Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - “Romanlar Sarıyer’de <br/>3. Sınıf İnsan Muamelesi Görüyor!”
Musa Aydın'dan Milli Güreşçilere Moral Ziyareti
GÜNEŞ YANIKLARINA DİKKAT!
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

“Romanlar Sarıyer’de
3. Sınıf İnsan Muamelesi Görüyor!”

“Romanlar Sarıyer’de <br/>3. Sınıf İnsan Muamelesi Görüyor!”
Sarıyer Romanlar Derneği Başkanı Yaşar Taşkent, gündemi yerinden sarsacak çok sert açıklamalarda bulundu.
09.12.2017 / 12:03


Sarıyer Romanlar Derneği Başkanı Yaşar Taşkent, gündemi yerinden sarsacak çok sert açıklamalarda bulundu. Roman vatandaşların Sarıyer’de insan yerine dahi konmadığını söylerken gözleri dolan Taşkent, çekilen zulmü ve buna karşı yetkililerin ilgisizliğini çarpıcı ifadelerle dile getirdi.

Taşkent yaptığı açıklamada “Kış geldi romanların çilesi başladı. Her zaman olduğu gibi yine soruyorum. Çayırbaşı’nda yaşayan roman vatandaşlarını kim cezalandırıyor. Bu cezayı kesen kim? Roman vatandaşlarımız soğuk kış günlerinde yakacak kömür temin edemiyorlar. Bu durumu Sarıyer Kaymakamı Sayın Gürsoy Osman Bilgin’e 1 sene önce iletmeme rağmen sorunumuza çare üretmediler. Üstelik kaymakam bey, kömür yardımının ilk olarak Çayırbaşı’na yapılacağının sözünü vermesine rağmen bu durumla karşılaştık. Kaymakamlığa bağlı olan sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakfı müdürü Ahmet Koç, Çayırbaşı’nda yaşayan roman vatandaşların kul hakkına giriyor. Aralık ayının ortasına geldik ve bizim yaptığımız araştırmalara göre kömürler tüm mahallelere ulaşmış durumda. Sadece Çayırbaşı’na kömür dağıtımı gerçekleşmedi. Ben buradan devlet büyüklerimize seslenmek istiyorum. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoağan’ı ve Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız sayın Fatma Betül Sayan Kaya’yı, roman vatandaşlarımıza bu zulmü yaşatanlara karşı önlem almaya çağırıyorum. Sarıyer’de yaşayan roman vatandaşlarına neden 3. Sınıf insan muamelesi yapılıyor. Devletimizden bir yetkilinin çıkıp bu sorumuza cevap vermesini bekliyoruz.Her yıl aynı acı senaryoyu yaşamaktan bıktık. Kış aylarında roman vatandaşların evlerine kömür ulaşmadığı için vatandaşlarımız elektrikli sobalara yükleniyor ve bu durum maalesef evlerde yangın çıkmasına sebep oluyor. Sarıyer İlçe Kaymakamı bu konuda kesinlikle yetkili kişidir. Acilen sesimize kulak vermesini ve vatandaşlarımızın mağduriyetini ivedilikle çözüme kavuşturmasını bekliyoruz”
dedi.ÇAYIRBAŞI’NDA İNSANLIK DRAMI YAŞANIYOR! MAKAM KOLTUĞUNDA OTURARAK DEVLET İŞİ YAPILAMAZ!

Sözlerine hız kesmeden devam eden Taşkent “biz romanlar olarak sesimizi duyurmaya devam edeceğiz. Ferahevler’de bulunan kaymakamlık binasına toplu halde giderek büyük bir protesto hazırlığında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Roman vatandaşlarına hiç kimse 3. Sınıf insan muamelesi yapamaz. Biz buna kesinlikle göz yummayacağız. Kömüre en ihtiyaç duyan kesim roman vatandaşlarıdır. Buna rağmen Sarıyer’in 38 mahallesi arasında kömürün en son dağıtılacak yerin Çayırbaşı olacağını söylüyorlar. Bu yapılan tam bir insanlık ayıbıdır. Fiyaskodur… Skandaldır! İnsanlarımız zaten yiyecek ekmeği zor buluyorlar. En azından çocuklarını evlerinde ısıtacak kömürden yoksun kalmasınlar!

Sarıyer kaymakamı nerede? Kendisini gören biri varsa haber versin lütfen! Biz kaymakam beyin Çayırbaşı’na gelip çayımızı içtiğine ve derdimizi dinlediğine bir kez bile şahit olmadık! Sarıyer Kaymakamı sayın Gürsoy Osman Bilgin’in, Roman vatandaşlarının yaşadığı sokakları ve evleri görmesini istiyoruz. Hangi zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiklerini görsün ki, bu insanlar için acil yardımlar getirsin. Yaşam kalitesinin yerlerde olduğu bir alandan bahsediyoruz. İnsanlık dramının yaşandığı Çayırbaşı’nda, bu garibanlara nasıl olurda kömür dahi verilmez. Akıl alır gibi değil! Makam koltuğunda oturarak devlet işi yapılmaz. Halkın ne sıkıntısı var diye gezeceksin arkadaş. İnsanlık dramını gözlerinle göreceksin, tespitini yapacaksın ve çileli vatandaşlarına sahip çıkacaksın”
şeklinde tepkisini dile getirdi.SARIYER BELEDİYESİ’DE AYNI TAS, AYNI HAMAM!!!

Sözlerine devam eden Başkan Taşkent “Sarıyer Belediyesi’de bu durumda çok farklı değil. 8 Yıldır Çayırbaşı’nda roman vatandaşlarımızı yok sayan bir zihniyet söz konusu. Sadece bir roman vatandaşı “Sarıyer Belediyesi’nden şu desteği gördüm” desin, ben Romanlar dernek başkanlığını bırakacağım. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç 8 yıldır görevde olmasına rağmen bir kere romanların kapısını çalmamıştır. Şükrü bey artık bu saatten sonra kapımızı çalsa dahi kesinlikle kendisini istemiyoruz. Roman vatandaşları mesajını gerektiği şekilde sandıkta verecektir” diye konuştu.

Taşkent sözlerini “3. Sınıf insan muamelesine maruz kalan halkımız ile toplu bir şekilde, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın huber köşkünde olduğu bir zamanda, köşkün önüne giderek sorunlarımızı ve dertlerimizi cumhurbaşkanımıza duyurmak istiyoruz” diye noktaladı.
YORUMLAR
Kerem Abdullahoğlu: 
"ÇOK YAZIK"
Abi vallahi yazık çok üzüldüm- inşallah bi an evvel bu insanların çığlıklarını duyan sorumlu bir yetkili çıkar
09.12.2017 / 12:56