Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer Belediyesinden Basın Açıklaması
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer Belediyesinden Basın Açıklaması

Sarıyer Belediyesinden Basın Açıklaması
28 Ağustos salı günü Sarıyer Belediyesinde yaşanan olaylarla ilgili Sarıyer Belediyesi Resmi Web Sitesinden konuyla ilgili Kamuoyuna açıklamalarda bulundu.
07.09.2012 / 19:17


 28 Ağustos 2012 Salı günü saat 16.00’da Çayırbaşı Caddesi üzerindeki Sarıyer Belediyesi Başkanlık binası önünde AKP’li oldukları ve AKP İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir tarafından belediyeye giriş-çıkış yapanları gözetlemek ve fotoğraf çekmekle görevlendirildiğini öğrendiğimiz gençler Güvenlik Müdürümüz Sayın Ragıp Sezgin’e saldırıda bulundu.

Belediyemizi de hedef alan bu çirkin saldırıyı kınıyor, elimizde kamera kayıtları da bulunan bu “izleme ve fişleme” girişimini yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla siz Sarıyer halkının ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini adına paylaşıyoruz.SÖZKONUSU OLAY NASIL GELİŞTİYukarıda belirtilen gün içinde defalarca belediye başkanlık binasının önünden şüpheli biçimde geçen ve sonrasında başkanlık binasının hemen karşısındaki otoparka

başkanlık girişini görebilecek şekilde park eden kamyonetin içinde bulunanların şüpheli hareketlerini ve giriş çıkışları fotoğrafladıklarını fark eden güvenlik müdürümüz Ragıp Sezgin olaya müdahale etmeye çalıştı.

Kamyonettekilerin kim olduğu ve amaçlarının öğrenilmeye çalışıldığı esnada Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nde memur olarak çalışan Namık Korkmaz ile AKP Sarıyer Gençlik Kolları Başkanı olduğu öğrenilen ve İSPARK’da maaşlı çalışan Yusuf Turan adlı kişiler de olaya dahil oldu. Güvenlik müdürümüzle tartışan ve hakaret eden Selçuk Kabil ve AKP Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Turan arkadaşımıza araçla iki kez çarparak 2 gün iş göremez raporu almasına neden olacak şekilde yaraladı.

Selçuk Kabil’in babası Yuksel Kabil’e ulaşılarak durumun anlatılması üzerine baba Kabil, AKP Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’e giderek olayı sorması üzerine AKP İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in oğluna belediyeyi izleme ve fotoğraf çekme görevini kendisinin verdiğini öğrendi.KAMUOYUNUN DİKKATİNE!Sarıyer Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Genç, göreve geldiği ilk günden itibaren tüm Sarıyer halkının belediye başkanı olmayı başarmış. Kimseyi ötekileştirmemiş; Sarıyer siyasetine barış, huzur, hoşgörü ve sosyal belediyecilik anlayışının tohumlarını ekmiştir.

İşte bu anlayışla yönetilen yaşamın her alanına dokunan Sarıyer Belediyesi günü kurtaran değil Sarıyer’in ve Sarıyer halkının geleceğini kuran projelere imza atmış. Bu projelerde saygın kuruluşların ödülüyle taçlanmıştır.

Başkanlık binamız önünde gerçekleşen bu saldırı ve taciz bizi yıldıramaz. Sarıyer Belediyesi olarak bu gibi polemiklerle uğraşmak yerine var gücümüzle Sarıyerliler için çalışmaya devam ediyoruz.SARIYER BELEDİYESİ


Etiketler: