Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ASILSIZ İDDİALAR BİZİ YILDIRAMAZ
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ASILSIZ İDDİALAR BİZİ YILDIRAMAZ

ASILSIZ İDDİALAR BİZİ YILDIRAMAZ
Sarıyer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ayhan Akbulut gazetemizi ziyaret etti.
07.02.2013 / 21:57


Sarıyer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ayhan Akbulut gazetemizi ziyaret ederek, Genel Yayın Yönetmenimiz Emre Güner'e çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Akbulut konuşmasında "Sarıyer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ilgili sadece Sarıyer'de tek bir yerel basın organında çıkan asılsız ve gerçeklerle alakası olmayan bir haber ile yıpratılmak isteniyoruz., Birkaç yıl öncesine dayanan görselleri içeren Sarıyer bölgesinde kendini hayvansever olarak tanıtan birkaç şahıs tarafından provakatör amaçla çekilmiş olan ve zaman zaman alehimize sosyal paylaşım sitelerinde kullanılan fotoğraflarla son 1 yıl içerisinde bizim uzaktan yakından ilgimiz yoktur" dedi.

2012 YILINDA YAPTIĞIMIZ TÜM ÇALIŞMALAR KAMUOYUNDA TAKDİR TOPLAMIŞTIR

Kanunlara ve yönetmeliklere uygun hizmet verdiklerini belirterek konuşmasına devam eden Akbulut "Sarıyer Belediyesi yıllardan beri sokak hayvanları konusunda son derece duyarlı bir yaklaşım sergileyen ve yasalara uygun faaliyetlerde bulunan bir kurumdur. Yapılan tüm çalışmalar ve uygulamalar yasal bir mevzuatlar doğrultusundadır.

Sarıyer belediyesi veterinel işleri müdürlüğü hayvanları koruma kanunun gereği ve yönetmeliklere uygun olarak hizmet vermektedir. Geçici hayvan bakım merkezinin asıl işlevi olan sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili kısırlaştırma ve tedavi hizmetlerini büyük bir gayret ile eksiksiz sunmaktadır. 2012 yılı içerisinde yaptığımız tüm çalışmalar kamuoyunda takdir toplamıştır. 2800 hayvan kuduz aşısı olmuş, 1521 sahipsiz hayvan kısırlaştırılmış, 984 sahipsiz hayvan tedavi edilmiş, 43 hayvan sahiplendirilmiştir. 

ASILSIZ VE GERÇEĞİ YANSITMAYAN İDDİALAR İLE BİZİ YILDIRAMAZLAR

Hayvanseverler bakım merkezlerine her ziyaretlerinde, neden bu kadar çok hasta hayvan var diye tepki göstermektedirler. Halbuki hayvan bakım merkezlerinin asıl görevi hasta olan hayvanları bulunduğu bölgeden alıp tedavi etmektir. Merkezde sürekli hasta hayvan sayısının fazla olmasının gerekçesi, yasal olmayan yollar ile diğer ilçe belediyelerinden sahipsiz hayvanların Sarıyer'e getirilip bırakılmasından kaynaklıdır. Bir kısım hayvansever, merkezde bulunan hasta hayvanların normalde sağlıklı olduğunu ve merkezde o hale geldikleri şeklinde sürekli kamuoyunu yanıltıcı gerçekdışı bilgilerle yanıltmaktadır. Burada tek amaç belediyeyi ve kurumla ilgili müdürlüğü karalama yönünde bir karar oluşturmaktır. Kurumumuz ve müdürlüğümüzle ilgili gerçekdışı ve asılsız iftiralarla kamuoyunu yanıltan ve kurumun itibarını düşüren bilgi ve belgeleri yayınlayanlar hakkında yasal yollara başvurmayı düşünüyoruz.

Ayhan Akbulut sözlerini "Sarıyer Yenigün Gazetesinin hayvanlar konusundaki duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum" diye noktaladı. 

