Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Hakan Şengül’ün Öncülüğünde Güçlü Bir Yönetim Şart!
Sarıyer Sahilde Ölü Yunus Bulundu
Sarıyer'de İlginç Kaza...
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Hakan Şengül’ün Öncülüğünde Güçlü Bir Yönetim Şart!

Hakan Şengül’ün Öncülüğünde Güçlü Bir Yönetim Şart!
Sarıyer Spor Kulübü’nde huzur denen hiçbir kavram kalmamış. Acilen yönetime futbolu bilen, idareciliği profesyonel bir zihniyetle yerine getirecek isimlere ihtiyacımız var. Bunların başında Hakan Şengül geliyor.
11.12.2017 / 13:53


7 Ocak tarihi Sarıyer adına en önemli günlerden biri olacak. Seçimli olağanüstü kongre var. Başkan Saffet Akkoyun dile kolay tam 5 buçuk sene başkanlık yaptı. Bu sayı hiçte yabana atılacak bir iş değil. Ancak Akkoyun’un tek başına verdiği mücadele muhakkak bir yerde tıkanacaktı. Yönetim kurulunda görev yapan arkadaşlarından maddi destek almaması ve akabinde yaşanan sportif başarısızlık kaçınılmaz sonu getirdi. Olağanüstü kongrede başkan Saffet Akkoyun’un tekrar aday olacağı netlik kazanmazken, yönetim kurulunda ciddi değişiklik yaşanacağı belirtiliyor.

BAŞARI İÇİN KALİTELİ YÖNETİM ŞART

Bu durumda ne olursa olsun yeni seçilen yönetimin kaliteli isimlerden oluşması ve maddi manevi kayıtsız şartsız destek vermesi ön görülmelidir. Sarıyer halkı vasıfsız, işin ehli olmayan yöneticileri artık bu kulübün bünyesinde görmek istemiyor. Sarıyer Spor Kulübü yaşadığı tüm olumsuz gelişmelerden ders çıkarmalıdır. Devamlı aynı hataları tekrarlayan idarecilerin Sarıyer’de işi yok. Sokaktan geçen adamları çağırıp yönetici yapmak Sarıyer’e ihanet midir, değil midir bunun kararını Sarıyer halkına bırakıyoruz!

HAKAN ŞENGÜL, İLHAN BAL, SERKAN TORUN, MUSTAFA HEPANIL, ALİ RIZA ZAMAN, OĞUZHAN KÖSEOĞLU… SARIYER İÇİN GÖREVE!

Yukarıda ismi geçen isimler ile Sarıyer şaha kalkar. Bu saydığımız isimler sadece maddi destek vermekle kalmaz, aynı zamanda futbolcu nasıl transfer edilir, kulüp idari anlamda nasıl yönetilir bunun dersini de verirler! Hatırlayın Hakan Şengül’ün yöneticilik yaptığı yıllarda kulübe çok ciddi kazanımları mevcuttu. Futbolcular ile yapılan transfer görüşmelerinde gerçekleştirdiği fiyat indirimleri dahi kulübe korkunç gelir sağlıyordu. Şengül, Futbolcular ile yönetim arasında profesyonel idareci kimliğini ortaya çıkarıp sorunu henüz başlangıç aşamasında çözüyordu. Yeri geldiğinde futbolcuların dertlerini dinliyor, bir abi olarak sorunlarına çare üretiyordu. Maçlardan önce futbolcular ile tek tek konuşarak müsabakaya motive ediyordu. Bugün mevcut tabloya bakarsanız, yazdığımız bu yazıların nereye bir mesaj verdiğini çok iyi anlarsınız!

FUTBOLCULARIN RUH SAĞLIĞI BOZULMUŞ!

Sarıyer Spor Kulübü’nde huzur denen hiçbir kavram kalmamış. Futbolcular ile yönetim arasında ciddi bir ruhsal problem var. İletişim bozukluğu ile futbolcular ruh sağlığını kaybetmişler. Bu yüzden diyoruz ki acilen yönetime futbolu bilen, idareciliği profesyonel bir zihniyetle yerine getirecek isimlere ihtiyacımız var. Bunların başında Hakan Şengül geliyor. Hakan Şengül’ün öncülüğünde Ali Rıza Zaman, Mustafa Hepanıl, İlhan Bal, Serkan Torun, Oğuzhan Köseoğlu gibi isimler Sarıyer’i kayıtsız şartsız başarıya ulaştıracaktır. Buna yürekten inanıyoruz. Saffet Akkoyun devam edecekse bu isimleri kesinlikle ikna etmelidir. Bu isimler ile yönetim kurulu içinde profesyonel bir ekip oluşturmalıdır. Yok eğer Başkan Akkoyun devam etmeyecekse, biz Sarıyer Yenigün Gazetesi olarak saydığımız bu isimlerin bir araya gelip, Sarıyer’e sahip çıkmalarını ivedilikle beklemekteyiz. Saygı, sevgi ortamı ve birlik beraberlik tekrardan inşa edilmelidir. 7 Ocak öncesi tüm Sarıyerlileri mutlu edecek ve geleceğe güvenle bakmamızı sağlayacak güçlü ve kaliteli bir yönetim kadrosu temenni ediyoruz…