Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyerli Malatyalılar bir araya geldi
Sarıyer Sahilde Ölü Yunus Bulundu
Sarıyer'de İlginç Kaza...
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyerli Malatyalılar bir araya geldi

Sarıyerli Malatyalılar bir araya geldi
19 Ocak 2013 tarihinde Sarıyer Kireçburnu Sahilinde bulunan Biba Restaurant da gerçekleşen toplantıya, Sarıyer'de yaşayan Malatyalılar yoğun ilgi gösterdi. Toplantıda bir araya gelen Sarıyerli Malatyalılar, Sarıyer'deki yaşamlarının dününü bugününü sohbet ederek ve anılarla yaşayarak paylaştılar.
21.01.2013 / 12:35


19 Ocak 2013 tarihinde Sarıyer Kireçburnu Sahilinde bulunan Biba Restaurant da gerçekleşen toplantıya, Sarıyer'de yaşayan Malatyalılar yoğun ilgi gösterdi. Toplantıda bir araya gelen Sarıyerli Malatyalılar, Sarıyer'deki yaşamlarının dününü bugününü sohbet ederek ve anılarla yaşayarak paylaştılar. Sıcak bir ortam içerisinde gecen toplantıda, Malatya ve Arguvan'la özdeşleşmiş olan Malatyalı sanatçı Ali Abbas Arslantürk'de katılımcılara türkü ziyafeti sundu.

Toplantıya çok sayıda işadamı, siyasetçi, meslek mensubu kişilerle, Malatyalılar ve Malatyalı dostları katıldı. Konuklar yapılan toplantıda sorunlarını ve yaşadıkları güzellikleri ve dilek ve temennilerini gündem getirerek dayanışma içerisinde olmaları gerektiğini vurguladılar.SERHAN BİLGEN HEMŞEHRİLERİNDEN DESTEK VE DUA İSTEDİ


Toplantıda sunuculuk yapan, Sarıyer Malatyalılar Derneği Kurucusu ve başkan yardımcısı, Serhan Bilgen, toplantıya Malatya'm şiirini okuyarak başladı. Bilgen, Katılımcılara geldikleri için tek tek teşekkür etti. Sarıyer'de yaşamak ve Sarıyer'e hizmet vermek bir ayrıcalıktır diyen, Serhan Bilgen günün birlik ve beraberlik günü olduğunu, sosyal ve kültürel dayanışmanın gerekliliğini vurguladı. Katılımcılara ayrıca, yaşadığı ağır bir hastalık dolaysıyla yanında oldukları için, dualarıyla kendisine destek verdikleri için şükranlarını sundu. Tedavilerinin devam ettiğini belirten Bilgen, hemşehrilerinden destek ve dualarını kendisinden esirgememelerini istedi.

TOPLANTIDA SORUNLAR ENİNE BOYUNA MASAYA YATIRILDI


Toplantıya katılan isimler, Malatya Eğitim Vakfı kurucularından ve Başkan vekili ve iş adamı Şaban TAÇYILDIZ, Sarıyer'in Sevilen Siyasetçi ve iş adamı Dr. Cengiz ALP, İş Adamı ve İnş Müh. Zişan KİRAZ , Sarıyer'e uzun yıllar hizmet etmiş ve Sarıyer siyasetinde söz sahibi olan ve Eski İlçe Başkanlarından Erol ABİK, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özgül ÖZCAN, Esen Fidancılık Firmasının sahibi, Peyzaj Mimarı Esen FİDAN, Pınar mahallesinden Pınar Eczanesi sahibi Eczacı Fadik EKER, Mali Müşavir Ayhan GEDİK, Sarıyer Malatyalılar Derneği yönetim ve denetim kurulu üyeleri, Alevi Federasyonları Vakfı, Sarıyer Şube Başkanı Rıza Çıplak, Sarıyer Malatyalılar Derneği Kurucusu ve Yönetim Kurulu üyesi Emekli Başkomiser Nusret Kaya, Poyrazlar Mobilya Firması sahibi ve Sarıyer Malatyalılar Derneği Kurucu Başkanı Hasan POYRAZ, Sarıyer Malatyalılar Derneği Kurucusu ve Başkan yardımcısı Süleyman ŞENER, Sarıyer Malatyalılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadın kolları sorumlusu Züleyha ERKAYA, Sarıyer Malatyalılar Derneği Üyesi Çiçek İNAN, Sarıyer Malatyalılar Drneği Kurucu Üyesi Niyazi GEDİK, yerel basın mensubu gazeteciler ile birlikte çok sayıda Malatyalı ve Malatya dostu kişiler toplantıda hazır bulundular.

