Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - İNSANLARIMIZ SAĞLAM DURUŞ GÖSTERMELİDİR
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İNSANLARIMIZ SAĞLAM DURUŞ GÖSTERMELİDİR

İNSANLARIMIZ SAĞLAM DURUŞ GÖSTERMELİDİR
Eski arkadaşlıkları, dostluğa, komşuluğa, sevgiye, saygıya ve tüm değer taşıyan unsurlara önem veren Sarıyerlileri özlüyoruz.
05.12.2012 / 20:31


Sarıyer’in kanaat önderlerinden Ali Rıza Zaman, Sarıyer’de yaşanan son gelişmeleri gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner’e değerlendirdi. “Eski arkadaşlıkları, dostluğa, komşuluğa, sevgiye, saygıya ve tüm değer taşıyan unsurlara önem veren Sarıyerlileri özlüyoruz” diyen Zaman birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu..

Yeni mahallelerimiz ilçemize hayırlı olsun

Maslak, Ayazağa ve Huzur Mahallesi’nin Sarıyer’e bağlanması, Nihat Doğan’ın Büyükderespor’da antrenörlük yapması ve Sarıyer Spor Kulübü’nün son zamanlardaki vahim durumuyla ilgili önemli konulara değinen Zaman konuşmasında şu ifadelere yer verdi” Bu üç mahallenin Sarıyer’e bağlanmasını ilahi adalet olarak görüyorum. Sarıyer, bu karar ile büyük bir maddi gelirin kapısınıda açmış olacak. İstanbul’un gelişmiş, yeni oluşacak şehir yapısı, coğrafi koşulları incelendiğinde fiziksel olarak çok doğru bir karar olduğu görülüyor. Ancak Önümüzdeki zaman içerisinde var olacak gelişmeleri düşünürsek yeni birleşmelerin veya bölünmelerin meydana gelebileceğini ön görebiliriz. Çünkü allah esirgesin İstanbul’un yaşayabileceği deprem gerçeği var olduğuna göre şehrin gelişmesi Avrupa yakasında Sarıyer ilçesinden başlayıp, Karadeniz kıyısındaki Kuzey hattına doğru olması bir mecburiyettir. Bu nedenle sayın Başbakanımızın çılgın projesiyle birlikte, yeni Havalimanının bu bölgede yapılacak olması, üçüncü köprünün yapımı ve buna bağlı gelişecek tüm projeler hayali değil mecburiyetten dolayı oluşan bir gerçektir. Sarıyer ilçemizin, İstanbul ve Türkiye için çok büyük bir önem arz ettiği aşikardır.Bu değişimin ve var olacak gelişmenin öncelikle halkımıza ve Sarıyer’e hayırlı olmasını temelli ediyorum.

İnsanlarımız sağlam duruş göstermelidir

Sarıyer Spor Kulübü hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulunan Zaman” Sarıyer Spor Kulübü’nün böylesine perişan olmasının gerçek sebebi siyasi amaç ve kişisel çıkarlara alet edilmesidir. Spora maalesef yalnızca bir spor olarak bakamıyoruz. Spordaki faaliyet öncelikle sosyal amaçlı bir aktivite olmalıdır. Kulüplerimizde görev yapan yöneticilerin bu bilinçte ve inançta olan insanlardan oluşması gerekmektedir. Ancak üzüntüyle gözlemliyorum ki Sarıyer Spor Kulübü siyasi amaç uğruna feda edilmektedir. Oysaki ilçemiz gerek alt yapı, gerekse spor yapma koşulları göze alındığında cennet gibi bir vadiden oluşmaktadır. Umudum ve beklentim; işin ehli, iyi niyetli insanların birlikteliğiyle başlanacak çalışmaların biran evvel meyvesini vermesidir. Sporun ne olduğunun bilincinde olan yetkililerinde vatandaşında artık sağlam bir duruş göstermesi gerekmektedir.

Nihat Hocaya teşekkür ediyorum

Nihat Doğan’ın amatör spora verdiği desteğin çok önemli olduğunu vurgulayan Ali Rıza Zaman konuşmasına şu sözlerle devam etti. “Spor toplumsal bir ihtiyaçtır. Sağlıklı yaşamak için bir mecburiyettir ve insan topluluklarının bir araya gelmesini sağlayan önemli bir araçtır.

Sarıyer bölgesinde 15 yıldır kulüp başkanlığı yapan ve şimdi de futbolcu olarak sporun içinde olan biriyim. Nihat Hocanın sanatçı olarak amatör spora ilgi çektiği, vaktini harcadığı herkes tarafından bilinmekte. Dolayısıyla Büyükderespor’a önemli katkılar sağladığı kanaatindeyim. Her kesimden insanın iyi niyetle amatör spora destek vermesi gerekmektedir. Bu toplumsal bir görevdir. Ben şahsım adına Nihat Doğan’a amatör spora vermiş olduğu hizmetten dolayı teşekkür ederim.

Haksızlıkların yaşanmadığı bir Sarıyer istiyoruz

Sarıyer’in genel sorunlarıyla ilgilide konuşan Zaman, duygusal olduğu kadar adrese teslim mesajlarla da Sarıyer’in bugünkü durumunu eleştirdi. “Sarıyeri şöyle bir gözlemliyorum da eski arkadaşlıkları, dostluğa, komşuluğa, sevgiye, saygıya ve tüm değer taşıyan unsurlara önem veren Sarıyerlileri özlüyoruz. Dünyanın en güzel yeri olan cennet coğrafyasında sevgiyi, paylaşmayı, yardımseverliği, birlikteliği ve beraberce huzurlu yaşamayı arzu ediyoruz. Haksızlıkların ve adaletsizliklerin yaşanmadığı bir Sarıyer istiyoruz. Unutulmamalıdır ki öncelikle Türk ve Müslümanız. Türk, mert ve yiğit insandır. Müslüman; temiz, ahlaklı, hak yemeyen, inançlı iyi insandır. Bu temaları unutmamamız ve bu gerçeklere yakışır şekilde yaşamalıyız. Bu nedenle toplumsal değerlerimizi sonsuza dek kaybetmemeliyiz.