükrü Genç'in konuşmasısnın ardından sahneye gelen Dernek Ombudsmanı Cemal beşkardeş gece de güzel bir şiir okudu.

GECEYE KATILAN DAVETLİLER ÜST DÜZEYDEYDİ


Gecede Sarı Platform Derneği’nin Başkan ve Yönetim kurulu üyeleri tam kadro hazırdı. Geceye katılan davetliler Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Başkan Yardımcısı Recep Yel, Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Erdal Çoban, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve Yönetim Kurulu Üyesi Yeter Büyükdurmuş, Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar, İ.A.S.K.F. Başkanı Ali Düşmez, Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun, İlçe Gençlik Spor Müdürü Namık Şişman, İlçe Tarım Müdürü Yavuz Acar, İstinye Devlet Hastanesi Eski Başhekimi Cengiz Tamer, Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ali Ergenç, Sarıyer Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Saadet Ergenç, Ak Partili Belediye Meclis Üyeleri Halil Canarıkan, Cemil Özbalta, İsmail Bülbül, Hüseyin Coşgun, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri Gökan Zeybek, Erdal Sarıgöl, Erol Aydın, İl Genel Meclis Üyesi ve Sarıyer Spor Kulübü eski başkanı İbrahim Bozan, CHP Sarıyer Eski İlçe Başkanı H.Serdar Sarıoğlu, Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, Ferahevler Mahalle Muhtarı Turan Öztürk, Kireçburnu Spor Kulübü Başkanı Yaşar Kalender, Rumelikavağı Spor Kulübü Başkanı Varol Aydın, Dernek başkanları, Başar Biberoğlu'nun da aralarında bulunduğu İş adamları, Medya mensupları Yerel Basın ile çok sayıda davetli katıldı. 

Gecede, derneğe destekte bulunan Ali Genç ve Ferruh Ergin’e birer plaket verildi. Plaket alanlar arasında ünlü şarkıcı Nejat Alp de vardı. Üç şarkısını seslendiren Alp, geceye katılmaktan ötürü büyük onur ve mutluluk duyduğunu belirtti. Plaket takdimlerinin ardından sevilen sanatçı Nejat ALP’in şarkıları ile coşku ve eğlence doruğa ulaştı. Gece 30 adet hediye çekilişi ile sona erdi.

SARI PLATFORMUN MUHTEŞEM GECESİNDEN GÖRÜNTÜLER