Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYER SPOR KULÜBÜ'NDE GÖRÜLMEMİŞ SKANDAL
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYER SPOR KULÜBÜ'NDE GÖRÜLMEMİŞ SKANDAL

SARIYER SPOR KULÜBÜ'NDE GÖRÜLMEMİŞ SKANDAL
Alt yapı sorumluluğu görevinden alınan Sarıyer Spor Kulübü yöneticisi Kadir Demir ile kulüpte maaşlı olarak çalışan alt yapı sorumlusu Lemi Çelik arasında geçen diyalog bu kadarına da pes dedirtecek...
13.01.2013 / 02:40


Bu kulübün başkanı Saffet Akkoyun mu? Lemi Çelik mi?

Sarıyer Spor Kulübü'nde sular bir türlü durulmuyor. Sarıyer Yenigün'den yeni yıl bombası...

Alt yapı sorumluluğu görevinden alınan Sarıyer Spor Kulübü yöneticisi Kadir Demir ile kulüpte maaşlı olarak çalışan alt yapı sorumlusu Lemi Çelik arasında geçen diyalog bu kadarına da pes dedirtecek... 2 senedir alt yapıdan sorumlu yönetici olarak görev yapan ve bu süre zarfında hem maddi hemde manevi olarak Sarıyer Spor Kulübü'ne çok ciddi katkılarda bulunan Kadir Demir, Başkan Saffet Akkoyun tarafından alt yapı sorumluluğu görevinden alındı. Buraya kadar herşey yalnızca vafasızlık yapılmış olarak değerlendirilirdi; taa ki Sarıyer Yenigün Gazetesi, olayın perde arkasını aydınlatana kadar.

"Eğer maaşımı gecikmeli ödeyeceksen senin yerine başka bir yönetici atayacağım'' 


3 senedir halkın tepkisini çeken, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in, Lemi Çelik'e parti kanalı ile Sarıyer Spor Kulübü'nde iş imkanı sağladığı iddiaları, gelişen son olay ile büyük bir boyut kazandı. Genel Yayın Yönetmenimiz Emre Güner'in edindiği bilgiye göre, Lemi Çelik 1 aylık maaşını geç ödeyen Sarıyer Spor Kulübü Alt Yapı Sorumlusu Kadir Demir'e "Eğer maaşımı gecikmeli ödeyeceksen senin yerine başka bir yönetici atayacağım'' dediği iddiası Sarıyer'de ortalığı karıştıracak. Kulüpte maaşlı çalışan bir antrenör nasıl olurda kendisine maaş veren yöneticiye, "senin yerine başkasını atayacağım" der! Ve bu gelişmeden 15 gün sonra Başkan Saffet Akkoyun alt yapıdan sorumlu yönetici Kadir Demir ile özel görüşme yaparak, alt yapı sorumluluğu görevinden alındığını söyler.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in geçen sezonlarda, mevcut yönetim kurullarına söylediği "Lemi Çelik benim olmazsa olmazımdır" sözü, Sarıyer Spor Kulübü'nde asıl patron Lemi Çelik mi? Sorusunu bir kez daha gündeme getirdi.

Olayı duyan bazı vatandaşlar ''Lemi Çelik, Belediye Başkanı Şükrü Genç'ten aldığı gücü, Sarıyer Spor Kulübü'nün üzerinde ciddi anlamda kullanıyor. Türkiye'de siyasetin spora bu kadar fazla alet edildiği bir başka kulüp varmıdır?" diye büyük tepki gösterdiler... Konuyla ilgili telefonla ulaştığımız ve görüşlerine başvurduğumuz Kadir Demir tüm bu gelişmeleri doğrularken, konuya ilave ettiği cümleler yenilir yutur cinsten değildi!

"Lemi Çelik Sarıyer'in başına gelmiş en büyük felakettir."


"Sarıyer Spor Kulübü'ne hizmetim yıllardır olduğu gibi sürmeye devam edecektir" diyen Demir, yaptığı açıklamada "Lemi Çelik 3 senedir görevde olmasına rağmen altyapıya 1 tane yetenekli, Sarıyer'in geleceği olacak bir futbolcu çıkartamadı. Lemi Çelik kulübümüzün altyapı maçlarını dahil izleyerek takip etmiyor. İstanbul'da oynanan deplasman maçlarına gelmiyor, takımla ilgilenmiyor... Lemi Çelik'in yüzüne defalarca söyledim, sen aldığın bu parayı haketmiyorsun! Sarıyer Spor Kulübü'nün sokağa atılacak parası yok dedim! Üzülerek söylüyorum ki Lemi Çelik, Sarıyer'in başına gelen en büyük felakettir..

"Lemi Çelik maaşından başka birşey düşünmüyor."


Altyapıdan sorumlu olmasına rağmen, Lemi Çelik'in alt yapı antrenörlerine antreman programı verdiğini görmedim. Yediği ekmeğe saygı duymayan, tamamen alacağı maaşı düşünen ve Sarıyer'e hiç bir katkı sağlamayan bu adam, kulübümüze daha ne kadar zarar verecek? Bunu endişeyle izliyorum.

Tüm bu olumsuz gelişmelerden sonra yıllardır hizmet vediğim kulübümden istifa etmedim. İçimde kor ateş gibi yanan Sarıyer'e hizmet aşkı hiç sönmeden devam edecek... Fakat Saffet Akkoyun tarafından görevimden alınırken daha vefakar davranılması gerekirdi diye düşünüyorum. Vefasızlığın ve nezaketsizliğin bu kadar yoğun yaşandığı kulübümüzde sportif başarıyı yakalamakta doğal olarak zorlaşıyor" diye sert açıklamalarda bulundu.  


YORUMLAR
fethi giray: 
"son koz"
saffet başkan son zamanlarda birbiri ardına hatalı kararlar alıyor. Bu kehanetimi yazın. Ara transferde alınacak oyuncular beklenen başarıyı sağlayamazsa bu yaz erken seçim olur. yok eğer başarılı olursa bu defa saffet başkan yönetim kurulunda revizyona gidip güven tazelemek isteyecek ve seçimli erken olağan üstü kongre olur.
02.01.2013 / 01:16
beyaz martı: 
"yazık"
saffet başkana çok şaşırıyorum inanamıyorum,şükrü genç'in talimatlarını uygulamak için mi başkan oldu?
01.01.2013 / 16:41