Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIGÜL'ÜN DERDİ AYAZAĞA MI? MASLAK MI?
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIGÜL'ÜN DERDİ AYAZAĞA MI? MASLAK MI?

SARIGÜL'ÜN DERDİ AYAZAĞA MI? MASLAK MI?
Haftalardır gündemi meşgul eden Şişli’den ayrılıp Sarıyer’e bağlanan mahalleleri, Ak Parti meclis üyesi Cemil Özbalta’ya sorduk ve ilginç cevaplar aldık
08.12.2012 / 13:03


Özbalta yaptığı açıklamada “Bilindiği üzere geçen hafta meclisten çıkan bir kararla Şişli’ye bağlı üç mahalle Sarıyer’e bağlanmak kaydı ile, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül Ayazağa halkını ayaklandırmak istedi ve sözde Ayazağa halkı yanındaymış gibi göstererek kamuoyu yaratmak istedi.

Bu oyunu sadece Ayazağa Mahallesi’nde oynarken Huzur Mahallesi ve Maslak Mahallesi’ni hiç işin içine katmadı.

Büyük siyasetçi olduğunu sanan Sarıgül bir şeyi atlamış oldu. Bizim orada yaptığımız çalışmalarda halk Mustafa Sarıgülü sevmiyor ve istemiyor. Yıllardır Ayazağa Mahallesi’ne getirdiği hiçbir şey olmadığını rutin belediye çalışmalarını yaptığını, Şişli’nin en bakımsız mahallesi olduğunu söylüyorlar.

Peki Sarıgül neden ille de Ayazağa Mahallesinde bu referandumu yapmak istedi sözlerimize de halk. “Eğer bu referandum olsa idi görecektiniz ki halkın yüzde doksanı oy kullanmaya gitmeyecekti.

Sarıgül bizi bir kenar mahallesi olarak gördü ve şişlinin en bakımsız mahallesi haline getirdi.”dedi. Sarıgül’ün Maslakta’ki büyük rantı kaçırmak istemediğini belirten Özbalta “Arkasında ki bunca insanı alarak yürüyüş yapmasına ne diyeceksiniz dediğimizde, “Onlar Şişli’den otobüslerle taşınarak gelen kişilerdir Sarıgül’ün arkasında Ayazağa Mahallesi’nde on kişi bulamazsınız” dediler.

Bütün bu görüşlere baktığımızda aslında Mustafa Sarıgül’ün yapmak istediği tek bir şey vardı, Maslak Mahallesi’ndeki rantı kaçırmamak için nüfusu büyük olan Ayazağa Mahallesi’nde oyun oynamaktı o da mahalleli tarafından önlenmiş oldu.

Maslak’ta dönen resmi ve gayrı resmi rantı orda ki plaza ve iş yeri sahiplerine sorduğumuzda Şişli Belediyesi’nden canlarının çok yandığını Sarıyer’e bağlanmaları nedeni ile memnun olduklarını görmekteyiz.

Şimdi bütün bunların ışığında baktığımızda, Mustafa Sarıgül’ün derdi, Ayazağa mı? Maslak mı? sorusuna verilecek tek cevap vardır. O da elbette bütün bu yapılan yaygaralar Maslak daki rant içindir.