Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - İlçe Örgütümüzün Kararlılığı ve Delegelerimizin Desteği ile Sarıyer’de Hizmet Devrimi Yapacağız
Musa Aydın'dan Milli Güreşçilere Moral Ziyareti
GÜNEŞ YANIKLARINA DİKKAT!
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İlçe Örgütümüzün Kararlılığı ve Delegelerimizin Desteği ile Sarıyer’de Hizmet Devrimi Yapacağız

İlçe Örgütümüzün Kararlılığı ve Delegelerimizin Desteği ile Sarıyer’de Hizmet Devrimi Yapacağız
CHP Sarıyer İlçe Başkan Adayı Sevim Yalınkılıç, Sarıyer Yenigün Gazetesi’ne çok önemli açıklamalarda bulundu..
24.12.2017 / 12:26


CHP Sarıyer İlçe Başkan Adayı Sevim Yalınkılıç, Sarıyer Yenigün Gazetesi’ne çok önemli açıklamalarda bulundu.. Yalınkılıç, başkanlığı kazandığı takdirde CHP ilçe örgütü ve ilçe delegelerinin çok daha aktif ve değerli görevlerde bulunacaklarını söylerken, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını çarpıcı ifadelerle dile getirdi. Sorularımıza içtenlikle ve tüm şeffaflığı ile cevap veren sevilen siyasetçi, Sarıyer’de heyecan fırtınasının fitilini ateşledi…

Sevim Yalınkılıç'ı yakından tanıyalım. Bize kendinizi kısaca anlatır mısınız? 1964 yılında doğdum. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi işletme bölümünden 1987 yılında mezun oldum. Özel şirketlerde planlama, üretim, ithalat ve ürün yönetimi bölümlerinde ve sahibi olduğum firmada sigorta üzerine çalıştım. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi yerel yönetimler ön lisans bölümünü tamamladım. Emekliyim. Evliyim, bir kız, bir erkek 22 yaşında ikiz çocuklarım var. AÇEV ‘de uzun yıllar boyunca gönüllü olarak yetişkin kadınlarımıza okuma yazma eğitimi verdim. CHP Sarıyer İlçe örgütü kadın kollarında başladığım siyasi çalışmalarım aralıksız olarak devam etmektedir. Kadın kolları yönetimi, seçim çalışmaları, sandık örgütlenmesi, ilçe yönetimine destek olan yerel yönetimler, eğitim ve engelsiz hayat komisyonunda aktif olarak hizmetlerde bulundum. Çalışmalarım yoğun tempoda devam ederken, engelsiz hayat komisyonunda yapmış olduğum çalışmalar beni ayrıca mutlu etmektedir. 2012 yılından beri Parti okulunun eğitimcisi olarak üye temel siyasi eğitimi ve sandık güvenliği konularında başta Sarıyer olmak üzere birçok ilçede görev yaptım. Yine örgütümüzün teveccühü ile 2014 yerel seçimlerinde meclis üyeliği ön seçiminde ilk sırada yer alarak Sarıyer ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi olarak görev yapmaktayım.

2)İBB ve Sarıyer Meclis üyeliği görevinde bulunuyorsunuz. İlçe başkan adaylığını hangi gaye ve hedefleriniz için tercih ettiniz? Sarıyer'e ve partimize yapacağım katkıların ilçe başkanlığım döneminde çok daha fazla olacağını düşünüyorum. Genel başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nun kadınlar siyasette daha fazla olmalı söylemleri beni ayrıca motive etti diyebilirim. Ama en önemlisi birlik ve beraberliğimizin çok daha güçlü olması adına aday oldum. Gelecek günlerin tüm parti üyelerine yüklediği sorumluluk bilinci ve buna bağlı olarak sorumluluk duygusuyla davamıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Diğer açıdan bakarsak aslında iki çocuk annesi bir kadının feryadı olarak; çocuklarımızın geleceği için gelen tehlikenin farkında olarak, CHP Sarıyer ilçe örgütünde çalışmaya başladığım gün ne düşünüyorsam, bugün de aynı endişeleri yaşadığım için aday oldum. İBB ve Sarıyer meclis üyeliğimin ilçe başkanlığına çok ciddi olumlu katkısı olacağına inanıyorum.