 


YORUMLAR
cengiz yıldırım: 
"barınak"
hemen hemen bir çok yorumu okudum ilginç gelen ortada hayvanlara bakılmıyor diye feryat eden insanlara onlar iftiracı diye karşılık verenlerin ve veterinerlik kısmı yetkilisi ayhan beyin yorumu oldu biraz kaba olacağım kimsede kusura bakmasın ayhan bey sizde sokakta kendi halinde gezen vatandaşların ne sizin oturduğunuz koltukta yaptığınız işte gözü olur nede kazandığınız parada iftira ediyorlar deyip yoru katan insanlara diyorum be adam sana ne oluyor evinde oturduğun yerde sumu çıktıda kendini hayvansever ilan eden bir kaç densizler yalan atıyor diye saçmalıyorsunuz size yazan kötü şartlarda hayvanlara bakılıyor diyen insanlardan sadece semra hanımı tanırım diğerlerini yüzyüze tanımam ama eminim diğer arkadaşlarda onun gibidir siz hiç evinizde 1 tane felçli kedinin yaşaması için çocukla ilgilenilir gibi ilgilendiğiniz oldumu günümüzde anne baba çocuğuna bakmıyor be kaldıki hayvana baksınlar kimse bilip bilmeden oturduğu yerden ahkam kesmesin en azından taraf değilse bile yanlı olup bilmedikleri bir konu için iftiracılar diyerek şomlanmasın iyice rahatsız olmaya başladım bizim hayvan sevip yada sevmediğimizi değerlendirmek size düşmez
05.02.2013 / 02:43
SARIYERLİ SERDAR: 
"ALLAH DOĞRUYU BİLİYOR"
SARIYER BELEDİYESİNDEN İSTEDİĞİNİ ALAMAYAN BAZI VATANDAŞLARIMIZ KENDİLERİNE YAKIŞMAYAN ŞEKİLDE SARIYER BELEDİYESİ VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜ SUÇLUYOR. HİÇ UTANMADAN, SIKILMADAN İFTİRA ÜSTÜNE İFTİRA ATIYORLAR.. BU İFTİRACI GRUP DERSLERİNE ÖYLE İYİ ÇALIŞMIŞLAR Kİ HER SÖYLEDİKLERİNİ EZBERLEMİŞLER, GİTTİKLERİ TÜM BELEDİYELERDE, İSTEDİKLERİ ÇIKARI KOPARAMAYAN BU ÇAKMA HAYVANSEVERLER BİR GÜN YAPTIKLARININ NE KADAR BÜYÜK BİR SUÇ VE GÜNAH OLDUĞUNUN FARKINA VARACAKTIR. HEPSİNE YAZIKLAR OLSUN, BUNLAR MI HAYVANLARIN SAVUNUCULARI, BUNLARDAN OLSA OLSA İFTİRACI OLUR BAŞKA BİŞEY OLMAZ. ALLAH SİZİ NASIL BİLİYOSA ÖYLE YAPSIN.
02.02.2013 / 22:11
Şenay Tekinbaş: 
"DÜZGÜN İŞLEYEN BİR BARINAĞA NEDEN İFTİRA ATILSIN"
Ben de hayvan haklarını savunmaya çabalayan kişilerden biriyim. Biz hayvan hakları savunucuları gördüğümüz yanlışları düzeltmek için çabalıyoruz. Usulüne uygun ve düzgün şartlarda bulunan barınakları ve görevlilerini karalamakla elimize ne geçebilir ki. Nitekim bizim çabamız hayvanların iyi şartlarda bakılması. Basında çıkan haberleri takip edenler mutlaka bilirler ki güzel işler yapan belediyelere teşekkür ederek diğer belediyelerin de örnek almasını sağlamaya çalışırız. Bir barınaktan şikayet geliyorsa mutlaka olumsuz şartlar mevcuttur. Dediğim gibi derdimiz insanlar değil hayvanlar. Dilerim kısa zamanda bu barınağın şartlarının düzelmiş hali tekrar basında yer alır ve altına bizler de teşekkür metni yazarız.
