Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BÜYÜKDERE SAHİLDE HELİKOPTER ŞAŞKINLIĞI
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BÜYÜKDERE SAHİLDE HELİKOPTER ŞAŞKINLIĞI

BÜYÜKDERE SAHİLDE HELİKOPTER ŞAŞKINLIĞI
Büyükdere sahilinde çok ilginç bir olay yaşandı. Olumsuz hava şartları nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kalan helikopter, tekneleri sıyırarak denize yarım metre mesafede sahile indi.
20.12.2012 / 23:54


İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı, kara trafiğini olduğu kadar hava trafiğini de aksattı. Büyükdere sahilinde ise ilginç bir olay yaşandı. Özel bir şirkete ait helikopter, 4 yolcusuyla birlikte havalandı. Olumsuz hava şartları nedeniyle güçlük çekince pilot Sarıyer sahiline yaklaştı. Acil iniş yapmak zorunda kalan helikopter, Ardından balıkçıların da desteğiyle tekneleri sıyırıp Büyükdere sahiline denize yarım metre mesafede iniş yaparak denize düşmekten kıl payı kurtuldu.Helikopter, görenleri şaşkına çevirdi. Helikopterin içinde bulunanlar olaydan yara almadan kurtuldu. Olumsuz hava şartlarıyla inmek zorunda kalan helikopter Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat ile kızı İpek Hattat'ı taşıyordu. Pilotunun hem kendi hem de taşıdığı yolcuları olası bir ölümden kurtaran başarılı iniş yaptırdığı helikopterde bulunan 4. kişinin ise asistan Ataman Gencer olduğu öğrenildi. Helikopter yolcuları, olay yerine gelen özel bir araca binerek ayrıldı. Pilot ise olay yerinde kaldı. Sahile gelen polis ekiplerinin aracına binen pilot, basın mensuplarına açıklama yapmadı.Daha sonra Soruları yanıtlayan şirket yetkilisi baba - kız Hattatlar, olay nedeniyle büyük bir şok yaşadıklarını, helikopter pilotu Mehmet Aksel'in çok zor koşullarda başarılı bir iniş yaparak herkesin canını kurtardığını belirtti. Şirket helikopterinin bugün Amasra'dan havalandığı, Hattatların enerji alanındaki bir yatırım nedeniyle Amasra'da bulunduğu açıklandı.

Öte yandan, helikopterin sahile inmesine yardım eden “İbrahim Reis 3” teknesinin mürettebatı, “Teknemizi sıyırıp geçti. İnmesine biz yardım ettik” dedi.Sahilde bulunan bazı görgü tanıkları da "helikopterin sahile iniş esnasında Sarıyer'e dogru gelen yolcu otobüsünü yol ortasında durdurduk yardımcı olduk yoksa helikopter otobüse de çarpacaktı" dediler.

Sahilde duran helikopterin hava şartlarının kötü olması nedeniyle bu gece bekletileceği, hava şartları düzeldikten sonra götürüleceği belirtildi.