Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - HABERİ YOKMUŞ?
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HABERİ YOKMUŞ?

HABERİ YOKMUŞ?
Tunceli'de güvenlik güçleri ile çatışırken yakalanan Sarıyerli Ali D.nin oğlu olduğu öğrenildi. Ali D. oğlunun terör örgütüne katıldığını medyadan öğrendiğini ifade etti...
22.11.2012 / 12:17


Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalındaki operasyonda sağ yakalanan 23 teröristten B.O.D.'nin babası Ali D., Yıldız Teknik Üniversitesi'ne kayıt yaptıran oğlundan 20 gündür haber alamadıklarını, terör örgütüne katıldığını yakalanınca öğrendiklerini belirtti. Yaptığı açıklamada "Kütrlerin hakları teslim edilip eşit şartlarda yaşasak bunlar olmaz" diyen Ali D. geçtiğimiz aylarda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sarıyer'deki evine yaptığı ziyarette ayakkabısını çıkartmadan eve girmesinin sosyal medyada yarattığı tartışma ile gündeme gelmişti. Ali D. "Ev benim evim, lider benim liderim.. Ayakkabılarının ister çıkartır, ister çıkartmaz onunla benim aramda bu. Kime ne.." diyerek Kııçdaroğlu'na sahip çıkmıştı. İşte Cihan Haber Ajansı tarafından yapılan haberin tüm detayları:

Varlıklarını devam ettirmek için öncelikli olarak örgüt üyelerine ihtiyaç duyan terör örgütleri, eleman kazanma faaliyetlerinde özellikle gençleri hedef seçiyor. Bir şekilde terör örgütünün ağına takılan gençler, ailelerinden habersiz dağ kadrosuna bile katılabiliyor. Bunun en son örneği Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalında, 24 teröristin güvenlik güçlerine teslim olmasıyla ortaya çıktı.

Yıldız Teknik Üniversitesi'ne kayıt yaptırmak için evden ayrılan B.O.D., arkadaşlarıyla ev kiralayarak ailesinden ayrı yaşamaya başladı. Terör örgütü MKP/HKO üyeleriyle temasa geçen B.O.D., terör örgütüne katılarak Tunceli'ye gitti.

İstanbul'da yaşayan baba Ali D., üniversiteye kayıt yaptırmak için evden ayrılan oğlundan 20 günden bu yana haber alamadıklarını, yakalandığını medya yoluyla öğrendiklerini belirtti. Oğlunun Sarıyer'den iki arkadaşı ile Tunceli'ye gelip örgüte katıldığını öğrendiklerini belirten Ali D., durumdan haberdar olur olmaz hemen Malatya'ya geldiklerini söyledi. Ovacık kırsalında teslim olan 25 teröristin örgüte yeni katıldığını öne süren Ali D. "Bizim çocuklarımız yeni katılmışlar. Ne silaha bulaşmışlar, ne de herhangi bir eyleme katılmışlardır. Bu sürecin içerisine nasıl geldiler onu da bilmiyoruz." dedi.

Oğlunun suçsuz olduğunu ileri süren baba Ali Doğan, yakalanan 25 kişinin geldikleri gibi yakalandıklarını, herhangi bir yaralama veya operasyona katılmadıklarını iddia ederek, çocuklarının serbest bırakılmasını diledi.

Ülkede barışın kaçınılmaz olduğunu ifade eden Ali D., "Bu ülkede Türklerin, Lazların, Kürtlerin, Çerkezlerin kardeşçe yaşamasını arzu ediyoruz. Bu ülkede artık kardeş kanı akıtılmasına karşıyız. Kürt halkının demokratik hakları kabul edilirse bu ülkede kardeş kanı akmaz. Çanakkale'de Kürdü, Türkü koyun koyuna yatıyorsa bütün koşulların eşit olması lazım." diye konuştu. 


Etiketler: HABERİ YOKMUŞ?
YORUMLAR
engin ufuk önal: 
"hangi eşitsizlik var ?"
oğlu tunceli kırsalında yakalanan ali d. ye bir sorum var hangi eşitsizlik var bu ülkede açılım dediler , anadilede eğitim dediler, ana dilde kendini savunma dediler hep kürt vatandaşlara verdiler ben bu ülkede lazlara çerkezlere ve hatda romanlara ayrıcalık tanıdıklarını hiç görmedim. hükümet hep kürtlerin istediklerini yerine getirdi. oğllu bu örgüte giripte devletine kurşun atıcağına yıldız teknik ünüversitsine kaydını yaptırsaydı okul bitince birçok kişinin hayal bile edemiyeceyi işlere sahip olurdu.bugün bu ülkede çif ana yasa yok herkezin anayasal hakları eşit amaç farklı o çanakkalede şehit olmuş yatan kürtler vatan ve din sevgisiyle seve seve yatıyorlar koyun koyuna pkk örgütünün biz müslüman deyiliz biz zerdüşüz demesinden zaten nedemek istediyimi anladı herkez. bu ülkeyi gerçekten seven insanlar zaten kürt-türk ayrımı yapmazlar hatda bu semtin çocukları kürdüde türküde arkadaştır. asıl bu ülkeyi sevmeyenlerde var ayrımcılık ve vatan hayinliyi. öyle olmasaydı gidipte silhlı örgüte katılarak nekadar vatan düşmanı olduğunu göstermezdi bazı şerefsizler. bu ülkenin ekmeyi haram olsun hala doymuyanlara ve eşitlik diyerek yalandan bağıranlara. zaten sizler kürt olamazsınız, gerçekte kürt denilince sözü senet olan mert delikenlı adamlara derlerdi sizler gibi namert olmadı gerçek kürtler. bütün herkezi sevgi ile kucaklıyorum selam ve sevgiyle allaha emanewt olun sevgili sarıyerliler.
25.11.2012 / 12:49