Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYER'DEN ÜNİVERSİTE DİYE ÇIKTI TUNCELİ'DE ÇATIŞMADA YAKALANDI
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYER'DEN ÜNİVERSİTE DİYE ÇIKTI TUNCELİ'DE ÇATIŞMADA YAKALANDI

SARIYER'DEN ÜNİVERSİTE DİYE ÇIKTI TUNCELİ'DE ÇATIŞMADA YAKALANDI
Üniversiteye kayıt olacağım diye evden ayrılan ve 20 gündür kayıplara karışan Sarıyerli A.D'nin oğlu B.O.D. Tunceli'de güvenlik güçleri ile girilen çatışmada yakalandı
20.11.2012 / 10:14


Üniversiteye kayıt olacağım diye evden ayrılan ve 20 gündür kayıplara karışan Sarıyerli A.D'nin oğlu B.O.D. Tunceli'de güvenlik güçleri ile girdikleri çatışmada yakalandı.

Sarıyerli A.D'nin oğlu B.O.D. Üniversiteye kayıt olacağım diyerek evden ayrıldı. Babası 20 gündür haber alınamayan oğlunu ararken,  Malatya'dan gelen haberle durum anlaşıldı. Oğlu Tuncelide güvenlik güçleriyle girilen çatışmada yakalanmıştı.

Tunceli'nin Ovacık İlçesi Munzur Dağları bölgesinde güvenlik güçleri ile girdikleri çatışma sonrası teslim olan 24 MKP/HKO militanıdan 23'ü yardım ve yataklık eden 1 kişi geniş güvenlik önlemleri altında yakalanarak Malatya Adliyesi'ne getirildi.

Jandarma ve Özel Harekat Polislerinin eşliğinde Malatya Adliyesi'ne getirilen 24 örgüt üyesi, adliyenin tutuklu girişinden içeri alındı, bu esnada bazı örgüt üyeleri ellerindeki kelepçelerle kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına zafer işareti yaptı. Jandarmanın içeri götürdüğü örgüt üyeleri de bu sırada yasa dışı sloganlar attılar. Adliye çevresinde geniş çaplı güvenlik önlemleri alındı. Gözaltına alınan bazı örgüt üyelerinin yakınları Adliye önünde beklediler.

OĞLUNUN SERBEST BIRAKILMASINI DİLEDİ

Tuncelideki çatışmada yakalanan ve güvenlik güçlerine teslim olan 25 örgüt üyesinden 22 yaşındaki B.O.D.'nin babası Ali D., oğlunun örgüte katıldığından haberlerinin olmadığını söyledi. Sarıyer'de yaşayan Ali D., çocuklarının evden Yıldız Teknik Üniversitesi'ne kayıt olmak için ayrıldığını ve arkadaşları ile ayrı bir eve çıkacağını ileri sürdü. Oğlundan 20 gündür haber alamadıklarını söyleyen baba oğlunun yakalandığını da basından öğrendiklerini belirtti. Oğlu B.O.D.'nin Sarıyer'den iki arkadaşı ile Tunceli'ye gelip örgüte katıldığını öğrendiklerini belirten Ali D., Durumu öğrenince hemen Malatya'ya geldiklerini söyledi. Yakalanıp teslim olan 25 gencin örgüte yeni katıldığını iddia eden Ali D., "çocuklarımız yeni katılmışlar. Ne silaha bulaşmışlar, ne de herhangi bir eyleme katılmışlardır. Bu sürecin içerisine nasıl geldiler, durum nedir onu da bilmiyoruz" dedi.

Ali D., oğlunun suçsuz olduğunu ileri sürerek  yakalanan 25 kişinin geldikleri gibi yakalandıklarını, hiçbir bir yaralama veya operasyona katılmadıklarını iddia ederek çocuklarının serbest bırakılmasını diledi.

ACILI BABADAN ANLAMLI SÖZLER

"Bu ülkede Türklerin, Lazların Kürtlerin, Çerkezlerin kardeşçe yaşaması arzusundayız. Bu ülkede artık kardeş kanı akıtılmasına karşıyız. Kürt halkının demokratik hakları kabul edilirse bu ülkede kardeş kanı akmaz. Çanakkale'de Kürdü, Türkü koyun koyuna yatıyorsa bütün koşulların eşit olması lazım bu ülkede barış artık kaçınılmaz" şeklinde konuştu.