Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Müftü Oğuzhan Kadıoğlu İddialara Cevap Verdi
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Müftü Oğuzhan Kadıoğlu İddialara Cevap Verdi

Müftü Oğuzhan Kadıoğlu İddialara Cevap Verdi
Kamu yararı adına, objektif gazetecilik anlayışı ile Müftü Kadıoğlu’nun kendi imzasını taşıyan açıklamasını noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz.
18.01.2018 / 23:12


Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, hakkında çıkan iddialara cevap verdi. Kamu yararı adına, objektif gazetecilik anlayışı ile Müftü Kadıoğlu’nun kendi imzasını taşıyan açıklamasını noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz.

1- İlçemiz Maden Mahallesi Maden Mah. Kilyos Cad. Kuğu Sok. No:13 adresinde buluınan ve mülkiyeti hazineye ait Boğazkent FSM camii Diyanet İşleri Başkanlığına tahsis edilnniştir. Halen bir İmam Hatip ve bir Müezzin Kayyım görev yapmaktadır.

2-Boğazkent FSM Camii 14/ 12/1998 açılış beraatı onaylanarak ibadete açılmıştır. Bu taırihten itibaren camide yapılan her türlü işlemler Müftülüğün bilgisi ve izni ile yapılması gerelkmektedir. Konu ile İlgili adı geçen derneğe defalarca uyarılarda bulunulmuş olup.Ancak Müftülük,

Belediye ve Kaymakamlığın bilgisi ve izni dışında inşaat faaliyetlerine devam etnnektedir.

3- Çayeli Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nuh KUMUŞ halktan ve camilerdem sergi usulü toplanan yardımlarla yapılan cami ve müştemilat üzerinde usulsüz harcamalar yaptığı, toplanan yardımları camiye kullanmadığı kendi tasarrufuna göre harcadığı iddiaları ile şikayetlerle ilgili olarak hakkında incelemeler yapılmıştır

4- Çayeli Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nuh KUMUŞ Cami müştemilatına (Müezzin Kayyım lojmanına) kızını ve damadını yerleştirdiği gelen şikayetler üzerine tespitı: edilmiş Sarıyer Kaymakamlığınca tahliye edilmiştir. 15/07/2015 tarih 2015-12 sayılı karar ile,

5- Ayrıca adı geçen dernek başkanı Boğazkent FSM camii görevlilerine görev yapmalarına engel olduğu din görevlilerine yaptığı baskı ile yetkisiz kişilere vaaz ettirdiği ve Müftülere tehdit ve hakaret ettiği konuları Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunulmuş mahkeme süreçleri devam etmektedir.

6- Cami alanına ve müştemilatlarına inşaat yapıldığına dair gelen şikayetler üzerine ya.pılan yazışmalarda izinsiz inşaatlar yapıldığı tespit olunmuş ve yetkili kurumlarla irtibata geçilmiştir

7- Cami cemaatinin "cami müştemilatındaki kiraları toplayarak camiye hiçbir hizmette bulunmadığı, cami lojmanlarının önünü kapatacak şekilde izinsiz inşaat yaptığı, cami bünyesinde bulunan su kuyusundan su sattığı , kuyudan çıkarırken kullandığı elektriği camiden kaçak kullandığı, müdahale etmek isteyenleri tehdit ettiği , caminin ısıtılmasına engel olduğu, camiye ait dükkanların gelirlerini aldığı halde camiye harcanmadığı , caminin bakımsız ve soğuk olduğu" iddiaları ile ilgili resmi makamlarca işlem başlatılmıştır.

8- Haberde geçen Kur'an Kursu ile ilgili Maden Mahallesi Boğazken FSM camiinde Sarıyer Müftülüğüne bağlı bir Kur'an Kursu resmi görevli riyasetinde faaliyetine devam etmekte olup yeni yatılı veya gündüzlü Kur'an kursu yaptırmak ve hizmete açmak Diyanet İşleri Başkanlığı mevzuatında açıkça belirtilmiştir. Size ve Kamuoyuna saygıyla sunulur.