Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - İSTİNYELİ KADINLARDAN SARIYER BELEDİYESİ'NE SICAK KARŞILAMA
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İSTİNYELİ KADINLARDAN SARIYER BELEDİYESİ'NE SICAK KARŞILAMA

İSTİNYELİ KADINLARDAN SARIYER BELEDİYESİ'NE SICAK KARŞILAMA
İstinye Semt Evi'nde kurs eğitimi alan kadınlar, Sarıyer Belediyesini birbirinden lezzetli yemekler ile ağırladılar.
24.01.2013 / 03:44


İstinye Semt Evi'nde kurs eğitimi alan kadınlar, Sarıyer Belediyesi'ni İstinye Semt Evi’nde ağırladılar. Yaptıkları kurs etkinliklerinin bazılarını da sergileyen kursiyer kadınlar Başkan Genç’i hazırladıkları birbirinden lezzetli yemekler ile karşıladı.

İstinye Semt Evi’ndeki programa Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, başkan yardımcıları Adnan Ayber, Sevgi Atalay, İstinye Muhtarı Mehmet Hançer, CHP Meclis Üyesi Gökan Zeybek, Özel Kalem Müdürü Şehnaz Bulut, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Saadet Ergenç ve çok sayıda İstinyeli kadın katıldı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, konuşmasında “Nazik davetten ötürü İstinyeli vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum" dedi. Kursiyer kadınlara yaptıkları çalışmalara katkı sağlaması için kullanabilecekleri bir kredi olduğunu açıklayan Genç; “Mikro kredi kullanıyor musunuz arkadaşlar? Mikro kredi adında bir çalışmamız var. Belediyenin bir uygulaması, özellikle malzemenizi almanız konusunda kullanabilirsiniz. 500’ü geçti heralde bu krediyi değerlendiren hanımefendi sayısı. 1000 lira veriliyor, bu para ile malzemelerinizi alabilirsiniz ve onun geri ödemesi çok cüzi paralarla yapılıyor” diye konuştu.ADNAN AYBER: "VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"


İstinyeli kadınlar tarafından özel olarak sevgi çemberine alınan, Başkan Yardımcısı Adnan Ayber ise Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner'e yaptığı kısa açıklamada "Sarıyer Belediyesi olarak ilçemizin her mahallesinde vatandaşlarımızın bir arada komşuluklarını ve dostluklarını geliştirecek adımları atmalarını sağlıyoruz. Hiç bir vatandaşımızı ötekileştirmeden her kesimden insanın semt evlerimize gelerek sosyal faaliyetlerde bulunmaları için çok ciddi adımlar attık ve tüm hızımızla çalışmaya devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz semt evlerimizde kaybolan komşulukların tekrar canlandığını görmek bizleri inanılmaz mutlu ediyor. Tüm samimiyetimle söylüyorum ki öncelikle Başkanımız Sayın Şükrü Genç olmak üzere, tüm belediye personeli olarak, Sarıyerli vatandaşlarımızın kendi aralarında aile ortamlarını geliştirmeleri için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.SEVGİ ATALAY: "SARIYER'DE MÜLKİYET VE İMAR PLANI SORUNU VAR"


Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay kentsel dönüşüm ve mülkiyet sorunuyla ilgili net konuştu; “Kentsel dönüşümde 6306 sayılı afet yasası afet riski altındaki yerlerin dönüştürülmesi yasası yetkisi tamamen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda olan bir kanun. Bu kanunun Sarıyer Belediyesi’ne verilmiş yetkileri de var. Ama Sarıyer Belediyesi'nde 6306 sayılı yasayı hayata geçirmek neredeyse olanaksız. Yasa yalnızca yıkımı belirtiyor, yani bakanlığın yetki verdiği firmaların gelip evlerinizde bir takım tespitler yapıp bu tespitleri 15 gün içerisinde bakanlığa aktarıp arkasından da 60 gün içerisinde size tebligatları gönderip sizleri evlerinizden boşaltmayı hedefliyorlar. Çünkü binalar çok kötü durumda deprem yönetmeliğine uygun değil dolayısıyla insanların canlarını kurtaralım mantığıyla hareket ediyorlar. Ama Sarıyer’de ilave edilmesi gereken şeylerde var. Sarıyer’de mülkiyet sorunu var ve imar planı sorunu var. Sizin evinizin gelip yıkılacağına dair belediyeye müracaata bulunduğunuzda belediye her türlü şeyi yapar ama sonradan yapımına yönelik hiçbir şey yapamaz.”dedi

Sevgi Atalay; “Dolayısıyla tahliye anlamına geldiği için Sarıyer’de, diğer yerleşim bölgeleri adına bunu konuşmuyoruz; biz bu durumda ne Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na, ne Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ne de diğer birimlere, çevre İl Müdürlüğü var, Sarıyer’le ilgili dönüşüme uğrayacak alanlar bunlardır, buraları mutlaka dönüştürmek lazım diye hiçbir bilgi sunmadık. Sebebi de boşaltmak var ancak yapmak yok, bu yapımla ilgili süreç belirtilmediği sürece de Sarıyer Belediyesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı veya diğer birimlere bu alanlar dönüşüm yasasıdır dönüşüm yasasına tabi tutulsun diye bir bilgi vermeyecektir. Ama Sarıyer’de dönüşüm kolay yani Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yanaşırsa bize burada bire bir dönüşüm kolay olur. Sarıyer’de çözüm var, bire bir anlamda çözüm var” diye sözlerini tamamladıŞÜKRÜ GENÇ "YALANA DOLANA İNANMAYIN"


Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç konuyla ilgili; “Hiçbir şekilde de buradan bir tane insanın tek bir insanın bile buradan evinin yıkılarak bir başka bölgeye gönderilmesini hiçbir şekilde ben belediye başkanı olarak kabul etmiyorum ve sizlerin de etmemesi lazım” dedi. Genç, “Halka buraları işgal ediyorsunuz diyenlere biz şunu söyleyeceğiz ki buralar bizim” diye konuştu.Öte yandan Genç, “Yalana dolana inanmayın, evlerinizde tespit yaptırmayın. Binanızı ölçtürtmeyin, müsaade etmeyin buna, çünkü bunun anlamı yok. Niye ölçüyorsunuz diye bir sorun” diyerek de vatandaşları uyardı.

Genç sözlerini şöyle sürdürdü; “Ben şunu ısrarla söylüyorum ben sizin adınıza, sizin haberiniz olmadan hiçbir evrağı imzalamayacağım. Sizin namusunuz, şerefiniz, eviniz, barkınız, benim namusum şerefim. Bunu bilmenizi istiyorum, bu çok önemli. Gerisi hepsi yalan, kim ne söylerse söylesin. Hiçbirine aldırmayın. Bizim söylediğimiz önemli çünkü ortada bir tane çözüm var. Bu çözümde halk olmazsa, oralarda yaşayan insanlar bu işin içinde olmadan çözüm olması imkansız. 

 


YORUMLAR
CHP Lİ: 
""
BİRLİKTE OLURSAK VE KENETLENİRSEK EVİMİZİ YIKAMAZLAR,TÜNEL PROJESİNİN OLDUĞU KARS MAHALLESİNE DOKUNABİLDİLER Mİ!
24.01.2013 / 10:03
hakan taner: 
""
ak parti bi bahane bulur yine bizi evimizden etmek için onlar bu işte ustalar
24.01.2013 / 03:42