Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - YAPILAN HİZMETLER ORTADADIR
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YAPILAN HİZMETLER ORTADADIR

YAPILAN HİZMETLER ORTADADIR
Biberoğlu yaptığı açıklamada "Maslak Ayazağa ve Huzur Mahallesi'nin Sarıyer'e bağlanması herkesin yıllardır beklediği bir gelişmeydi dedi.
08.12.2012 / 13:02


Biberoğlu yaptığı açıklamada"Maslak Ayazağa ve Huzur Mahallesi'nin Sarıyer'e bağlanması herkesin yıllardır beklediği bir gelişmeydi.

Bu üç mahallenin Şişli'den Sarıyer'e geçişi kesinlikle iyi niyetle yapılmış bir çalışmadır. Bölge sınırlarının belirlenmesinde seçmen talep ve eğilimleri değil,yüksek nitelikli hizmet sağlama amacı önde tutulur! Siyasi bir amaç olması halinde,iktidarın tüm bu bölgeyi ayırarak yeni bir ilçe yaratma yetkisi bulunduğu halde böyle bir yöntemi kullanmadığı unutulmamalıdır.İlçelerin idari sınırlarının büyüklüğü tartışılması yerine, hizmet kalitesinin nasıl arttırılacağı tartışılmalıdır."

Sarıyer Belediyesi'nin bu gelişmeden dolayı büyük kazanç elde ettiğini ve bu maddi gelirin halkın yararına kullanılması gerektiğini belirten Biberoğlu "Yapılandırılan yeni kanunla köy statüsünde olan 8 yerleşim alanı mahalle olmuş ve Sarıyer'e bağlanmıştır.bu iki önemli gelişme Sarıyerimiz adına geç kalınmış bir projeydi. Fakat çok şükür doğru karar verildi ve Sarıyer ilçesi kendi sınırları içerisinde yer alan mahallelerine kavuşmuş oldu. Maddi gelir açısından ise Sarıyer Belediyesi büyük bir kazanç elde edecektir.Maslak Ayazağa ve Atatürk Oto Sanayi Sitesi başta olmak üzere, ilçe sınırları içerisinde yeni yapılacak olan inşaat çalışmaları sonucu Sarıyer Belediyesi tarihindeki en büyük maddi geliri elde edecektir.

Ancak bu gelirler, Sarıyer Belediyesi tarafından bir rant kapısı olarak değil, tamamen halka yönelik çalışmalarla plan ve program dahilinde değerlendirilmelidir.Maddi zorluklar içerisinde yaşamlarını sürdüren vatandaşlarımız, Sarıyer ilçe sınırlarının bu değişiminden ve Sarıyer Belediyesine akacak olan maddi kaynaklardan ne kadar yararlanacaktır? Cevap bulması gereken bu konuyu, yetkililer halkımıza aktarmalı ve hiç kimsenin aklında soru işareti bırakılmamalıdır. Üstünde durulması gereken esas konu budur.

Ülkemizdeki belediyecilik anlayışını üzülerek gözlemliyoruz ki tamamen rant üzerine şekilleniyordu fakat AK Parti bu şekillenmeyi tamamen halkın hizmetine sunmuştur, Bu sözlerle ifade edilecek bir husus değil, yapılan hizmetler bariz şekilde ortadadır. Bu durum neticesiyle Maslak, Ayazağa ve Huzur Mahallesi'nin, Sarıyer'e bağlanmasını halkımız özünde benimsemeli ve yaşanan bu değişimi, herhangi bir tereddüte yol açmadan gönülden desteklemelidir.