Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BİTMEYEN ÇİLE..! BİTMEYEN NÖBET..!
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BİTMEYEN ÇİLE..! BİTMEYEN NÖBET..!

BİTMEYEN ÇİLE..!  BİTMEYEN NÖBET..!
Kazım Karabekir ve Kocataş Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, 2 Temmuz Parkı'nın ve yaşam evinin yıkılmaması için geceli gündüzlü nöbet tutmaya devam ediyor.
07.09.2012 / 14:28

Büyükşehir Belediyesi, Kazım Karabekir Mahallesi'ndeki 2 Temmuz Parkı'nı her an yıkacak olması mahalle sakinlerini uyutmuyor. 3 gece önce gelişen olay aralıksız devam ediyor ve Büyükşehir Belediyesi'ne ait zabıta ekipleri 2 Temmuz Parkı çevresinde tur atarak halkı ciddi anlamda tedirgin ediyor. Kazım Karabekir ve Kocataş Mahallesi'nin orta noktasında kalan park, 2 mahalleye birden hizmet veriyor ve bu 2 mahallede yaşayan halk, 2 Temmuz parkını yıkmak isteyen Büyükşehir Belediyesine oldukça tepkili.


 


 


  


                            Gazetemize konuşan mağdur vatandaşlar '' Bu park ve yeni yapılan yaşam evi bizlerin insan gibi rahatça yaşayacağı tek mekan, Büyükşehir Belediyesi bizim vakit geçirdiğimiz tek yaşam alanımız olan bu parkı neden yıkmak istiyor? Anlam veremiyoruz. Sarıyer Belediyesi'nden Allah razı olsun bize ve çocuklarımıza huzur içinde vakit geçirebileceğimiz ve yapılacak aktivitelerle sosyal anlamda da ciddi adımlar atacağımız bir yaşam alanı yaptı. Büyükşehir Belediyesi eksik kalan bölümlerde yardımcı olacağına tam tersine bu güzel yaşam alanımızı yıkmak istiyor. Bizler, konunun muhattabı olan yetkililerden tek bir şey istiyoruz. Ellerini vicdanlarına koyup düşünsünler, bu parkı yıkıp ellerine ne geçecek? Bizim tek mekanımız bu yaşam alanımız, başka hiç bir şeye sahip değiliz. Bir an önce bu yanlıştan dönülsün ve parkımız ne olursa olsun yıkılmasın, siyasi partiler kendi oyunlarına bizleri dahil etmesinler diye görüş bildirdiler'' Kendilerini yaşam plartformu üyeleri olarak tanıtan vatandaşlardan Seyit Doğan, Mehmet Sarıkaya, Haydar Alpaslan ve Ramazan Ünal'ın büyük çabaları sonucu hem Kazım Karabekir hemde Kocataş Mahallesi sakinleri parklarının yıkılmaması için geceli gündüzlü park nöbeti tutmaya devam ediyor.

Etiketler: