Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - AŞIK VEYSEL PARKI HİZMETE AÇILDI
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AŞIK VEYSEL PARKI HİZMETE AÇILDI

AŞIK VEYSEL PARKI HİZMETE AÇILDI
Sarıyer Belediyesi’nin Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde yapmış olduğu Aşık Veysel Parkı ve Spor Tesisi, halkın yoğun katılımıyla gerçekleşen coşkulu bir törenle hizmete açıldı.
08.10.2012 / 22:59


Sarıyer Belediyesi’nin Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde yapmış olduğu Aşık Veysel Parkı ve Spor Tesisi, halkın yoğun katılımıyla gerçekleşen coşkulu bir törenle hizmete açıldı.

Aşık Veysel’in unutulmaz eserlerinin seslendirildiği, hareketli türküler eşliğinde halayların çekildiği görkemli açılış, FSM Spor Kulübü Başkanı Ahmet Güler’in açılış konuşmasıyla başladı. Güler, gençleri kötü alışkanlıklardan koruyan spora yaptığı katkılardan ötürü Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Kulüp Başkanı Ahmet Güler’in ardından kürsüye gelen Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Muhtarı Osman Karaçam, Sarıyer Belediyesi’nin mahallelerine kazandırdığı eserlerin dışında çok uzun süredir yokluğunu çektikleri hizmetlere ve yatırımlara Belediye Başkanı Şükrü Genç döneminde kavuştuklarını hatırlatarak mahalle halkı adına teşekkürlerini sundu.

“Yapacak daha çok işimiz var”

‘Dünya Kenti Sarıyer’ i yaratmak için gece-gündüz çalışan, Sarıyer’i; günü kurtaran değil, geleceği şekillendiren bir anlayışla yöneten belediye başkanı sözleriyle anons edilen ve alanda toplanan yurttaşların güçlü alkışlarıyla kürsüye gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Aşık Veysel’in sözlerine atıfta bulunarak, “Bizim yolumuz da uzundu, el ele verdik kısalttık, bizim yolumuz da inceydi gönül gönüle verdik genişlettik. Bunu biz sizlerle başardık, bence siz önce kendinizi alkışlayın ve tebrik edin” diye başladığı konuşmasında, toplam 4.5 dönümlük alana inşa ettikleri spor kompleksi ve park için çalışma arkadaşlarına ve emeği geçen sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti. “Yapacak daha çok işimiz var” diyen Başkan Genç, nice parkların, nice güzel evlerin, nice temiz mahallelerin ve nice yaşam alanlarının Sarıyerli yurttaşların hakkı olduğunu söyledi. Hisarüstü’nden Havantepe’ye kadar bütün bu coğrafyanın, üzerinde yaşayan yurttaşlara ait olduğunu, barınma haklarının ellerinden alınmasına el birliğiyle müsaade etmeyeceklerinin altını bir kez daha çizen Şükrü Genç, son olarak mahalle sakinlerinden yapılan hizmetlere sahip çıkmalarını istedi. “Buraları sahiplenin, koruyun, kollayın. Buralara sahip çıkmak demek; çocuklarımıza sahip çıkmak demektir” diye bitirdi.

Konuşmaların ardından FSM Muhtarı Osman Karaçam, FSM Spor Kulübü Başkanı Ahmet Güler ve kulüp yöneticileri tarafından Başkan Şükrü Genç, Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, Park Bahçeler Müdürü Yüksel Tutak ve İmar Müdürü Ahmet Karakoç’a birer teşekkür plaketi takdim ettiler. Plaket töreninin ardından, 2 dönüme yakın bir alanda kurulan halı saha ve içerisinde duşları, soyunma odaları ve yönetici odaları bulunan, kaliteli malzemeler kullanılarak inşa edilen tesislerin kurdeleleri kesildi. Tören, Başkan Genç ile tesislerin yapımında emeği geçen çalışma arkadaşlarının, FSM Spor kulübü futbolcularına forma dağıtmasıyla sona erdi.

Büyük ozanımız Aşık Veysel’in adını taşıyan park ve FSM Spor Tesisİ’nin açılış törenine, Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, CHP ve MHP İlçe yöneticileri, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları Sevgi Atalay, Adnan Ayber, Mehmet Metilli, Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Coşkun, Hayati Kaptanoğlu, A.Erol Akkuş, Sarıyer Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Fahrettin Serdaroğlu, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda yurttaş katıldı.