01.02.2013 / 23:29
Esın Onder: 
"IFTIRA DEGIL"
ıZMİR2DE OTURAN hayvan hakkı savunucusuyum.Senelerdır burası ıcın benden yardım istenir ama gormedigim icin karişmak istememistim. Son olaylarda KAYIP POSTAL icin yine arandim.Sonra ortaya HANGAR denilen BETON FAYANS ve oraya giren uyuzlu vs.hayvanlar gercegi ortaya cıktı.HANGAR YIKILMADIKCA ORASI KURTULMAZ.Biz nicin iftira atalım Ben CHP üyesiyim BASKANIN BIR KELİME İLE VERDIGI YANIT UTANC VERİCİDİ;YALANCISINIZ;yanıtı bir baskana yakışmadı...
01.02.2013 / 21:24
Postal köpek: 
"Postal köpek nerede???"
Şahsi çıkar mı?Biz vatandaşız.Belediye başkanı ,veteriner müdürü falan değiliz.Tüm Türkiye de olsun tüm canlara zulüm varsa orada oluruz.Bunun için çıkar olmasına gerek yok ki hayvanlar üzerinden ne çıkarımız olucaksa o da ayrı bir konu.2 köpekten biri yok hala nerede ne oldu buna cevap verilemiyor.Oranın koşulları iyi değil .O zaman çok güzelse oranın koşulları gidin o koşullarda 1 gece kalın o canların yerine...Bizim gördüğümüz 2 köpekten biri yok diğerinin de uyuzlar içinde olduğudur.Oradaki canlar için yasalar çerçevesinde devam edicez taki düzelene kadar....Postal köpek nerede???
01.02.2013 / 17:54
Sariyerde oturan biri olarak: 
"Kisirkaya"
Kim yalan söylüyor ortada.. Bence gazeteci olarak sizin bu görüsmeyi yapmadan önce oraya gidip gercek kisirkaya neymis ögrenmeniz gerekirdi... Ayhan bey hayvanlari sevmeyen bir insandir be bu isi hic ama hic hak etmez..
01.02.2013 / 17:24
micanhira: 
""
hayvanseverler yılda bir gitmiş olsa belki dicez ama sürekli gidilen tek yerimiz barınaklar ne yazık ki keşke içlerimiz rahat olsada hiç gitmesek ama
01.02.2013 / 16:15
damla şahin: 
"Hayvanları beton hücrelere hapsetmek gayri ahlakidir"
Belediye hangarda hayvanları beton hücrelere hapsetmek ne insanlığa ne vicdana yakışır. 5199 sayılı yasa gereği belediye gönüllülerle işbirliği yaparak hayvanların refahını gözetmek durumunda. Gerçekleri ifade etmeye çalışanları yalancılıkla suçlamak en basit kaçış yöntemidir. Madem suçlamalar asılsız neden hemen hangarın kapıları açılarak gönüllüler önünde basın çıklaması yapılmadı ? Yasa çok açık, buna göre denetleme istesinler ve madde madde ne kadar kısırlaştırma yapılmış, kaç hayvan tedavi edilmiş, nereden alınmış, nereye bırakılmış, acil durumlara nasıl yanıt verilmiş, hayvanların yaşam alanları doğalarına uygun mu yazılı ispat etsinler. Bunları yapmadıkları gibi hayvan hakları için mücadele eden insanları da yalancılıkla suçlamak olayın üstünü örtmeye çalışmak ve görmezden gelmek 21. yüzyılın çağdaş bir belediyesine yakışmamaktadır.
01.02.2013 / 16:12
elif senol: 
"iddaların tamamı dogrudur..."
sarıyerdekı barınak lokasyonu ,barınak veterınerı, beledıyenın tutumu vb.bırcok sorunumuz var.bunların uydurma oldugunu soyleyenler resımlerın 2012 yılına aıt olduguna ne dıyecekler ayrıca barınak madem bahsedıldıı gıbı harıka bır yer ,oraya aşılı gonderılen kopekler nasıl hastalık kaparak ölduler yada ölumden donduler......ıddalara cemkırmekle beledıye calısmıs olmuyor bıraz hata kabullenıp amacın can kurtarmak oldugunu hıssedıp calısılsa zaten derdımız kalmayacak...besleme odakları yapılmıs denıyor ama ben yıllardır sozde dıbımde olan besleme odagını hıc goremedım.....eskısıne nazaran barınak bıraz daha ıyılestırılmıs olabılır ama ıddalar yalan denecek kadar da gozu kör olmayın....bu ıddaları ortaya atmamızın nedenının beledıyeyı körü korune karalamak degılde canlarımız adına yapılması gerekenlerın yapılması ıcın zorunluluk oldugu anlasılırsa bıze cevap verılmek yerıne beledıye gorevını hatırlar zaten.....
01.02.2013 / 16:05
Gülsen Özçelik: 
"sarıyer barınağı veteriner işleri müdürü"
Basın açıklaması yapacaktınız, Nedense vazgeçtiniz, belediyenin resmi sitesinde bir yazılı açıklama yaptınız, bekliyoruz, HANGARIN ÖNÜNDE BİR AÇIKLAMA YAPIN....HANGARI SİZ GAYET İYİ BİLİYORSUNUZ, KÖPEKLERİN AĞLAMA SESLERİNİ, HANGARDAN GELEN SESLERİ DUYUYORMUSUNUZ. BENİM KULAKLARIMDAN O SESLER GİTMİYOR.
01.02.2013 / 14:11
Gülsen Özçekil: 
"SARIYER BARINAK CEPHESİNDE BUGÜNDE DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK"
Sivil toplum kuruluşları yalan söylemez, hele de HAYTAP HAYVAN HAKLARI GİBİ BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞUNUN. Sivil toplum kuruluşlarının, hiç bir çıkarı olmaz olamaz, çünki siyesetle ilgilenmezler, Siyasiler gibi ego ları yoktur, Görevlerini yapmayan Belediye başkanları, hangi partiden olursa olsun, Sivil toplum kuruluşlarını sevmezler, Çünki görevlerini yapmadıkları için...Haytap ın, Partileri ne olursa olsun, teşekkür ettiği belediye başkanları da, Mahkemelik olduğu belediye başkanları da vardır...Belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları ile oturup konuşmaları gerekir, çünki var olan eksiklikleri iş birliği içinde tamamlamaları gerekir. Bugün bilgisayarınıza yazıp baktığınızda, haytap ın kimlere teşekkür, edip, kimlerle mahkemelik olduğu bellidir, Parti ayrımı yapmaz, Makamlarda oturanlar gidicidir, fakat sivil toplum kuruluşları kalıcıdır...Sevgilerimle
01.02.2013 / 13:09
kısırkayalı hayvansever: 
"şahsi çıkarlarınız uğruna insanları karalamayın"
Sevgili Nesrin hanım,sevgili Ayşe hanım ben kısırkayada oturan bi hayvanseverim.şu sizin yazdığınız yazılar tamamen uydurmadır,lütfen insanların kul hakkı ile oynamayın çok günah.biz sürekli barınaka gidiyoruz hiçte sizin abarttığınız gibi vahim bir durum yok ortalıkta.lütfen şahsi çıkarlarınız uğruna insanları karalamayın çok rica ediyorum amacınız ne çözemedim sizi
01.02.2013 / 12:09
Ayşe Saygı: 
"İddialar asılsız değil gerçek maalesef"
Kısırkaya barınağının sorumlu müdürü sn,Ayhan bey anlattığın gibi o barınak toz pembe değildir maalesef kişi ve kişiler bire bir gözleriyle görüp şahit olmuşlardır gerçek olan bir şey var ordaki canların hepsi aç,çoğu hasta ve çok sayıda uyuz sağlamlarla iç içe tedavilerinin yapıldığına dair bir bulguya rastlanmamış olması.Şişli belediyesinin yetkilileri 30 kilo mama karşılığında bizzat size ve vet,hekiminiz Cihan bey e sapa sağlam olarak teslim ettiği 2 köpekten birinin barınağınızdan nasıl sır gibi ortadan yok olduğunu diğerinin ise ayak patilerinin aralarına kadar nasıl uyuzlu hale geldiğini değil tedavi edilmiş olması bir kenara sorum vet,Cihan bey e durum bildilirildiğinde bile yok canım diğer köpeklerle dövüşmüştür yaraları ondandır uyuz değildir diyerek cevap verdiğini hayvanın yanına bile inmeyip bakmadığı bizzat görülmüştür..2.inci bir olay daha toz pembe gibi gösterdiğiniz sizin sorumluluğunuzda olan barınağınıza sapa sağlam teslim edilen 14 köpeğin nasıl ve ne şekilde 11 taneye indiğini parçalanmış 2 köpeğin resimlerini çekip gönüllüsüne kendinizin verdiğinide açıklasaydınız keşke...Güneş balçıkla sıvanmaz Ayhan bey,gerçekler er geç bir gün gün ışığına çıkacaktır bundan emin olun ve sorumlular bir gün mutlaka yasalar önünde hesap vereceklerdir.
