Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - KİLYOS ÖDÜL ALDI
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KİLYOS ÖDÜL ALDI

KİLYOS ÖDÜL ALDI
Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca düzenlenen ‘Türkiye’nin En Temiz Köyü Yarışması’nda, Sarıyer’in güzel bir sahil köyü olan Kilyos ödül aldı.
17.11.2012 / 18:13


İSTANBUL'DA TURİZMİN GÖZDESİ KİLYOS 

Yaz aylarında binlerce tatilciye hizmet veren geniş güzel plajı, turistik otelleri, sportif ve kültür-sanat etkinlikleriyle dikkat çeken Kilyos, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca düzenlenen ‘Türkiye’nin En Temiz Köyü Yarışması’nda ödül aldı. Sarıyer’in güzel bir sahil köyü olan Kilyos, istanbulda turizmin gözdesi konumunda. Alınan ödül köyde yaşayan vatandaşlarca sevinçle karşılandı, gururlandırdı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar imzalı teşekkür belgesi ve 1000 TL'lik ödül Kilyos Köyü Muhtarlığına gönderildi. Kilyos Muhtarı Erdoğan Bezaroğlu’nun kardeşi ve aynı zaman da muhtarlık azası olan Şevki Bezaroğlu da sevinçle  gururlandıran bu başarıyı, Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, İstanbul Çevre İl Müdür Yardımcısı Hamit Kurtuluş, Kilyos Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Güler Sönmez ve muhtar arkadaşlarıyla paylaştılar.KAYMAKAM KARAMAN: "BU BİR EKİP BAŞARISIDIR"

Kaymakamlıkta düzenlenen toplantıda Kaymakam Ömer Karaman, Kilyos Muhtarı Şevki Erdoğan ile Kilyos Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Güler Sönmez’i tebrik etti. Kaymakam Ömer Karaman yaptığı konuşmada, “Yeni kanunla birlikte mahalle statüsüne kavuşan Kilyos Muhtarlığımızı tebrik ediyorum. Türkiye çapında düzenlenen bir yarışmada İstanbul-Sarıyer’den bir köyümüzün ödül almış olması büyük başarıdır. Bundan onur duyuyorum. Bu bir ekip başarısıdır, bunun neticesinde de tabiki mutluluğunu da hep beraber yaşıyoruz” şeklinde konuştu.HAMİT KURTULUŞ: "KİLYOS MUHTARLIĞINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdür yardımcısı Hamit Kurtuluş da toplantıdaki konuşmasında ülke çapında düzenlenen ‘Türkiye’nin En Temiz Köyü Yarışması' ile ilgili bilgi vererek, sözlerine şöyle devam etti. “İçinde bulunduğumuz 2012 yılında Bakanlığımızca ‘Türkiye’nin En Temiz Köyü’ adlı bir yarışma başlatıldı. Bize de sizden katılmak isteyen köyler var mı diye sordular. Biz de, bunu köylere duyurduk. Sadece Kilyos Muhtarlığından cevap geldi. Kilyos’un değişik yerlerinde çekilen fotoğraflar ve bilgileri inceleyip değerlendirdikten sonra Ankara’ya gönderdik. Orada yapılan değerlendirme sonucuda köyümüz ödül aldı. İstanbul’u temsilen biz de Kilyos Mutarlığımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

ŞEVKİ BEZAROĞLU: "BİZ KAYMAKAMIMIZIN ÖNDERLİĞİNDE BU BAŞARIYI YAKALADIK"

Kilyos Muhtarlığı'na Gönderilen bin liralık ödülle muhtarlığa laptop alan Şevki Bezaroğlu, da “Biz, Kaymakamımızın önderliğinde bu başarıyı yakaladık. Bu nedenle aldığımız ödülün mutluluğunu ve gururunu paylaşmaktan sevinç duyuyorum” diyerek bunun bir ekip başarısı olduğunu bir kez daha vurguladı.

Kaymakamlıkta düzenlenen toplantıya AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Yılmaz Gültekin, İlçe Tarım Müdürü Yavuz Acar, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, mahalle ve köy muhtarları ile bazı çevreciler de katıldı. Toplantı daha sonra dilek ve temenniler ile sona erdi