Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BAŞBAKAN'I LEĞENDE YIKAYAN MÜŞERREF TEYZE KONUŞTU
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAŞBAKAN'I LEĞENDE YIKAYAN MÜŞERREF TEYZE KONUŞTU

BAŞBAKAN'I LEĞENDE YIKAYAN MÜŞERREF TEYZE KONUŞTU
Başbakan Erdoğan'ın Kasımpaşa'daki komşusu Müşerref Teyze, Sarıyer'de ortaya çıktı.
10.10.2012 / 02:31


Başbakan Erdoğan'ın cumartesi günü Yıldız Teknik Üniversitesi'nin akademik yılı açılışında yaptığı konuşmada "Çocukluğumda annem herhangi bir yere gitmişse karşı komşumuz Müşerref Teyzemin hemen beni alıp kendi çocuklarıyla birlikte yıkadığı günleri hatırlıyorum" diyerek kendisinden bahsettiği Kasımpaşa'daki komşuları Müşerref Teyze, Sarıyer'de ortaya çıktı.

"ERDOĞAN'I BAKIR LEĞENDE YIKADIM"

 Müşerref Küçükkiper, Erdoğan'ın bahsettiği günleri anlattı. Küçükkiper, "Tayyip o gün 9-10 yaşındaysa benim çocuklarım da o gün 5 yaşlarındaydı. Küçüğü vardı 3 yaşında. Onlar sabahtan akşama kadar birlikte oynarlardı. Bakır leğenler koyuyorduk ortaya yıkıyorduk içinde... Odanın ortasında yıkındığı bile oluyordu. Soba yanıyor hava soğuk olunca... Öyle yapıyorduk.." dedi.

"ÇOK YARAMAZDI LAF DİNLEMEZDİ"

Başbakan'ın çocukluk yıllarında yaramazlığı ile ün yaptığını ifade eden Müşerref Küçükkiper, merhameti ile de herkesi şaşırttığını dile getirdi.

Başbakan'ın evine gelmesini çok istediğini ifade eden Müşerref Küçükkiper, "Keşke gelse. Kucaklarım onu yanaklarından öperim. Biraz yaramazdı. Aşırı yaramazdı. Laf dinlemezdi. Ama çok akıllıydı. Hırslı bir çocuktu. Ama benim çocuklarıma çok arka çıkardı. İki oğlum işitme engelli... Aynı zamanda gözleri görmüyor. Başbakan'ın bizlerden bahsettiğini tanıdıklarımız bahsetti, şaşırdım bir anda... Bir yanda da hoşuma gitti. Nihayetinde elimde büyüyen bir komşumun oğluydu." dedi.