Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - YAZIKTIR GÜNAHTIR
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YAZIKTIR GÜNAHTIR

YAZIKTIR GÜNAHTIR
Sarıyer Ak Parti ilçe Başkanı Hüseyin Özdemir, gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner’e çarpıcı açıklamalarda bulundu.
13.01.2013 / 02:38


Sarıyer Ak Parti ilçe Başkanı Hüseyin Özdemir, gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner’e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

ÖZDEMİR "SARIYER'E BAĞLANAN ÜÇ MAHALLE BİZİM HAKKIMIZIN İADESİDİR"

Özdemir yaptığı açıklamada “Maslak, Ayazağa ve Huzur mahallesi’nin Sarıyer’e katılması ve 8 tane köyün artık mahalle olmasının Sarıyer’e ne gibi artılar getirecek öncelikle bunu ifade etmek istiyorum. BÜYÜK SARIYER artık hem nüfusuyla hem ekonomik değeriyle hem de yüz ölçümüyle İstanbul’un küçük bir ilçesi iken artık ortalama bir değeri tutturmuş, İstanbul da hatırı sayılır bir güç olarak 39 ilçe arasına girmiştir. Burada büyükşehir yasasıyla köyler artık mahalle statüsü kazanıyor bundan sonra hem Sarıyer Belediyesi’nin hem de Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerini direkt alacak ve aynı zamanda da oy kullanma hakkı kazanmış olacak. Yani Sarıyer Belediyesi’ne biliyorsunuz köyler, orman köyü olma özelliğinden dolayı oy kullanamıyordu ama bu yasayla artık köylerimizde yaşayan vatandaşlarımız Sarıyer Belediyesi’nde belediye başkanını seçme hakkı kazanmış oluyorlar. Bu yasayla burada yaşayan vatandaşlarımız hizmetleri daha hızlı alacak. Şimdi buralar bu saymış olduğumuz üç mahalle bize katılmış yerler değil bizim olan yerlerin bizim hakkımızın iadesi Sarıyer’in hakkının iade edilmesidir burayı özellikle ben vurguluyorum" dedi.

"SARIYERDE HİZMET BİZİM İŞİMİZ"

Bakın Sarıyer’de elli yıllık kangren olmuş, kördüğüm olmuş hiç kimsenin problemleri çözmek için elini dahi atmadığı sıkıntılı gördüğü yerlere biz nüfus ettik. Oralarda çözüm üretmek adına projeler ürettik ve hamdolsun bugün geldiğimiz noktada çok büyük mesafeler aldığımızı görüyoruz”. Sarıyer halkı için var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Özdemir “Halkımıza olan hizmetlerimiz gün geçtikçe büyümeye devam edecek… Hacıosman metro inşaatını inşallah Kefeliköy’e indireceğiz. Önemli bir ayrıntıyı da sizinle paylaşmak istiyorum, İstanbul’da üç tünelden bir tanesi Sarıyer’de, bu Sarıyer’e ne kadar önem verdiğimizin en büyük kanıtıdır. Bunlar çok büyük yatırımlar ve devasa global yatırımlardır… Bunları Sarıyer’e biz getirmişiz. Kadir Topbaş’ın Sarıyer’e yapmış olduğu hizmetlerin devamı her geçen gün artarak devam edecek Sarıyer'de hizmet bizim işimiz" diyen Özdemir sözlerine şöyle devam etti.

"SARIYER'DE TÜRKİYE'NİN EN LÜKS HASTANESİNİ YAPIYORUZ"

Biz bir tane hastane söz verdik seçmenimize dedik ki 2002 de ve 2004 de seçim beyannamemize baktığınız zaman biz Sarıyer’e bir devlet hastanesi yapacağız dedik… Bu gün itibariyle Türkiye’nin en lüks hastanesi olan, 600 yataklı tam donanımlı bu hastane Sarıyer’de yapılmaya başlandı.

"SARIYER BELEDİYESİ KAYNAKLARI ÇAR ÇUR EDİYOR YAZIKTIR GÜNAHTIR"

Sarıyer belediyesi on milyon için borçlanma yetkisi istedi meclisten niçin istiyor param yok diyor ya kaynakları çar çur edersen paran olmaz tabii şimdi ben öyle bir örnek vereceğim ki şimdi bu ne perhiz ne lahana turşusu olacak!

Sarıyer Belediyesi’nin taşeron işçi olarak çalıştırdığı yani yandaşlarını belediyeye doldurduğu  kişi sayısı 1250 1300 lere vurmuş, normalde 750 kişi çalışıyordu biz devrettiğimizde, bunu sen 1300 lere vurduruyorsun, 500- 600 tane ekstradan işçi alıyorsun bunun maliyeti 5 yıl içerisinde Sarıyer Belediyesi’ne 60 milyon ekstradan gider olarak yazılıyor… Sonra Mecliste 10 milyon borçlanmak için yalvarıyorsun… Yazıktır, günahtır Allah aşkına yeter artık! İnsanlarımızın kul hakkını gasp etmeye çalışıyorlar. Biz buna müsaade etmeyiz” diye konuştu.

 


Etiketler: YAZIKTIR GÜNAHTIR
YORUMLAR
kemal çekiç: 
"vatandaş"
chp de ak partide mhp de hepsi kendi şahsi çıkarını hesaplıyor, ama belediyecilik konusunda ak parti kadar hizmet veren hiç bir parti hatırlamıyorm ben.
28.12.2012 / 10:40