3)CHP’de hiçbir partide olmayan önemli bir demokrasi duruşu var. Delegelerinizi dahi seçimle belirliyorsu nuz. Peki sizce ilçe delegeleriniz, seçimler bittikten sonra da hak ettikleri saygıyı görebiliyorlar mı? Sizinde bahsettiğiniz gibi partimizde her kademede demokratik seçimler uygulanır. Mahallelerden başlayan demokrasi duruşu, genel merkez kurultayına kadar gider. İlçe delegelerimiz de yine mahallelerde yapılan seçimlerle belirlenmişlerdir. İlçe delegelerimiz 2019 yılında yapılacak seçimleri akıl, azim ve programla çalışacak olan ilçe başkanını ve yönetimini seçecek kişilerdir. Bu nedenle çok önemli görevleri var ve sadece kongre günü ile sınırlı kalmamalı.

4) CHP Sarıyer İlçe Başkanı olursanız, ilçe delegeleriniz daima siyasette aktif pozisyonlarda olacaklar mı? Onlar için nasıl bir siyasi ekip çalışması düşünüyorsunuz? Sadece delegeleri değil tüm üyeleri aktif hale getirmek istiyorum. Durağan üyelerin tekrar aktive edilmesi gerekiyor. Delegelerimiz sadece ilçe seçim dönemlerinde hatırlanan değil, 12 ay 24 saat bizim yanımızda olan en yakın ekip arkadaşlarımız olacak. 2019 seçimlerinde bizi iktidara götürecek yol; tüm üyelerimizin bu çalışmaları bir yaşam biçimi haline getirmesi şeklinde ancak gerçekleşebilir. Tüm delegeler mutlaka mahallelerinde çok aktif çalışmalı, mahalle birimleri ile yapacağımız toplantılarda olmalı ve onlarla periyodik olarak bir araya gelip, çalışma biçimleri konusunda fikir alış verişinde bulunmalıyız. Biz yönetime geldikten sonra çok farklı bir çalışma programı uygulayacağız. Mahalle delegelerimiz aynı zamanda mahalle yönetim kurullarının üyesidir. Mahallelerimizdeki tüm delegelerimiz, meclis üyelerimiz, yöneticilerimiz, ve ma halle birimimiz ilçe başkanlığımızla koordineli bir şekilde sürekli irtibat halinde çalışacaklar. Bizim yönetimimizde “delege oldum, oyumu da kullandım artık işim bitti” diye bir şey yok. Sürekli çalışacağız.

5)CHP örgütü, Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği kutlu yolun en önemli savunucularıdır. Sizde bu davanın bir ferdisiniz. Peki ilçe başkanı olduğunuzda, Atatürk'ün açmış olduğu muasır medeniyetler yolunu Sarıyer gençliğine çok daha anlaşılır ve kapsamlı projeler ile sunmayı düşünüyor musunuz? Gençlerimiz bizim geleceğimiz… Görüyoruz ki Atatürk ilke ve devrimlerine daha sıkı sarılmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bunun için gençliği kapsayacak, onları çağdaşlaşma yolunda soran, araştıran ve düşünen bireyler olarak daha fazla donanımla hayata hazırlayacağız. Partimizin düzenleyeceği seminer ve eğitimlerle onların yanında olacağız. Mahallelerimizdeki az önce bahsettiğim çalışma arkadaşlarımız, o mahalledeki tüm yaşam alanlarında görev alacaklar. Spor kulüpleri, okul aile birlikleri, sivil toplum kuruluşları, hemşeri dernekleri gibi her platformda gönüllü çalışacaklar. Öncelikle toplumda saygı gören ve takdir edilen işlere imza atacağız. Gençlik dinamizmdir… Yeniliğe ve öğrenmeye açıktır. Onların ihtiyaçları doğrultusunda gençlik kolları ile birlikte yanlarında olacağız.

