Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - DERYA TUNA'YA TAZMİNAT ŞOKU
Sarıyer'de Ambulansa Çarpan Araç Takla Attı: 2 Yaralı
Halkın Teveccühü Her Geçen Gün Artıyor...
2019'da Sanayiciye Destek Yağacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DERYA TUNA'YA TAZMİNAT ŞOKU

DERYA TUNA'YA TAZMİNAT ŞOKU
Derya Tuna, villasının kirasını ödemeyen kişinin işyerini haczettirdi. Şirket "Ortak değil maaşlı çalışan" diyerek haciz gelen mallar için 50 bin TL tazminat istedi
04.11.2012 / 01:11


Sarıyer'de, villasının kira borçlarını ve giderlerini ödemediği gerekçesiyle kiracısının çalıştığı şirkete ait malları haczettiren Derya Tuna'ya tazminat davası açıldı. Tuna ile Yeni Dostlar Sitesi'nde oturan kiracı Canfer Deliismail arasındaki dava süreci, 2 yıl önce başladı.

4 AY ÖNCE...

Tuna, kira borçları ile villa giderlerini ödemediği gerekçesiyle Deliismail'i icraya verdi. Haciz memurları ile Tuna'nın avukatları, 9 ve 13 Temmuz'da Reka Gayrimenkul AŞ., TBS Taşıma Beton AŞ. ve Bahadır İnşaat AŞ.'nin Anadolu Yakası'ndaki adreslerine hacze gitti. Şirket yetkilileri asıl borçlu Deliismail'in müvekkil şirketlerde bir ortaklığının olmadığını, sadece Bahadır İnşaat'ta maaşlı genel koordinatör olarak çalıştığını belirtti. Ama haciz işlemi gerçekleşti.

MADDİ VE MANEVİ

Şirketlerin avukatı H. Barbaros Bursalıoğlu, haczedilen malların, Deliismail'in borcuyla hiçbir ilgisinin olmadığını belirterek, haciz işleminin iptalini istedi ve Derya Tuna'dan şimdilik 50 bin lira tutarında maddi ve manevi tazminat talep etti.