Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - AK PARTİ VE CHP SOKAK KAVGALARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ
Başkan Genç’e ‘Üstün Hizmet Ödülü’ Verildi
Çayırbaşı'nda Uyuşturucu Operasyonu
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar: CHP İstikrara Evet Dedi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AK PARTİ VE CHP SOKAK KAVGALARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ

AK PARTİ VE CHP SOKAK KAVGALARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ
Son olarak fişleme fiyaskosuyla sarsılan Sarıyer siyaseti Ak Parti ve CHP'yi birkez daha karşı karşıya getirdi. Dün sabaha karşı saat 04:00 sularında Sarıyer Belediyesi'nin yapmış olduğu evlendirme dairesi inşaat alanına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri gelerek, Büyükşehir Belediyesi'nden izin alınmadan çalışma yapıldığını söylediler ve inşaat malzemelerini toplayıp şantiyede çalışan işçilerin kaldığı çadırı da yıkarak şantiyedeki çalışmaları durdurdular. Konuyla ilgili hem Sarıyer Belediyesi'nden, hemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden çarpıcı basın açıklamaları yapıldı.
06.10.2012 / 21:49


Son olarak fişleme fiyaskosuyla sarsılan Sarıyer siyaseti Ak Parti ve CHP'yi birkez daha karşı karşıya getirdi. Sabaha karşı saat 04:00 sularında Sarıyer Belediyesi'nin yapmış olduğu evlendirme dairesi inşaat alanına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri gelerek, Büyükşehir Belediyesi'nden izin alınmadan çalışma yapıldığını söylediler ve inşaat malzemelerini toplayıp şantiyede çalışan işçilerin kaldığı çadırıda yıkarak şantiyedeki çalışmaları durdurdular. Konuyla ilgili hem Sarıyer Belediyesi'nden, hemde Büyüksehir Belediyesi'nden çarpıcı basın açıklamaları yapıldı.Sarıyer Belediyesi, "kendilerine ait olan evlendirme dairesi ve kültür merkezi inşaatı şantiyesine Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerince baskın düzenlendiği" iddiasında bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, iddialara yanıt verdi.

Sarıyer Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamasında, Derbent’teki Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi inşaat alanına gelen Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 60 kişilik zabıta ekibinin, inşaat malzemelerini topladıktan sonra işçilerin elbiselerinin de içinde olduğu çadırı sökerek, Edirnekapı’daki bir depoya kaldırdığı iddia edildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:


"Büyükşehir zabıta ekipleri, gece düzenledikleri baskın sırasında kendilerine direnmeye çalışan Sarıyer Belediyesi’nin iki zabıta memurunu ve inşaat bekçisini etkisiz hale getirdi. Şantiye malzemelerinin büyük bir bölümü Büyükşehir ekiplerince Edirnekapı’daki bir depoya kaldırıldı. Sabah saatlerinde şantiye inşaatı yeniden başladı ve çalışmalar kaldığı yerden devam etti."

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, kavgadan değil, dayanışmadan yana olduklarını belirterek, "Kimse bizi bir kavganın içine çekemeyecek. Sarıyer halkına söz verdiğimiz gibi hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

Genç, Büyükşehir’den izin almalarına gerek olmadığını, arazinin kendi tapulu malları olduğunu kaydederek, inşaatın, onayları, izinleri alınmış, tamamen yasal zemin üzerinde inşa edilecek bir bina olduğunu kaydetti.

 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer Belediyesi’nin "şantiyeye baskın" iddiasına ilişkin, "Darüşşafaka metro istasyonu üstündeki inşaat için getirilen malzeme, dün zabıta ekiplerince toplanmış ve izinler tamamlanıncaya kadar inşaat yapılmaması şartıyla Sarıyer Belediyesi’ne iade edilmiştir" açıklamasını yaptı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, Sarıyer Belediyesi’nin, Darüşşafaka metro istasyonu üstünde yapmak istediği inşaat için nihai izin ve görüş almadığı belirtildi.

Açıklamada, "Yıkım iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Darüşşafaka metro istasyonu üstündeki inşaat için getirilen malzeme, dün Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerince toplanmış ve izinler tamamlanıncaya kadar inşaat yapılmaması şartıyla Sarıyer Belediyesi’ne iade edilmiştir" denildi.


Etiketler: