Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - UFUK OKULLARI'NDA ÖNLEM ALINMADI 2 İŞÇİ ÖLDÜ
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

UFUK OKULLARI'NDA ÖNLEM ALINMADI 2 İŞÇİ ÖLDÜ

UFUK OKULLARI'NDA ÖNLEM ALINMADI 2 İŞÇİ ÖLDÜ
Geçen sene hafriyat sırasında çökme meydana gelen Ufuk Okulları'nda yetkililer bu seneki inşaat çalışmalarında da önlem almayarak, felakete davetiye çıkardılar.
02.10.2012 / 17:02


Okul inşaatında meydana gelen çökme sonucu 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

İstinye Altınordu Caddesi üzerindeki Ufuk Okulları'na ait okul inşaatında henüz belirlenemeyen nedenle çökme meydana geldi.

Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Çökme sonucu beton bloklar altında kalan 2 inşaat işçisi öldü, 1 inşaat işçisi de yaralandı. Yaralılar, ambulansla İstinye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

İtfaiye ekiplerinin olay yerindeki çalışmaları sürüyor.

Güvenlik görevlileri, basın mensuplarının ve vatandaşlarının olay yerine yaklaşmasına izin vermiyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Atalay: Kaçak katlar olup olmadığı araştırılacak

Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan Atalay, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ilk bilgiyi basından aldıklarını belirterek, olay yerine ilgilileri yönlendirdiklerini ifade etti. .

Arsanın Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait olduğunu aktaran Atalay, şunları söyledi:

''Okula kat karşılığı anlaşılarak verilmiş. Vakıfların kontrolünde olan bir inşaat. Elimizdeki bilgiye göre ruhsatlı, ancak kaçak katlar olup olmadığı araştırılacak. Bir ihmal varsa bu incelemelerin sonucunda ortaya çıkacak. Ruhsatlı mı, ruhsatsız alanda mı çökme meydana geldiğini de araştıracağız. Vakıfların kontrolünde olan şantiye şefinden olayı öğreneceğiz, bir ihmal olup olmadığını da o zaman daha iyi anlayacağız.''

Sevgi Atalay, çevre sakinlerinden araziyle ilgili şikayetler geldiğini anlatarak, ''Bunu Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne bildirdik. Ancak ruhsatla ilgili herhangi bir şey görmedik. Olduğunda zaten müdahale ederiz'' ifadelerini kullandı.

Ölü ve yaralı sayısıyla ilgili soru üzerine Atalay, ''Bize gelen bilgi 2 ölü, 1 yaralı şeklinde'' dedi.

Torunu Ufuk Okulları'nda eğitim gören Ayten Çakmak da haberi duyduğunda okulun çöktüğünü zannettiğini belirterek, ''Çok korktum. Hemen buraya geldim. Okulun yanındaki inşaatın çöktüğünü gördüm. Kimse konuşmuyor. Torunumu görmek istiyorum'' diye konuştu.

 


Etiketler: