Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ŞAKA KAKA OLDU
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ŞAKA KAKA OLDU

ŞAKA KAKA OLDU
Sarıyer'de, tanıdıklarının evinde içki âlemi yapan 3 liseli turist, eğlence için sokaktaki araçların lastiklerini indirince mahkemelik oldu.
10.10.2012 / 00:17


Sarıyer'de, tanıdıklarının evinde içki âlemi yapan 3 liseli turist, eğlence için sokaktaki araçların lastiklerini indirince mahkemelik oldu. Olay, Tarabya'da 16 Ağustos'ta 01.00 sıralarında meydana geldi. Sabah işlerine gitmek üzere evlerinden çıkan bazı vatandaşlar, otomobillerinin lastiklerinin havasının tamamen indirilmiş olduğunu gördü. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Araştırma sonucu lastikleri aynı sokaktaki yakınlarına ziyaret için Güney Afrika'dan İstanbul'a gelen İngiliz asıllı ve liseli 19 yaşındaki Hugor Rory Rixon Brown, Stefan Mark Gerard ve Davit Graham Gilfillan'ın indirdiği anlaşıldı. Karakola getirilen turistler, gece geç saatlere kadar alkol aldıklarını, sonra eğlence olsun diye dışarı çıkarak sokaktaki araçların lastiklerinin havasını indirdiklerini ifade etti.

'ÜLKEMİZDE BU ŞAKA'

Lastik havasının indirilmesinin kendi ülkelerinde şaka olarak kabul edildiğini belirten turistler, kötü bir niyetlerinin olmadığını, istenirse şikâyetçi olan iki kişinin zararlarını karşılayabileceklerini söyledi. Soruşturmayı tamamlayan savcılık 3 turist hakkında "mala zarar vermek"ten 4 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Liseli turistler, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

 


Etiketler: