Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - MÜFTÜ KADIOĞLU'NA </br>FETÖ SUÇLAMASI
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MÜFTÜ KADIOĞLU'NA
FETÖ SUÇLAMASI

MÜFTÜ KADIOĞLU'NA </br>FETÖ SUÇLAMASI
Müftü Oğuzhan Kadıoğlu, Sarıyer’den önce görev yaptığı Fethiye İlçesi’nde FETÖ’den soruşturma geçirdiği öğrenildi.
17.02.2018 / 11:17


1yıldır görev yaptığı Sarıyer’de skandal haberlere konu olan Müftü Oğuzhan Kadıoğlu, Sarıyer’den önce görev yaptığı Fethiye İlçesi’nde de FETÖ’den soruşturma geçirdiği öğrenildi.TARİH 10 OCAK 2017 “AVAZ TÜRK’ÜN HABER BAŞLIĞI” (FETÖ SORUŞTURMASINDA EŞİ AÇIĞA ALINAN, KENDİSİ DE ŞÜPHELİ OLAN MÜFTÜYÜ SARIYER’E ATADILAR!) Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, Sarıyer’e atanmadan önce Fethiye Müftüsü olarak görev yapıyordu. Fethiye’de görev yaptığı esnada eşi ve kendisi hakkında Fetö’den soruşturma açılan Müftü Kadıoğlu’nun Sarıyer’e atanması ulusal basının da gündemine oturmuş. Türkiye’nin en çok takip edilen haber sitelerinden AVAZ TÜRK’ün 1 yıl önce yayınladığı haber, tek kelimeyle ibret verici. Kimse ne olduğunu anlamadan ışık hızı ile Muğla Fethiye’den Sarıyer’e atanan Müftü Kadıoğlu, Fethiye’deki kendi ekibini de Sarıyer’e atamasını yaptırmış. Müftü Kadıoğlu’nun ayrıca Fetö soruşturması geçiren eşini de Sarıyer Zümrüt Evler Camii’sine kuran kursu hocası olarak atadığı gelen bilgiler arasında.

10 OCAK 2017 YILINDA ‘AVAZ TÜRK’TE YAYINLANAN HABERİ OKUYUCULARIMIZLA PAYLAŞIYORUZ…

FETÖ soruşturmasında eşi açığa alınan kendisi de şüpheli olan Müftüyü Sarıyer’e atadılar! Hakkında FETÖ şüphesiyle idari ve adli soruşturma yürütülen, bir imamın FETÖ karşıtı sözlerini, 'Sesini kes, ben burada müftüyüm, ben de darbeciyim' şeklinde kestiği öne sürülen Muğla’nın Fethiye İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’nun son müftüler kararnamesi 15 Temmuz İhanet girişiminin ardından hem eşi hem de kendisi hakkında “FETÖ mensubu olmak veya iltisaklı olmaktan” şüphesiyle soruşturma açılan ve bu soruşturma çerçevesinde eşi açığa alınan Fethiye İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’nun son müftüler kararnamesi ile İstanbul Sarıyer Müftüsü olarak atandığı öğrenildi. Bu skandal atama kararının öğrenilmesinin ardından tüm dikkatler Diyanet İşleri Başkanlığı’na çevrilirken şimdi kamuoyu bu tayin skandalının altına imza atanların kimlerin olduğunu merak ediyor.

SENDİKA TEMSİLCİSİNİ “BEN DE DARBECİYİM” DİYE SUSTURMUŞ

15 Temmuz ihanet gecesinin hemen akabinde 18 Temmuz’da aylık mutat bir toplantıda söz alarak FETÖ’yü lanetleyen bir konuşma yapan sendika ilçe temsilcisini “Sesini kes, ben burada müftüyüm, ben de darbeciyim” diyerek susturduğu ileri sürülen Fethiye İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’nun, İstanbul Sarıyer müftüsü olarak atanması Diyanet camiasını da şok etti. Bu atamanın diyanet içindeki FETÖ yapılanması iddialarına önemli bir delil teşkil edeceğini belirten ve adının açıklanmasını istemeyen bir diyanet görevlisi ise “Yazık oluyor, 15 Temmuz ruhuna ihanet ediliyor. Hakkında hala FETÖ’den adli soruşturma dosyası bulunan birini İstanbul Sarıyer’e müftü olarak atayanlar bu vebalin altından kalkamayacaklardır. Biz insanlara neyi nasıl anlatacağımızı şaşırmış durumdayız, bizi bu duruma düşürenlerden Allah indinde şikâyetçiyim” diyerek tepkisini dile getirdi.

DOSYANIN EL DEĞİŞTİRMESİ BİR AKLAMA OPERASYONU MUYDU?

OHAL Valisi tarafından hakkında FETÖ soruşturması açılan müftünün dosyasının soruşturma aşamasında el değiştirilerek Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettişlerine verildiği, diyanet müfettişlerinin ise müftüyü hakkındaki tüm suçlamalardan aklayarak görevde kalmasını sağladığı iddiası ise skandalın boyutlarını gözler önüne serdi. Muğla Valisi tarafından görevlendirilen müfettişler soruşturmayı yürütürken müftünün aleyhine ifade veren bazı imamların ve diyanet görevlilerinin dosyanın Diyanet müfettişlerine devrinden sonra ifadelerini değiştirmeleri bu skandalın bir boyutu olarak değerlendiriliyor.

MÜFTÜ VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TAYİN EDİLEREK GÖZLERDEN KAÇIRILIYOR MU?

FETÖ’nün ilçedeki eğitim kurumlarını kapatma konusunda ağır davrandığı ve gerekli prosedürleri uygulamayı yavaşlatarak kurumların açık kalmasına zemin hazırladığı iddia edilen Fethiye İlçe Milli Eğitim Eski Müdürü Hasan Doğan ve hakkında FETÖ ile ilgili onlarca suçlama yöneltilen İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’nun başka yerlere tayin edilerek süreçten uzaklaştırılmaya çalışıldığı iddiası, dikkatlerin bu iki ismin Ankara’da irtibatlı oldukları isimlere çevrilmesine neden oldu. Kardeşi bakanlıkta çalıştığı bilinen Hasan Doğan’ın hakkında yürütülen soruşturmalardan bu şekilde sıyrıldığı iddia edilirken, ilçe müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu hakkında yürütülen FETÖ soruşturmasının adli yönden sürdüğü ve dosyanın henüz karara bağlanmadığı öğrenildi.

FETHİYE MÜFTÜSÜNÜ AKLAYAN BAKANLIK MÜFETTİŞLERİ KİMLERDİR?

OHAL sürecinde müfettişlerin FETÖ ile ilgili soruşturmaları yürüttükleri dönemde 15 Temmuz’a kadar müftülüğe ZAMAN GAZETESİ aldırdığından, bir toplantı esnasında 15 Temmuz’la ilgili FETÖ aleyhine konuşma yapmakta olan bir imama, “Sesini kes, ben burada müftüyüm, ben de darbeciyim” dediğine kadar hakkında birçok iddia bulunan Oğuzhan Kadıoğlu’nun kimler tarafından korunduğu ise hala gizemini koruyor. Muğla şimdi devraldıkları soruşturma dosyasındaki tüm suçlamalardan müftüyü “aklamayı” başaran başkanlık müfettişlerinin kimler olduğunu ve başka hangi soruşturmalarda görev aldıklarını merak ediyor.