Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na
Şok Suçlamalar!

Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu hakkında çıkan iddialar Sarıyer’e bomba gibi düşecek.
25.01.2018 / 21:36


Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu hakkında çıkan iddialar Sarıyer’e bomba gibi düşecek. Son günlerde hakkında çıkan haberler neticesiyle adı sıkça duyulan Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, bir kez daha Sarıyer’in gündemine oturdu.Sarıyer Rize Çayeli Derneği Başkanı Nuh Kumuş’un açıklamaları ve gündemi sarsacak iddiaları çok ses getirecek. Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulunan Nuh Kumuş, gazetemize konuyla ilgili çarpıcı iddialar ortaya koydu. Sarıyer halkı tarafından çok sevilen ve saygı gören bir isim olan Rize Çayeli Derneği Başkanı Nuh Kumuş’un açıklamalarını yayınlıyoruz:

1-) Sarıyer Müftülük binası bilindiği üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden tahsis edilmişti. Tahsis edilen bu binanın üst katını Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu tabir-i caizse gasp ederek kendine bir lojman yaratmıştır. Kira bedeli ödemeden ailesi ile bu binada konaklıyor. Bir din görevlisi hakkı olmamasına rağmen kendine peşkeş çektiği, bedava oturduğu konuta nasıl oluyor da müfettişler, gerekli olan ciddiyetle incelemede bulunmuyor? Ayrıca yeni çıkan yasaya göre müftüler dini nikah kıyacaklar. Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, müftülüğün alt katında bulunan ve çok uzun yıllardır Sarıyer halkına büyük hizmetler sunan sağlık ocağını kapatarak, binanın bu katını nikah kıyma odası yapmak için yoğun uğraş veriyor. Düşünebiliyor musunuz? Binanın en üst katını gasp eden ve ailesi ile birlikte beş kuruş kira bedeli ödemeyen Müftü Kadıoğlu, Sarıyer halkına kusursuz hizmet sunan sağlık ocağını kapatarak, bu alanı nikah kıyma odaları olarak kullanacaklarını beyan ediyor. Usülsüz olarak kullandığı binayı, halka hizmet için tahsis etmeyi aklının ucundan dahi geçirmiyor. Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu resmen “Devletin malı nefis, yemeyen keriz” misali ile halkımızın cebinden çıkan vergileri haram yollar ile kullanmaktan çekinmiyor.

HEM KAYMAKAMI HEM HALKI DOLANDIRMIŞLAR

2-) Bu tespitlerin dışında şok etkisi yaratacak farklı semtlerde de gasp girişimleri mevcut. Müftü Kadıoğlu’nun emri altında görev yapan Müftü Murakıbı Harun Kalafat, İstinye Neslişah Sultan Camii Kuran Kursu’nun üst katına lojman yaptırıyor. Harun Kalafat bunu sağlarken Sarıyer eski Kaymakamı Ömer Karaman’a, “ben bu camii’de görev yapacağım” diyerek oturma izni alıyor. Bu alınan iznin yasa dışı olduğu ve tamamen usülsüz işlediği tespit edilmiştir. Hiçbir şekilde camilerde imamların ve müezzinlerin dışında üçüncü şahısların oturma izni olamaz. İşin trajikomik tarafı ise camii’de görev yapacağım diyerek izin alan Harun Kalafat, cemaat tarafından camii’de çok ender olarak görülmesidir... Camii’ye çok nadir olarak uğrayan bir adamın, camii’ye nasıl bir hizmeti olduğunu anlamış değiliz! Bu lojman maalesef Kalafat ailesine peşkeş çekilmiş durumda. Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, hem kendine hem ekibine yasa dışı yollar açarak, devletimizin imkanlarını kendi çıkar ve mefaatleri için kullanıyor.

3-) Oğuzhan Kadıoğlu hakkında üçüncü bomba ise diğer konulardan çok farklı değil… Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’nun emri altında görev yapan Şef Emrullah İpşir, kendini camii’de görev yapıyor gibi göstererek, usülsüz bir şekilde Emirgan Camii lojmanında oturma hakkı elde etmiştir. Camii cemaati bu konuda gereken tüm bilgilere hakimdir. Din görevlisi adı altında Devletin, Milletin paraları, kan emicilere nasıl peşkeş çekiliyor herkes öğrensin. Vakıflar Bölge Müdürlüğü, acil olarak bu camii’ye inceleme başlatmalıdır. Bu rezilliklerin ve dolandırıcılığın tez zamanda önüne geçilmelidir. Emrullah İpşir’in bu lojmanda bedava oturduğu süre hesaplanmalıdır. Bunun cezası ödenmeli ve burada oturmaya devam edecekse kira bedelini ödenmesi sağlanmalıdır. Aksi halde acilen gasp ettiği konuttan gönderilmelidir.

4-) Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’nun, müftülük görevini devir aldığı eski Sarıyer Müftüsü Arif Cevlek, Cuma namazları sonrası halktan topladığı paralarla Tarabya Aydın Evler Camii Müştemilatında kendisine villa tipi daire yaptırdı. Şuan bu daireyi Arif Cevlek büyük bir keyifle kullanmaktadır. Halkın hayır paraları ile yapılan bu villa tipi dairede oturan eski müftüye dava açmayan, şikayetçi olmayan ve bu hukuksuzluğa göz yuman Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu büyük suç işlemektedir. Böyle bir vicdansızlığa kim göz yumuyorsa tez zamanda cezasını bulacaktır. Kimsenin şüphesi olmasın ki makamı ve gücü ne olursa olsun hak ettiği cezayı çekecektir.