Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYER SPOR KULÜBÜ'NDE DEPREM
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYER SPOR KULÜBÜ'NDE DEPREM

SARIYER SPOR KULÜBÜ'NDE DEPREM
Ethem Bayburt, Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner'e olay açıklamalarda bulundu.
13.01.2013 / 02:39


ETHEM BAYBURT'TAN OLAY SÖZLER

Sarıyer Spor Kulübü'nde Deprem

Başkan Saffet Akkoyun, Sarıyer'in alt yapısında yetişen, yirmi yıldır Sarıyer Spor Kulübü'nün lisanslı futbolcusu olan, takımın kalecisi ve kaptanı Ethem Bayburt'un sözleşmesini fesh etti.

Sarıyer'in efsane kalecisi Ethem Bayburt, Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner'e konuştu.

Bayburt birbirinden sert ifadelerle Başkan Saffet Akkoyun'u eleştirdi.

HAKAN ŞENGÜL BENİ İSTİNYE PARKA ÇAĞIRDI

Ethem Bayburt yapmış olduğu açıklamada "Sarıyer Spor Kulübü Genel Kaptanı Hakan Şengül, beni Salı günü akşam saat 21:00 sularında İstinye Park'a çağırdı. Artık benimle çalışmak istemediklerini iletti. Bu kararın yanlızca Başkan Saffet Akkoyun tarafından verildiğini ve yöneticilerin büyük bir kısmının bu karara karşı çıktığını bizzat bana söyledi. Fakat Başkan Saffet Akkoyun bu kulübe parayı ben veriyorsam benim dediğim olur, ben bu kulübün başkanıysam, Ethem Bayburt'un bu kulüpte artık işi yok, diye konuştuğunu belirtti. 

Biz futbolcuların kulüplerinden ayrılmaları gayet doğal karşılanmalıdır. Bende alınan bu karara saygı duyuyorum. Ancak yirmi sene gönülden hizmet vermiş olduğum kulübümden böyle nezaketsizce ve terbiyesizce gönderilmiş olmam beni çok üzmüştür.

VERİLEN SÖZLER TUTULMADI

Başkan Saffet Akkoyun sezon başında bana verdiği sözlere ve vaatlere eş değer olarak henüz 5 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen büyük bir vefasızlık göstererek yıllarca şerefimle formasını terlettiğim ve kaptanlığını yaptığım kulübümden hiç etik olmayan bir şekilde Sözleşmemi feshetmiştir.

TERBİYESİZCE BİR YAKLAŞIM

Sezon başında beni çok ciddi kulüpler transfer etmek istedi, fakat ben yuvam olarak gördüğüm Sarıyer Spor Kulübü'ne hizmet etmeye devam kararı aldım. Saygı değer kamuoyuna sözlerimi üzüntüyle ifade ediyorum ki, bana yapılan bu davranış büyük bir vefasızlık ve insanlığa yakışmayacak derecede bir terbiyesizliktir.

ALACAĞIM OLAN 300 BİN LİRAYI KULUBÜME HELAL ETTİM

Ben Ethem Bayburt olarak Sarıyer Spor Kulübü formasını giydiğim süre zarfında net olarak 300 bin lira gibi önemli bir miktar kulüpten alacağım olmasına rağmen kulübümün maddi sıkıntıları olduğu düşüncesiyle ve Sarıyer Spor Kulübü'nü özümde yuvam olarak gördüğüm için bu parayı kulübüme helal ettim. 20 senesini bu kulübe vermiş bir futbolcu olarak isterdim ki Başkan Saffet Akkoyun ve en az 4-5 yönetici beni kulüp binasına çağırıp "Ethem seninle devam etmeyeceğiz, bu kararımıza saygı duymanı bekliyoruz açıklamasını yapmalılardı ve 20 sene hizmet verdiğim kulübümün başkanı ve yöneticilerinden, sarılıp helalleşerek ayrılalım demelerini beklerdim." 

CEFA VE VEFA

Sözlerimi tamamlarken özellikle belirtmek istiyorum! Kimsenin yargılayamayacağı önemli bir gerçek var, Sarıyer benim tutkum, sarıyer benim herşeyim...

Taraftarlarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Maçlarımızda hiçbir zaman bizi yanlız bırakmadılar ve daima yanımızda oldular. Onları çok seviyorum ve gönlüm her zaman onlarla birlikte. Kulübüme vermiş olduğum yirmi senemi sadece iki kelime ile özetliyorum. CEFA ve VEFA

 


YORUMLAR
sarıyerli: 
""
ethem şuan ki sarıyer kadrosuna göre lüx bi futbolcu. elimizde ethem gibi kaliteli bi isim varken sebepsiz yere takımdan uzaklaştırmak tamamen yönetimin ego tatmin olayıdır. 38 yaşındayım, saryerde hiç bu kadar rezil bir yönetim daha görmedim
29.12.2012 / 11:00