Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BEYAZ MARTILAR KAHRAMANMARAŞ'A PATLADI
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BEYAZ MARTILAR KAHRAMANMARAŞ'A PATLADI

BEYAZ MARTILAR KAHRAMANMARAŞ'A PATLADI
Sezon başından beri kötü gidişata bir türlü dur diyemeyen Beyaz Martılar liderlik iddiasıyla Sarıyer'e gelen Kahramanmaraş'ı evire çevire yendi.
10.12.2012 / 12:06

Sezon başından beri kötü gidişata bir türlü dur diyemeyen Beyaz Martılar, hasret kaldığı galibiyeti Kahramanmaraş'ı eze eze elde etti. Sarıyer'in 3-1 galibiyetini hazmedemeyen Kahramanmaraşspor, maç sonunda olay çıkarttı..

Maça oldukça hızlı başlayan Sarıyer geliştirdiği ataklarla rakip kalede tehlikeli pozisyonlar yaratırken aradığı gole dakikalar 30'u gösterdiğinde sağ taraftan Mehmet Menderes Önkuzu'nun yaptığı ortaya kale dibinde yükselerek kafayı vuran Sinan Pektemek ile ulaştı. Golun sevincini yaşayamadan santra sonucu gelişen Maraş atağında kalecinin bir anlık hatası Fahrettinin vuruşuyla duruma denge getirdi ve durum 1-1 oldu. İlk yarı karşılıklı ataklarla devam etti ve 45 dakikanın sonunda tabelada 1-1 yazıyordu.

Karşılaşmanın ikinci yarısına Yunus Altun'un yerine Melihl'i alarak başlayan Teknik Direktör Mehmet Birinci özellikle ikinci yarı boyunca hiç yerinde oturmadı ve devamlı oyuna müdahelede bulundu. Sarıyer baskısını iyice artırdı ve gelecek golün habercisi ataklar yaptı. Dakikalar 51'i gösterdiğinde bu kez sahneye Serhat Gülşen çıktı ve topu ağlara göndererek durumu 2-1 yaptı. Golden sonraki baskılı oyununu sürderen Sarıyer bu kez 56 dakikada, karşılaşmanın ilk yarısında müsait bir durumda topu kale yerine auta gönderen Mehmet Menderes Önkuzu'nun vuruşuyla durumu 3-2 yaptı.

Durumun 3-1 olmasından sonrada ataklarını sürdüren Sarıyer, karşılaşmanın sonlarına doğru geriye yaslanınca rakibin baskısı arttı ancak Ethemin yokluğunda kaleyi devralan Cüneyt'i geçemedi. Cüneyt ikinci yarıda yaptığı kurtarışlar ve yerinde çıkışlarıyla seyircilerden geçerli not aldı. Seyircilerin beğenisini kazanan bir oyuncuda Melih'ti rakip defansa pres yaparak rahat çıkmasını engelleyen Melih, Sarıyer için bir değerli bir oyuncu olacağının sinyallerini yer aldığı her maçta göstermeye devam ediyor.

Beklediği oyunu sahaya yansıtamayan Kahramanmaraş'ta istenilen sonucun elde edilememesi başta Teknik Kadro olmak üzere bütün oyuncuların sinirlerini bozdu. Bir pozisyon sonrasında hakeme itiraz eden Kahramanmaraş Teknik Direktörü Fethi Çokkeser itirazlarını sürdürmekte ısrar edince, Karşılaşmanın hakemi Hasan Akmısır tarafından oyundan ihraç edildi.

Sarıyer'in geliştirdiği bir atakda rakibin topu uzaklaştırmak için vurduğu top Sarıyer Teknik heyetinin olduğu kulubeye doğru gitti ve Teknik Direktör Mehmet Birincinin üzerine gelen topu fantastik bir hareketle (Galatasaray maçında kaleci Volkan'nın yaptığı hareket) topu durdurmaya çalışması trübündeki seyircilerin alkışlarıyla karşılanırken, Hocanın topu bir an önce oyuna sokmak için dışarı çıkan topları bizzat oyunculara vermeside trübünlerden alkış ve beğeni alan hereketler oldu.

Karşılaşmanın bitiş düdüğüyle birlikte ise saha tam anlamışla karıştı. Futbolcular orta hakem Hasan Akmısır'ın etrafını sararken, Kahraman Maraş'ın yardımcı antrönürüde Teknik Direktör Mehmet Birinci'nin yanına giderek yaptığı hareketi gösterdi ve centilmenlik dışı olduğu gerekçesiyle tepki gösterdi. Hakem heyetini bırakan rakip oyuncular bu sefer Mehmet Birinci'ye tepki gösterdi. Bunun üzerine Sarıyer teknik ekibi ve oyuncularıda olaya müdahele ederken kısa süreli itiş kakış meydana geldi.

Olayların yatışmasından sonra kale arkasındaki seyirciler Mehmet Birinci'yi trübünlere çağırarak üçlü çektir.

Haftalar sonra üç puanı bir arada gören Sarıyer puanını 13 yükselterek Sakarya maçı öncesinde moral buldu.

Sarıyer: 3 - Faturavizyon Kahramanmaraşspor: 1

Stat: Yusuf Ziya Öniş

Hakemler: Hasan Akmısır, Gökmen Baltacı, Ulaş Aksoy

Sarıyer: Cüneyt, Emre Bayraktarbaşı, Emre Karaman, Mehmet Menderes Önkuzu (Dk. 77 Uğur), Barış, Sinan, Ulaç, Hasan, Yunus (Dk. 46 Melih Rahman), Egemen (Dk. 65 Mehmet Akif Tatlı), Serhat

Faturavizyon Kahramanmaraşspor: Ömer, Zafer (Dk. 71 Bilal), Adem, Fahrettin, Mert, Taha, Tolga, Erhan Kurt, Berkan (Dk. 60 Şadi), Erhan Çelenk, Gökhan (Dk. 60 Emre)

Goller: Dk. 30 Sinan, Dk. 51 Serhat, Dk. 56 Mehmet Menderes Önkuzu (Sarıyer), Dk. 31 Fahrettin (Faturavizyon Kahramanmaraşspor)

Sarı kartlar: Dk. 35 Tolga, Dk. 58 Fahrettin, Dk. 76 Şadi (Faturavizyon Kahramanmaraşspor), Dk. 36 Serhat, Dk. 65 Barış, Dk. 73 Emre Karaman

(Sarıyer)