Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - CHP SARIYER MECLİS ÜYESİ OĞUZ GÜNEY TUTUKLANDI
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP SARIYER MECLİS ÜYESİ OĞUZ GÜNEY TUTUKLANDI

CHP SARIYER MECLİS ÜYESİ OĞUZ GÜNEY TUTUKLANDI
CHP Sarıyer Meclis üyesi aynı zamanda Güney Şirketler Grubunun kurucusu ve grup bünyesindeki şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güney, Dolandırıcılık suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Silivri ceza evine gönderildi.
21.12.2012 / 16:34


1988 yılından beri inşaat sektöründe etkin faaliyetler yürüten ve "Güney Şirketler Grubu" olarak bilinen, Uskumruköy’de Güney Kasabası, Zekeriyaköy’de Güney Konakları ve Zekeriyaköy'ün merkezinde yükselen Güney Residence evleri gibi sektörde birçok işe imza atan Güney Şirketler Grubunun kurucusu ve grup bünyesindeki şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanı Olan Oğuz Güney bölgede tanınan bir isim. 2009 yılında yapılan seçimlerde CHP listelerinden hem İBB hemde Sarıyer İlçe Meclis üyeliğine seçilen Güney aynı zamanda Sarıyer Belediyesi’nde imar komisyonu üyesi.

OGUZ GÜNEY TUTUKLANARAK SİLİVRİ CEZA EVİNE GÖNDERİLDİ

Oğuz Güney Pazartesi günü İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına ifade vermek için gitti. Cumhuriyet savcısı CHP Meclis üyesi Oguz Güney'i tutuklatma talebi ile mahkemeye sevk etti. Mahkeme sonucu ise dolandırıcılık suçundan tutuklama kararı çıkan Güney Silivri ceza evine gönderildi. Edinilen bilgiye göre Güney'in Zekeriyaköy'de yaptığı Güney Kasabası sitesinde ev alanlar ve Sarıyerli bazı esnafların suç duyurusunda bulunması nedeniyle tutuklandığı öğrenildi. Güney önümüzdeki günlerde hakkında açılan dava kapsamıyla mahkemeye çıkacakOYA BAŞAR, GÜNEY HAKKINDA 3 AY ÖNCE DAVACI OLMUŞTU

Bundan üç ay kadar önce Ünlü Tiyatrocu Oya Başar, Oğuz İnşaat’ın sahibi Oğuz Güney ve ortağı Dilek Güney hakkında dolandırıldığını belirterek savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Usta tiyatrocu Oya Başar Sarıyer’de 1 milyon 680 bin lira değerinde iki adet villanın yapımı için Oğuz Güney ile sözleşme imzaladı. Bebek’teki evinin satışı için de Müteahhit firma Oğuz İnşaat’a vekâlet verdi fakat ne iki villayı alabildi ne de dairesinin parasını alamadığını öne sürmüştü

Savcılığa şikayette bulunan Oya Başar umduğunu bulamamış, savcılık şüphelililer hakkında ‘dolandırıcılık’ iddiasına takipsizlik kararı vermişti.


YORUMLAR
semiha destegül: 
"hak yerini bulur zaman"
ilahi adalet muzlumun hakkını yersen gideceğin yer bellidir çok bile kaldı dışarda o kadar insanın hakkını yediler.
05.02.2013 / 10:56