Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - DİSİPSİNSİZLİK HASTALARI MAĞDUR EDİYOR
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DİSİPSİNSİZLİK HASTALARI MAĞDUR EDİYOR

DİSİPSİNSİZLİK HASTALARI MAĞDUR EDİYOR
İstinye Devlet Hastanesi Başhekimi Cengiz Tamer'in görevinden alınmasıyla birlikte, hastanede oluşan başıboşluk ve disiplinsizlik hastaların yoğun tepkisini çekiyor.
23.11.2012 / 17:50


İstinye Devlet Hastanesi Başhekimi Cengiz Tamer'in görevinden alınmasıyla birlikte, hastanede oluşan başıboşluk ve disiplinsizlik hastaların yoğun tepkisini çekiyor. Geçen haftasonu acile gelen hasta vatandaşlar, hastanede saatlerce elektriklerin olmadığını ve doktorların acile gelen hastalarla ilgilenmediklerini görünce şok geçirdiler.Hastane personeli başta olmak üzere vatandaşlar tüm hastane çalışanlarına veryansın ettiler ve büyük tepki gösterdiler. Sağlık gibi önemli bir konuda vatandaşların bu şekilde hiçe sayılması ve hor görülmesi Sarıyer'de, İstinye Devlet Hastanesine bakış açısını da bir anda değiştirdi. Bazı hasta vatandaşların hastanede baygınlık geçirmesi dahi hastane çalışanları tarafından dikkate alınmadı."CENGİZ TAMER GÖREVDEYKEN BU SORUNLAR OLMAZDI"

Son dönemde yaşanan bu olaylar Sarıyerlilerin sabrını ise iyice zorlamaya başladı. Şifa bulmak için hastaneye gelen hastalar daha kötü bir halde başka hastanelere gitmek zorunda kalıyorlar. Sağlık bakanlığına şikayet edeceklerini belirten mağdur vatandaşlar" Cengiz Tamer başhekimlik görevindeyken bu sorunların hiçbiri olmuyordu, hastalara iyi davranılıyordu ve gereken işlemler konusunda hastane çalışanları daima yardım ediyordu. Fakat Cengiz Tamer görevinden ayrıldıktan sonra herşey tam tersine döndü. Hastalandığımızda artık İstinye Devlet Hastanesine gelmekten korkar olduk." diye şikayetlerini dile getirdiler. 


YORUMLAR
istinyeli: 
""
hastalara hayvan gibi davranıyolar bunların yatacak yeri yok yazıklar olsun hepsine
23.11.2012 / 22:47