Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - İstanbul'un Yeni Başkanı Kaftancıoğlu
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İstanbul'un Yeni Başkanı Kaftancıoğlu

İstanbul'un Yeni Başkanı Kaftancıoğlu
CHP 36. Olağan İstanbul İl Kongresi’ni 325 oyla Canan Kaftancıoğlu kazandı.
14.01.2018 / 16:34


CHP 36. Olağan İstanbul İl Kongresi’ni 325 oyla Canan Kaftancıoğlu kazandı. Rakibi Cemal Canpolat ise 318 oyda kaldı.

Bostancı Gösteri Merkezi'nde yapılan kongreye çok sayıda partili katıldı. 643 delegenin oy kullandığı kongrede, Canan Kaftancıoğlu'nun yer aldığı mavi liste 325, mevcut il başkanı Cemal Canpolat'ın beyaz listesi ise 318 oy aldı.

Oylama sonucunun açıklanmasının ardından kürsüye gelen Kaftancıoğlu, teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

''Örgütümle kazanacağım demiştim ve öyle oldu. İyi ki varsınız, hepimiz çok çalıştık, çok yorulduk. Güzel organize ettiği için Cemal Canpolat ve ekibine teşekkür ediyoruz. Biz ne demiştik, söylediğimiz şeyi yapacağız, yapmayacağımız şeyi de söylemeyeceğiz diye, şimdi şunu söylüyorum. Bu salondan el ele çıkıp AK Parti faşizmini yok etmeye gideceğiz. İnandığınız ve güvendiğiniz için saygıyla selamlarım.''

Kaftancıoğlu'nun seçimi kazandığının açıklanmasının ardından salonda bulunan yandaşları "Mustafa Kemal'in yoldaşlarıyız" sloganı attı.

CANAN KAFTANCIOĞLU KİMDİR?

Canan Kaftancıoğlu, 12 Eylül döneminde karanlık bir cinayete kurban giden araştırmacı, yazar ve radyo programcısı Ümit Kaftancıoğlu'nun gelini.

“Soyadı” avantajı sayesinde siyasete kazandırılmış bir figür. "CHP sosyal demokrasinin önündeki en büyük engeldir, kapatılmalıdır" dedikten sonra kapatılmasını istediği partiden milletvekili olmayı başaran Oğuz Kaan Salıcı il başkanlığı yaptığı dönemde “sevimli” bir liste yapabilmek adına, Zeynep Altıok’u ve Canan Kaftancıoğlu’nu yönetimine alarak CHP’ye kazandırdı kendilerini.

Kaftancıoğlu önce "10 Aralık Hareketi" adı altında CHP yönetimine muhaliflik yaptı sonrasında aralarında HDP'nin de bulunduğu Birleşik Haziran Hareketi'nin sözcülüğünü yaptı.

Zeynep Altıok, milletvekili seçildikten sonra odasındaki Atatürk portresini indirirken Canan Kaftancıoğlu da "Mustafa Kemal'in askerleriyiz sloganını doğru bulmadığını" söyledi.

Bakmayın şimdi "Ben Mustafa Kemal'in yoldaşlarıyız" dedim deyişine. O günlerde böyle bir sözü yok bu "yoldaşlarıyız" muhabbetini tepkiler üzerine çok sonra uydurdu.