6) CHP din, dil, ırk, mezhep ayırımı yapılmaksızın herkesin özgürce siyaset yapığı bir parti. Ancak son zamanlarda partiniz dış mihraplar tarafından ayrıştırılmak ve kutuplaştırılmak isteniyor. Siz ilçe başkanı olduğunuzda birbirinize hiç olmadığı kadar sarılan ve birlik beraberliğinizi en üst seviyeye çıkaracak hangi beyaz sayfaları açacaksınız? Bizi bölmeye ayrıştırmaya çalışmak istemeleri çok normal. Partimiz ilk seçimlerde yerel ve genelde göreceksiniz iktidar olacak. Bu nedenle bizi parçalamaya çalışıyorlar. Ancak biz en köklü partiyiz ve deneyimliyiz. Bu oyunlara gelmeyeceğiz. Onlar bizleri bölmeye çalıştıkça biz daha da kenetleneceğiz. Başkanlığa aday olanlar da; tüm delegeler de benim örgüt içinde birlikte çalıştığım arkadaşlarım. Partimize yakışır bir saygınlık ile geçeceğini umduğum bu rekabet sonucunda, doğaldır ki bana oy vermeyecek arkadaşlarım olabilir. Ama bizim CHP çatısı altında bir ve birlik olmamız gerekiyor. Emin olun partili arkadaşlarımızın da, kamuoyunun da beklentisi bu yönde. Partili olsun yada olmasın, ülkesini seven, laikliğe, Cumhuriyet’e inanmış tüm kişileri CHP bayrağı altında toplamamız, bizim olmazsa olmazımızdır. Davamızın çok daha büyük başarılara ulaşması için bizim bir ve beraber olarak çalışmamız şarttır. İlçe komisyonlarını daha aktif hale getirip, çalışmak isteyen tüm arkadaşları mutlaka davet edeceğiz. Birbirimizle mutlaka ‘biz’ dili ile konuşacağız ve özellikle kişisel sıkıntılarımızı asla parti içine yansıtmayacağız.Şunu da özellikle belirtmek isterim ki; Bugüne kadar Cumhuriyet için, sosyal demokrat bir Türkiye için, partimin iktidarı için nasıl hizmetler sunduysam, bu çalışmalarım aynı kararlılıkla devam edecektir.

7) 2019 da genel ve yerel seçimler var. Çok az bir süre kaldı. Sarıyer'i konuşacak olursak, CHP'li Sarıyer Belediyesi ile CHP Sarıyerİlçe Başkanlığı birlik içinde kenetlenerek, 2019'a hazırlanması Sarıyer'de CHP'yi çok daha büyük ve farklı noktalara getirir diye düşünüyoruz. İlçe başkanı olduğunuzda Sarıyer Belediyesi ile koordineli şekilde yapacağınız çalışmalar Sarıyer'e ve Sarıyer halkına hizmet olarak nasıl yansıyacak, bu önemli konuyu bize açarmısınız? Sarıyer Belediyesi çok değerli çalışmalara imza atıyor. Bu çalışmalardan öncelikle kendi üyelerimizin haberdar olması, daha sonra da kerhen başka partilere oy veren kitlelere ulaşması gerekiyor. Sarıyer Belediyesi'nin başarılı, dinamik çalışmaları gerek yerel gerekse genel seçimlerde partimizin oy oranına yansıyacaktır. Bizler yereldeki başarımızı genel merkez çalışmaları ile birleştirirsek iktidar oluruz. Genel seçimlerdeki iktidarın yerelden geçtiğine inanan biri olarak, yereldeki başarılarımızı daha çok insana anlatmalı ve iktidara geldiğimizde başarılı sosyal demokrat yönetimin örneklerini sunmalıyız. Bizler daha fazla alanda olacağız, daha çok insanla konuşacağız ve daha fazla çözüm konusunda belediyemiz ile çalışacağız. Ayrıca meslek örgütlenmelerine de ağırlık vereceğiz. İlçemizde birçok meslek grubu olarak periyodik toplansak, hem ilçemizdeki sorunlara mesleki katkı yaparız, hem de aidiyet duygularımızı ön plana çıkararak sinerji yaratırız.

