Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü Halkın Takdirini Toplamaya Devam Ediyor.
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü Halkın Takdirini Toplamaya Devam Ediyor.

Sarıyer İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü Halkın Takdirini Toplamaya Devam Ediyor.
Sarıyer İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü Güvenilir Gıda da 2012 Karnemiz" gıda kontrol denetim programı kapsamında yıl sonu itibariyle hedeflenen 1086 denetim olmasına rağmen, yıl sonu itibariyle 1657 denetim sayısı olarak gerçekleştirildi.
15.01.2013 / 17:27


Sarıyer İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü Sarıyerlilerin sağlık ve huzuru için denetimlerini artırarak, başarılı bir şekilde hedeflenen rakamların üzerine çıkarak devam ettiriyor "Güvenilir Gıda da 2012 Karnemiz" gıda kontrol denetim programı kapsamında yıl sonu itibariyle hedeflenen 1086 denetim olmasına rağmen, yıl sonu itibariyle 1657 denetim sayısı olarak gerçekleştirildi.

"Güvenilir Gıda da 2012 Karnemiz" gıda kontrol denetim programı kapsamında Sarıyer İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü söz konusu 1657 denetimin 51 adedine 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu çerçevesinde denetçiler tarafından tespit edilen olumsuzluklar ve uygunsuzluklar nedeniyle ilgili işletmelere 144,886 TL. idari para cezası uygulandı.

Denetime tabii tutulan işletmelerden alınan 141 adet farklı ürün numuneleri mevzuat çerçevesinde değerlendirilmek üzere ilgili labaratuar müdürlükjlerine gönderildi. Analiz ve inceleme sonuçlarına göre de gelen sonuçlara göre numunelerin 128 adeti olumlu hiç bir sorun yokken, 9 adeti ise olumsuz olarak sonuçlandı.

Sarıyer İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün bu başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar gazetemize yaptıkları kısa açıklamada "Sarıyer İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü özellikle son 1 yıl içerisinde bizleri güvenle gıda tüketmemizi sağlayan denetimleri ve kontrolleri eksiksiz olarak yerine getiriyor. En önemli konu olan sağlık sektöründe biz vatandaşların tükettiğimiz gıdalardan dolayı huzurlu olmamızı sağlayan Sarıyer İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz" dediler.