Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - TÜRKİYE'NİN EN LÜKS HASTANESİ SARIYER'DE YAPILIYOR
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TÜRKİYE'NİN EN LÜKS HASTANESİ SARIYER'DE YAPILIYOR

TÜRKİYE'NİN EN LÜKS HASTANESİ SARIYER'DE YAPILIYOR
Her türlü detay düşünülerek hazırlanan ve projesini Acıbadem grubunun çizdiği hastanenin temeli 2013 yılının ilk ayında atılacak.
19.12.2012 / 14:20


Şu anda hafriyat çalışmaları devam eden Çayırbaşı’ndaki eski Tekel Kibrit Fabrikası’nın bulunduğu bölgede yapılacak 450 yataklı devlet hastanesinin temelinin yeni yılın ilk ayında atılması hedefleniyor. Tüm hazırlıklar bu yönde yürütülüyor. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı da 2013’ün ilk ayında Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ında katılacağı büyük bir törene hazırlık yapıyor.

Türkiye’nin en lüks hastanesi olacak!

TOKİ tarafından yapılacak olan 450 yatak kapasiteli hastanenin Türkiye’nin en lüks devlet hastanesi olacağı belirtiliyor. Projeye göre; 24 tanesi çift, 9 tanesi tek, 3 tanesi de suit olmak üzere, her katta yaklaşık 36 metrekare genişliğinde 36 oda olacak. Yine 14 tane ameliyathane, 44 adet yoğun bakım ünitesi, doğumhaneler, yeni doğan bebek üniteleri ve 350 araçlık kapalı otopark olacak. İki blok halinde yapılacak hastane 54 dönüm arazi içerisinde 15 dönümlük alanında inşa edilecek. Geri kalan kısım yeşil alan ve otoparklardan oluşacak.

Hastanenin içinde yürüyen merdivenler olacak

Her türlü detay düşünülerek hazırlanan projeyi Acıbadem grubu çizdi. Her odada banyo var. Poliklinik katlarının tamamına yürüyen merdiven sistemleri yerleştirilecek. Yaklaşık 20’ye yakın asansör var, onun yanında da 10 tane 6 kata çalışan yürüyen merdivenler olacak.Özdemir; “Sarıyer’e yakışan bir hastane olacak”

AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir yaptığı açıklamada, “Sarıyer’e verdiğimiz sözleri tutmaya ve ilçenin çıtasını daha yukarı çıkartmaya devam ediyoruz. Hastanemiz Türkiye’nin en lüks hastanelerinden biri olacak. Sarıyer’in sağlık alanındaki sorununu da bu güzel projeyle çözülmüş olacak. Sarıyer’e yakışan bir hastane olacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.