Katılmcılar toplantının çok yararlı geçtiğini ve bu toplantıların önümüzdeki günlerde tekrarlanacağını ifade ettiler.

Toplantıda söz alan konuşmacılar, çok önemli sorunları masaya yatırdılar.CENGİZ ALP "SARIYER BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR"


İlk konuşmacı olarak Sarıyer'in sevilen siyasetçisi Dr. Cengiz ALP söz aldı. Sarıyer'deki Malatyalıların çok daha iyi olanını hak ettiğini, yapılacak çalışmaların birlik ve beraberlik içersinde yapılması gerektiğini ifade eden Alp "Biz Malatyalıların, Malatya'ya hapis olmadan Dünya vatandaşlığına giden adımı atmamız gerektiğini düşünüyorum ve ayrıca en kısa zamanda Sarıyerliler olarak birlikte bir arada durma gerekçelerini yaratmalıyız... Geçmişten ders çıkararak fakat geçmişe takılmadan önümüze bakmalıyız. Gençlerimiz için projeler üretmeliyiz, onların önünü açarak Sarıyerimizin ve tüm toplumun geleceğini inşaa etmiş olacağız. Sarıyer, biz Malatyalılar açısından çok önemlidir, burada hizmet vermek ve atılacak tüm adımlar için gayret göstermek hepimizin sorumluluğundadır. Önemle belirtmek istiyorum ki Malatyalı olsun veya olmasın kimseyi ötekileştirmeden, yalnızca insanlarımızın iyiliği, rahatı ve huzuru için çalışmalar yapmalıyız" diye konuştu.ŞABAN TAÇYILDIZ "YAPILAN ÇALIŞMALAR AKSATILMADAN YAPILMALI"


Cengiz Alp'ten sonra söz alan Malatya Eğitim Vakfı Başka vekili ve Sarıyer Malatyalılar Derneği Kurcusu ve Başkanvekili Şaban TAÇYILDIZ konuşmasında şu ifadelere yer verdi. "Yapılan çalışmaların çok daha iyi şekilde aksatılmadan yapılması gerekiyor. Malatyalıların bu bilinçle Sarıyer'de çok daha fazla hizmet ve çalışmalara öncü olacağını düşünüyorum. Gerçekleştirilecek çalışmalarda dernek çatısı altında siyaset yapılmasını siyasetin bu açı dışında yapılması gerektiğini önemle vurgulamak istiyorum. Sarıyer bizler için çok önemlidir, Malatyalı olarak Sarıyerde hizmette bulunmak bizler için en önemli ödevimizdir" dedi.Toplantıya katılan Prof. Dr. Özgül ÖZCAN ise konuşmasında "Bu tür toplanmaların önemli olduğunu kaynaşmaların ve paylaşımların insanlar açısından çok şeyler kazandırdığını ifade etti. Toplantıya katkı sunan ve emek veren başta Serhan BİLGEN'E ve tertip komitesine teşekkür ettiğini söyledi. Burada olmaktan mutlu olduğunu ve bu tarz organizasyonların sıklıkla yapılması gerektiğini ayrıca ifade etti...Diğer konuşmacılarda konuşmalarını tamamladıktan sonra, Program sunucusu Serhan BİLGEN katılımcılara mazeretleri nedeniyle toplantıya katılmayanları anons etti. Ayrıca gelen mesajları okudu. 

Toplantı bitiminde önümüzdeki günlerde bir kahvaltılı etkinlik yapacaklarını katılımcılara duyurdu ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

 


YORUMLAR
akçadağlı: 
""
derneğimizin sarıyerde bir an önce aktif şekilde çalışmaya başlaması lazım
24.01.2013 / 01:00