01.02.2013 / 03:51
Nesrin Çıtırık: 
"2011 yilinda bir gonullunun feryatli mektubu Sariyer Bakimevi icin"
YİL 2011: Gonderen: .(ismi bende mahfuz)............................. Sayın Milletvekili Melda Onur, Sayın Milletvekili Umut Oran, Sarıyer ilçesinde oturan bir vatandaş olarak sizinle Sarıyer Belediyesine bağlı Kısırkaya RM hakkında ki görüşlerimi ve oranın çok kötü olan fiziki koşullarını paylaşmak istiyorum. 3.5 yıl önce CHP nin seçilmesi ile derin bir soluk alıp artık hayvanlarımızın güvenli ellere geçtiğini bilerek çok rahat uyumaya başlamıştık ,fakat son zamanlarda ne yazıkki bu RM nin fiziki koşulları gitgide kötüledi ve yaptığımız çeşitli Belediye başkan yardımcıları ve özellikle Veteriner işleri ile bunlara bir çözüm getiremedik. Bildiğiniz gibi burası ilçeye çok uzak olan ve kışın özellikle fiziki şartların çok ağır olduğu bir yerde. Orada bulunan hayvanların durumları , hayatta kalma çabaları son derece kötü şartlardadır. Bizlerin destek vermek isteme taleplerimizde birim tarafından geri çevrilmektedir. Size orası ile ilgili bir kaç foto da yolluyorum ki ne demek istediğimi çok daha net anlatabileyim. En önemlisi hangar kısmın daki hayvanlar kesinlikle doymamaktadırlar , hepsi inanılmaz açlardır kuru mama verilmemekte olunup sadece toplanan yemek dağıtılmakta ve o da (özür dileyerek) çiş ve pisliğin olduğu ortama yerlere boşaltılmaktadır, en kötü barınaklarda bile böyle bir şey söz konusu değildir. Ve hala yemlik veya yemek kabı alınmamıştır. İnanılmaz hasta hayvan bulunmaktadır ve bu konuda bizlerin yardım çağrıları reddedilip bu hayvanların ölmelerine göz yumulmaktadır. Ekte gördüğünüz uyuzlu zayıf hayvanların hepsi yokolmuşlardır. Çok hasta hayvanlara klinik tedavisini bizlerin karşılaması karşılığında yaptığımız yardım çağrıları birim müdürü tarafından reddedilmektedir. Orası bir RM dir ve olanaklar doğal olarak özel klinik gibi değildir, olamazda. Hayvan sahiplendirme çalışmalarında çok büyük sıkıntı yaşanmaktadır. Bir yılı aşkın süredir RM de tutulan hayvanlar vardır, burasının RM olduğunu ve bu hayvanların yuvalanmalarına yardımcı olunmasına birimin destek olmasını özellikle rica ediyorum. Doğal alan adı altında bir yer açıldı ama bir yağmur yağdı bütün klübeler çamura gömüldü. Zaten bu klübeler hangarın dış kısmında duran pitbull lara barınak vazifesi görüyordu şimdi o klübeler alınıp doğal yaşam alanına kondu ve pitbullar açıkta karadeniz den gelen tüm soğuğa karşı taş zeminde tek başlarına kaldılar. Bu şartlarda kışı atlatmaları tabii ki olanaksız , bunu birim nasıl düşünemiyor? Arka taraftaki açık alan da olan dizi şeklindeki kafeslerinde yüzü karadenize bakmakta ve çok küçük alan olduğu için orada bulunan hayvanların en küçük bir saklanacak yerlerinin olmaması ve bu yüzden oraya konulan tüm anne ve bebeklerin şartların kötü olmasından sürekli öldükleri ekte fotolarını gördüğünüz bebekler artık yoklar ve bunlar gibi nicesi... Şu anda RM de 250 civarı köpek bulunmakta olduğu söyleniyor bu durumda