Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - AĞAÇ KATLİAMI BAŞLADI
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AĞAÇ KATLİAMI BAŞLADI

AĞAÇ KATLİAMI BAŞLADI
3. Köprü için ağaçlar katledilmeye başlandı.
12.09.2012 / 21:04

3. Köprü için belirlenen yer olan Poyrazköy - Garipçe köyü güzergahının, köprü yapımı temeli Anadolu yakasında atılmaya başlandı. Bu temel atımında göze çarpan ilk olay ise, ağaçların teker teker yok ediliyor olmasıydı...


İstanbul'un tek akciğeri olan Sarıyer ve Beykoz sınırları içinde yapılacak olan 3. köprü İstanbul'luların ciddi tepkisini çekmeye devam ediyor. Bu iki ilçenin sırtlarına yerleştirilecek olan 2. şehir projesi ise yeni dikilecek köprüden hemen sonra faaliyete geçeceği bilgisi boğazda yaşayan vatandaşların korkulu rüyası oldu. Ormanların katledileceğini ve gelecek nesil çocuklarının nefes alacak yer bulamayacağını söyleyerek tepkilerini dile getiren halk, bir an önce ağaç katliamının durdurulmasını istiyor. 


HALK İSYAN EDİYOR                                         Gazetemizin muhabirlerine konuşan Sarıyer'li vatandaşlar ''Önümüzdeki günlerde orman katliamı Garipçe köyünde de yaşanacak ve orman bölgesi olan Sarıyer, taş yığını olarak değişimine hızla devam edecek. Ne olursa olsun ağaçların ve dolayısıyla ormanların yok edilmesine kayıtsız kalmayacağız. Bu vahşetin ve bu katliamın sonuna kadar karşısında duracağız. '' diyerek tepkilerini sert bir şekilde dile getirdiler.