Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - LİBYALI ÖĞRENCİLER PSİKOPAT ÇIKTI GÜMÜŞDERE HALKI PANİK İÇİNDE
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

LİBYALI ÖĞRENCİLER PSİKOPAT ÇIKTI GÜMÜŞDERE HALKI PANİK İÇİNDE

LİBYALI ÖĞRENCİLER PSİKOPAT ÇIKTI GÜMÜŞDERE HALKI PANİK İÇİNDE
CHP'nin İstanbul İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülsever, Sarıyer'in Gümüşdere Köyü'ndeki Sadullah Mermerci Polis Okulu'nda eğitim gören Libyalı öğrencilerin çevrede psikopatlık yaparak huzursuzluk çıkardığını söyledi.
06.10.2012 / 21:34


CHP'nin İstanbul İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülsever, Sarıyer'in Gümüşdere Köyü'ndeki Sadullah Mermerci Polis Okulu'nda eğitim gören Libyalı öğrencilerin çevrede psikopatlık yaparak huzursuzluk çıkardığını söyledi.

Sarıyer'den seçilen CHP'li İl Genel Meclis üyeleri, 700'ü aşkın Libyalı öğrencilerin çıkardığı iddia edilen huzursuzluğu İstanbul İl Genel Meclisi'nin gündemine taşıdı. CHP Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülsever, İstanbul İl Meclis üyeleri ile Gümüşdere Köyü'ne giderek incelemelerde bulundu. Köylü, esnaf ve vatandaşlarla görüşen Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülsever, İl Genel Meclisi'nde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Aslında vatandaşlarımız şikayetçi olmaktan korkmuşlar. Vatandaşlarımız ve köylülerimiz CHP'li Meclis üyelerim ile yaşadıkları huzursuzluğu paylaşmış ve çözüm bulunulmasını istemişler. Meclis üyelerimiz de konuyu benle paylaştılar. Ben de Meclis üyelerimiz ile yerinde görerek, inceleyerek vatandaşlarımız ile görüştüm. Sorunu Meclis'e taşımaya karar verdik.

ÜRÜNLERİ GASP EDİYORLAR

Polis okulunda eğitim gören Libyalı öğrenciler Gümüşdereli köylülerimizin bağ-bahçe ve seralarına girip yetişen ürünleri, üzülerek söylüyorum, hırsızlık yaparak gasp ediyorlar. Dolmuşlara binip para vermiyorlar, ellerindeki sustalı bıçakları göstererek köylüyü de esnafı da vatandaşları da korkutuyorlar. Bunlar gibi birçok hadise gözler önüne seriliyor. Olası hadiselerin önüne geçilmesi için şimdiden uyarıda bulunmak istiyorum. Buradan Meclis kürsüsünden Valimize ve Emniyet Müdürlüğümüze sesleniyorum. Bu sorunu hemen çözelim, öngörülü davranarak kötü olayların önüne geçelim."

CHP YAZILI SORU ÖNERGESİ DE VERDİ

CHP Grubu konuyla ilgili olarak Meclis'e yazılı yazılı önerge de verdi. "Gümüşdereliler'in öğrencilerin yarattıkları huzursuzluktan dolayı mağdur" oldukları belirtilen önergede şunlar soruldu:

"Libya uyruklu öğrenciler hangi anlaşmalar gereği burada eğitilmektedirler? Eğitim süreleri nedir? Bunlardan sonra yeni öğrenciler gelecek midir? Yaratılan huzur bozucu ortamdan emniyet teşkilatımız bilgili midir? Eğer bilgili iseler ne tür önlemler alınmıştır ya da alınması düşünülmekte midir?"

 


YORUMLAR
safiye küçükmuhsin: 
"başımıza bela sardılar"
ülkemize suriyeli,libyalı doldurduk nerde savaş varsa oranın insanlarını aldık getirdik. şimdi acısını millet çekiyo, bu libyalıların polis okulumuzda ne işi var! biz ülke olarak iyice bitmişiz.
07.10.2012 / 09:32