orada tek başına kalan veteriner hekim doğal olarak yetişemiyor buranın daha küçüğü barınak/rm lerde 2-3 tane veteriner hekim bulurken burada tek başına bir veteriner mücadele vermektedir. Buraya çok acil veteriner takviyesi ve temizlik elemanı takviyesi yapılmalıdır. Fotolardan bunların sebeplerini çok net göreceksiniz. Sayın Miletvekillerim sizlerden ricam kış bastırmadan Kısırkaya RM nin fiziki şartlarının en azından bu kışı en az ölüm ile atlatacak duruma getirilmesi için gerekli çalışmanın yapılmasına destek olmanızdır Bir duyarlı vatandaş olarak bu sıkıntıları size bildirmek ve gerekiyorsa çözümler konusunda da yardımda bulunmak isterim. Saygılarımla,
01.02.2013 / 03:49
Nesrin Çıtırık: 
"Sariyer Belediyesinin Bakımevinde ki HANGAR felaketi"
Daha once sayisiz defalar Belediye Baskanina barinakta hayvanlara uygulanan zulumler iletilmesine ragmen, baskan bunu umursamamis, kasitli olarak gonulluleri asagilayarak korkutup sindirmeye calismislardir. Bu barinakta: 1. Hayvanlarin bir kismi hic hava almayan, asitli idrar kokusu ve pisliklere karismis yemekler ile fayans odalardan olusan HANGAR denilen ve gonullulere giris yasagi olan ölüm hucrelerinde yasamaktadirlar. 2. Disarda toprak yapilan alanda ise, kisin dondurucu soğukta, yazin ise bizzat tarafimizdan resimlendigi uzere, bos su kaplari ile gunes altinda susuz yasamaya mahkum edilmislerdir. 3. Hayvanlarin cogu uyuz ve hastadirlar. Veteriner hekim tek basina artik yetismedigini bizzat itiraf etmektedir. 4. Barinakta ki yer paletleri ve kulubelerin hemen hepsi, hayvanlar buzlu betondan kurtulsun diye gonulluler tarafindan alinmistir. Su anda belediye gonullulere inat olarak barinaga KULUBE kabul etmemektedir. 5. Belediye Veteriner Muduru Ayhan Akbulut, bu zulme karsi cikanlara, saldirgan ve asagilayan yazilarla cevap vererek sindirmektedir. (elimizde bu yazilar mevcuttur). Bunu da belediye baskaninin destegi ve onayi ile yaptigini acikca soylemektedir. 6. Oraya giden gonulluler ise bu tespitleri dogrulamakta, barinakta ki hayvanlarin pislik icinde uyuz oldugunu, veterinerin hic bir sekilde ilgilenmedigini, hangar dan gelen kopek aglama seslerine ragmen hangara girisin yasak oldugunu, Veteriner Muduru Ayhan Akbulut tarafindan azarlandiklarini ve kaybolan POSTAL kopek icin once burada denip sonra kactiginin soylendigini acikca belirtmektedir. Degerli basin mensuplarinin bizim sozlerimize guvenmemesini, KENDILERININ BIZZAT GIDEREK HANGARI dolasmalarini rica ediyoruz. En adil ve vicdani karar GOREREK verilen karardir. Saygilarimla Nesrin Citirik/ O barinagi gectigimiz yaz ve kis ziyaret eden bir gonullu...
01.02.2013 / 03:43
başak yaşar: 
"bu iftiraları atanlar kendilerine baksın"
bu insanların amaçları çok farklı , belediye ve barınak yetkilileri görevliler işini gayet güzel yapıyor iftiralara inanmayın
30.01.2013 / 16:30
sarıyerli: 
""
belediye olarak veteriner işleri görevini fazlasıyla yapıyor insanları karalamak ilçemizde moda oldu son zamanlarda
28.01.2013 / 11:14