Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - HER ŞEY SARIYER İÇİN...
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HER ŞEY SARIYER İÇİN...

HER ŞEY SARIYER İÇİN...
Baltalimanı Polis Moral Merkezi'nde gerçekleştirilen Huzur Toplantısı, Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kaymakam Ömer Karaman, İlçe Emniyet Müdürü Murat Karakaya’nın genel değerlendirmelerinin yanı sıra muhtarlar ve yurttaşların soru ve önerilerini dile getirdiği toplantı yaklaşık 2,5 saat sürdü.
04.10.2012 / 11:30


Her yıl düzenlenen ve Sarıyer’deki kamu hizmetlerinin değerlendirildiği Huzur Toplantısı, Baltalimanı Polis Moral Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kaymakam Ömer Karaman, Belediye Başkanı Şükrü Genç ve İlçe Emniyet Müdürü Murat Karakaya’nın genel değerlendirmelerinin yanı sıra muhtarlar ve yurttaşların soru ve önerilerini dile getirdiği toplantı yaklaşık 2,5 saat sürdü.

Toplantıda, Sarıyer’de özellikle sahil yolundaki trafik sıkışıklığı ve araç park sıkıntısı konuları ön plana çıkarken, bazı mahallelerde yurttaşların huzurunu bozmaya yönelik davranışlarda bulunan kişilerle ilgili olarak çeşitli önlemler alınacağı vurgulandı.

Toplantının ilerleyen bölümlerinde, Fatih Sultan Mehmet Mahalle Muhtarı Osman Karaçam söz alarak, açılışı önümüzdeki Pazar günü yapılacak olan park ve spor tesisi için Sarıyer Belediyesi’ne teşekkür etti. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç nezdinde, belediyeye bir teşekkür de Emirgân Mahalle Muhtarı Şakir Şahin’den geldi. Yapımı halen süren Emirgân Meydanı düzenleme Muvakkithane Caddesi, Mektep Sokak ve Sezaibey Caddesi bağlantı yolları tretuar, parke yenileme ve engelsiz yol çalışması için Başkan Genç’e teşekkür eden Şahin, semtte yaşanan araç trafiği problemlerini de gündeme getirerek, özellikle otobüs duraklarına park eden araçlarla ilgili şikâyetlerini dile getirdi.

Kısa bir süre önce Sarıyer’e atanan İlçe Emniyet Müdürü Murat Karakaya, yurttaşlarla koordinasyon içinde çalışmanın ilçe emniyetinde kritik rol oynadığını ifade ederken, gelen ihbar ve bildirimlerin, asayiş problemlerinin giderilmesini hızlandıracağını belirtti.

Kaymakam Ömer Karaman ise, Sarıyer’in kendine has özellikleri olduğunu, tarihi ve turistik değerleriyle ciddi avantajları bulunduğunu kaydetti. Sarıyer’de turizm konusunda yapılan çalışmaların son derece ciddi geri dönüşleri olduğunun altını çizen Karaman, Sarıyerli yurttaşların her zaman bu bilinç ekseninde yer almaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yerel yöneticiler olarak üzerlerine düşen görevi yaşamın her alanında yapmaya çalıştıklarını ifade ederek başladığı konuşmasında, Kaymakamlık, Belediye ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Sarıyer’in geleceği adına karşılıklı ve birbirini tamamlayan çalışmalar yaptığını belirtti. Genç, “Bizler toplumun huzuru için ne gerekiyorsa onu yaparız” dedi.

Yurttaşlardan gelen soru üzerine, Numarataj ve Kent Bilgi Sistemi’ne ilişkin bilgiler de veren Genç, şu ana kadar 5 mahallede gerçekleştirilen çalışma ilçe genelinde tamamlandığında, Sarıyer’de çok ciddi bir veri bankası oluşacağını ifade etti. Sarıyer Belediyesi personelinin girilmedik sokak, çalınmadık kapı bırakmadığını belirten Başkan Genç, verilen bu çabanın sonucunda Sarıyer’in profilinin çok daha net bir şekilde ortaya konacağına dikkat çekti.

Toplantının sonunda Emirganlılar Derneği Başkanı Mahiye Kilercik Şamdancıoğlu; Karaman, Genç ve Karakaya'ya birer plaket takdim etti.