8) İlçe başkanlığını kazandığınız takdirde, Sarıyer'e hizmet noktasında heyecan yaratacak en önemli hedefleriniz nelerdir? Sarıyer’in ; İstanbul'un diğer semtlerinde yaşayıp, soluduğu havadan rahatsız insanlar için, bir cazibe merkezi haline getiren, doğayı koruyan,modern, uluslararası kültürel faaliyetlerin yer aldığı,dil-din-ırk ayrımının yapılmadığı bir ilçe özelliğinden sadece Sarıyer değil ,İstanbul ve Türkiye’nin CHP iktidarı ile kavuşması için çalışmalar yapacağız.. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım tüm delegelerimize söz veriyoruz. Çalışacağız ve üreteceğiz. Kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, eski ve yeni yöneticilerimizle, meclis üyelerimizle, delegelerimizle sürekli alanda olacağız. Parti içi eğitimini sürekli hale getiren,yerel yönetimlerdeki başarıyı alana taşıyan, Genel Merkezimizin siyaseti ile uyumlu çalışmalar ile 2019 hedefimize başarı ile ulaşacağız.

9) Başkanlığı kazanırsanız, ilçemizde büyük bir partide tek kadın ilçe başkanı olacaksınız. Sarıyer'de kadınlar sizin başkanlığınız döneminde hangi kazanımlar elde edecekler? Kadınları heyecanlandıracak projeleriniz ve kadınlar için çok daha iyi yaşam koşulları sağlamak adına bize neler aktarmak istersiniz? Adaylığım, kadın arkadaşlarımız arasında çok heyecan yarattı. Bende kadın kollarından gelen birisi olarak bugüne kadar seçim çalışmalarımızda alanda olan, tüm yükü taşıyan arkadaşlarımın sorunlarını biliyorum. Onlara buradan sizlerin aracılığı ile sevgilerimi iletiyorum. Sarıyer’de toplam nüfusun yarısından fazlasını kadınlar oluşturuyor. Bu gerçeği unutmadan, kadınların yerel düzeydeki siyasi var oluşlarının güçlendirilmesi ve politikaların kadın odaklı bir bakış ile sürdürülmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Kadının aklını, karakterini ve dilini kullanacağı bir alan yaratacağız. Unutmayın kadınsız devrim olmaz. Tabi ki ülkemizde kadınlarımız maalesef hep ikinci planda. Ancak partimiz bu konuda farklı bir çalışma uyguluyor. Cinsiyet kotası ile kadını siyaset alanına daha fazla sokmaya çalışıyor. Bir kadın olarak Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na çok teşekkür ediyorum. Sürekli her platformda kadınlara destek veriyor ve bizleri göreve çağırıyor. Aslına bakarsanız Sarıyer ilçe başkanlığı’na aday olmamın en büyük sebebi Sayın Genel Başkanımızdır. ‘Kadınlara hangi koşullar sağlayacağız’ konusuna gelecek olursak. Birinci projemiz kadını yaşamın içine dahil etmek adına; her mahallenin öznel yapısına, demografik yapısına uygun projelerimiz var.

10)CHP Sarıyer ilçe delegesi arkadaşlarınıza 24 Aralık'ta gerçekleşecek ilçe kongrenizöncesi neler söylemek istersiniz? Sarıyer’de hangi adayın daha iyi çalışacağına, hangi adayın birlik beraberliğimizi daha iyi sağlayacağına delegelerimizin dikkat edeceğine eminim. Partimizin ideolojisine programına ve tüzüğüne uygun sosyal projeleri hayata geçirecek ilkeli yönetim sergileyecek olan adaylara baksınlar ve oylarını buna göre kullansınlar. Daha öncede belirttiğim gibi delege arkadaşlarım sadece ilçe başkanlığını değil, 2019 yılında Cumhuriyet’i korumak adına, demokratik sistemi yeniden kurmak ve parlamenter rejimi yeniden kazanmak adına çalışacak bir ilçe başkanı ve yönetimini seçecekler. Sarıyer’de görev yapmış tüm ilçe başkanlarım, kadın kolları, gençlik kolları başkanları, mahalle başkanları ile birlikte bir ekip çalışması yaratmaya geliyorum. İstanbul'un 39 ilçe başkanlarıyla, il başkanlığımızla, genel merkezimizle ve büyük ailem Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri ile birlik beraberlik içersinde, uyum içersinde partimizi 2019 hedefine başarıyla taşımak için çalışacağız. Sizlerle birlikte yan yana, omuz omuza mücadele vermekten onur duyduğumu ayrıca belirtmek istiyorum. Genel başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun vermiş olduğu onurlu hak, hukuk ve adalet mücadelesini aynı kararlılıkla sürdüreceğim.