Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SAFFET AKKOYUN VE VİCDAN!
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı
Kar ve Yağmur Tüm Yurdu Saracak
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SAFFET AKKOYUN VE VİCDAN!

SAFFET AKKOYUN VE VİCDAN!
Tüm zorluklara, tüm engellere ve tüm fesatçılara karşı dimdik ayakta! Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun’dan bahsediyoruz.
15.11.2017 / 18:37


Tüm zorluklara, tüm engellere ve tüm fesatçılara karşı dimdik ayakta! Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun’dan bahsediyoruz.

Uçan kuşa borcu olan bir kulübü, bataklığın içinden kurtaran ve tüm borçlarını sıfırlayan bir isimden bahsediyoruz. Saffet Akkoyun 6 sezondur Sarıyer Spor Kulübü başkanı olarak görev yapmakta. Bu 6 sene içinde tüm zorluklara ve tüm engellere rağmen kulübü kimseye muhtaç etmedi. Akkoyun bu süreçte kendini biraz fazla parçaladı ama sonuçta Sarıyer’i belli bir düzlükte tutmayı başardı. Bir diğer önemli analiz ise Akkoyun, Sarıyer Spor Kulübü tarihinde, belediye başkanı tarafından destek görmemesine rağmen başkanlığı bırakıp kaçmayan, Sarıyer’i başarıyla yönetmeye devam eden tek başkan...

GERÇEK MANADA BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ OLDU!

Sarıyer Spor Kulübü, tüm Sarıyer’in ortak paydasıdır… Bunu hepimiz gayet iyi biliriz. Ancak gerçek manada birleştirici güç olmak, Saffet Akkoyun döneminde sağlanmıştır. Sarıyer Spor Kulübü, Saffet Akkoyun’un 6 yıllık döneminde, Sarıyer’deki tüm kurumlar ile iyi ilişkiler kurarak Sarıyer’in birleştirici ve bağlayıcı gücü olmayı başardı. Sadece Sarıyer ilçesi içinde birleştirici olmayı yeterli görmeyip, Sarıyer’e deplasmana gelen tüm takımları en iyi şekilde ağırlıyor. Saffet Akkoyun, centilmenliği ile tüm Türkiye’de bir çok kulüp tarafından takdir gören bir Sarıyer Spor Kulübü inşa etti. Sarıyer olarak misafirperverliğimizi en güzel şekilde yaşatmamızı sağlayan Akkoyun, sahada alınan skorların haricinde, sporun içinde var olması gereken tüm ahlaki değerleri sağlayarak Sarıyer’e büyük hizmetlerde bulunuyor.

SİYASİ PARTİLER, ÖZLENEN DOSTLUĞU SARIYER SPOR KULÜBÜ ÇATISI ALTINDA YAŞIYORLAR…

Saffet Akkoyun’un, siyasi partiler arasında en ufak bir ayırım yapmadan tüm partileri Sarıyer camiası kavramındam bir araya getirmesi taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanıyor. Akkoyun bu tarzı ve duruşu ile Sarıyer için ortak bir sevda kurulmasında büyük pay sahibi oluyor. Açık sözlülüğü ve dürüstlüğü ile Sarıyer’de nam salan Akkoyun, sportif olarak eleştirilse de, net olarak başarısız olduğu söylenemez. Saffet Akkoyun’un sportif anlamda başarılı olması için tek kriter şampiyonluktur. Bunun için uzun zamandır yoğun olarak gerçekleştirilen çalışmalar mevcuttur.

ŞÜKRÜ GENÇ’İN DESTEĞİ ŞART!

Ancak unutulmamalıdır ki başarıya giden yolda belediyelerin kulüplere olan desteği gözle görülür bir gerçektir. Fakat bu husus Sarıyer için maalesef geçerli olmuyor. Saffet Akkoyun’un tek başına verdiği bu amansız mücadelenin, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından samimi şekilde desteklenmesi ve birlikte Sarıyer’i şampiyonluğa taşımaları büyük anlam ifade etmektedir. Şükrü Genç’in, Sarıyer İlçesi’ne ve Sarıyer halkına çok büyük hizmetleri var. Bu hizmetleri Yenigün Gazetesi olarak halkımıza devamlı sunuyoruz. Ancak Sarıyer Spor Kulübü maalesef Sarıyer Belediyesi tarafından yeterince desteklenmiyor. Şükrü Başkan ne olursa olsun artık yelkenleri suya indirmeli. Sarıyer camiası kendisini çok seviyor, destekliyor… Başkan Genç, uzun zamandır elini ayağını çektiği Sarıyer Spor Kulübü’ne tekrar zeytin dalı uzatmalıdır. Kulübün başkanı ile gereksiz polemikler ve küskün tavırlar, böyle önemli ve güçlü bir belediye başkanına yakışmıyor. Şükrü başkan maddi, manevi desteği yeterli şekilde Sarıyer Spor Kulübü’ne sunmalıdır. Ancak sportif ve idari konularda müdahale etmemelidir. Belediye Başkanlarının işi kulüplere müdahale etmek değil, destek çıkmaktır. Kulüpleri yalnızca kendi başkanları ve yöneticileri yönetir. Bu ince ve hassas çizgi iyi hesap edilmeli ve adımlar buna uygun şekilde atılmalıdır.

SAFFET AKKOYUN MAŞALLAH DUVAR GİBİ SAĞLAM

Sarıyer Spor Kulübü için tarihi önem taşıyan konu aslında çok farklı. Siyasi destek olmasa dahi Sarıyer Spor Kulübü aslanlar gibi yönetilebiliyormuş! Tüm Sarıyer halkı gördü ve artık biliyor ki, Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun, tek başına bu kulübü taşıyabiliyor ve ayakta tutabiliyor. Akkoyun diğer başkanlar gibi zayıf karakterde biri çıkmadı. Adam maşallah duvar gibi sağlam… Karakterli bir başkanı olan kulübün belediye tarafından desteklenmesi ve şampiyonluk yolunda ciddi adımların bir an önce atılması şart. Sarıyer hepimizin ortak değeri. Sadece tek bir insanın omuzlarına bu yükü bırakmak ne insanlığa sığar, ne vicdana sığar, nede Sarıyerliliğe sığar! Tüm Sarıyerliler olarak bu yükü birlikte omuzlamalı ve geleceğe umutla bakarken, camiamızın ne kadar güçlü olduğunu görüp kararlılıkla sağlam zeminler üzerine basmalıyız. Ve camiamızı dimdik ayakta tutan Başkan Saffet Akkoyun’a da teşekkür etmeli, Sarıyer için kibrimizi ve egolarımızı bir kenara bırakmalıyız.
Etiketler: