Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - AK PARTİ'DE GERGİN BEKLEYİŞ
Musa Aydın'dan Milli Güreşçilere Moral Ziyareti
GÜNEŞ YANIKLARINA DİKKAT!
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AK PARTİ'DE GERGİN BEKLEYİŞ

AK PARTİ'DE GERGİN BEKLEYİŞ
AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatında yeni yılın ilk saatlerinde ilginç şok gelişmeler yaşanıyor. AKP Sarıyer İlçe Teşkilatı acil olarak toplandı ve Hüseyin Özdemir'in görevden alınabileceği ile ilgili Temayül yoklaması yapıldı.
02.01.2013 / 10:34


AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatında yeni yılın ilk saatlerinde ilginç şok gelişmeler yaşanıyor. AKP Sarıyer İlçe Teşkilatı acil olarak toplandı ve Hüseyin Özdemir'in görevden alınabileceği ile ilgili Temayül yoklaması yapıldı.

Ak Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı'nda yeni yılda deprem etkisi

AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatında uzun zamandır yaşanan istifalar ve problemler İl Yönetiminin problemlere el koymasına neden oldu AKP Sarıyer ilçe teşkilatında yaşanan beklenmeyen şok gelişmeler yeni yılda deprem etkisi yaptı. Hüseyin Özdemir için bir de temayül yoklaması yapıldı. Temayülde AK Parti belediye meclis üyeleri, ilçe yürütme ve yönetim, mahalle başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları başkanları, kadın kolları yürütme oy kullandı Temayül yoklaması sonucuna göre, Hüseyin Özdemir'in ilçe başkanlığında kalıp kalmayacağına karar verilmesi bekleniyor, Tabiki Sarıyer İlçe Teşkilatındaki bu fokurdamayı il yönetimi durduracak Hüseyin Özdemir için kesin bir karar çıkacak. Kesin kararı ise Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem söyleyecek.

Kulislerde Söylentiler Devam Ediyor

Diğer yandan Ak Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı'nda yaşanan bu karışıklıklarla beraber Kulislerde Hüseyin Özdemir'in yerine gelebilecek kişilerin isimleri zikrediliyor bu isimler arasında Ahmet Torun, Salih Güzel ve Şems Çakıroğlu’nun da adı geçtiği öğrenildi. Ancak Şems Çakıroğlu'nun 2014 seçimleri için başkan aday adayı olmayı planladığı ve bu yüzden ilçe başkanlığı görevine mesafeli durabileceği de öğrendiğimiz bilgiler arasında Temayül yoklaması sonucunun kısa bir süre sonra açıklanarak tüm soru işaretleri ve söylentileri silmesi bekleniyor.

Teşkilat Hüseyin Özdemirden yana

Dün Yapılan Temayül yoklaması öncesinde Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu tarafından Hüseyin Özdemir ve yönetim kurulu üyelerinin istifası istendi. Şok gelişmeler ve gergin bekleyiş ak parti sarıyer ilçe taşkilatını karıştırdı. Temayül Yoklamasında oy kullanan katılımcılar, bu arada yönetim ve Hüseyin Özdemir ile görüş ve düşüncelerini belirtirken, gözlemlenen izlenim ve alınan bilgilere göre teşkilatın neredeyse tamamına yakını Hüseyin Özdemir'in arkasında olduğu Hüseyin Özdemir ile yola devam etmek istedikleri şeklinde görüşlerini bildirerek açıklama yaptılar. Kulislerde dolaşan bir başka söylentide Hüseyin Özdemir'in yeniden güven tazelemiş olarak bu durumdan daha güçlü olarak çıkacağı ve yoluna devam edeceği şeklinde. Ancak Temayül yoklamasının göstermelik olduğunu genel merkeze bildirilecek görüşün il yönetimince daha önceden oluştuğunu söyleyerek görüş bildirenler de oldu. Hüseyin Özdemir'e göre ise Ak Partiyi hedef alan bazı kişilerin karışıklık çıkararak bu karışıklıktan da yarar sağlamak amaçlı olduğu ve medyayı da kullanarak asılsız haberler de dahil değişik yollar denendiği görüşünü savundu.

Bu hafta içerisinde sonucu açıklanacak olan Temayül yoklaması ile birlikte Yeniyılda Fokurdayan Ak Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı gergin bir bekleyiş içerisine girmiş bulunuyor. Açıklanacak sonuçlara göre de ilçe Başkanlığı için yeni liste oluşturulacak.