Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Muhtar Sinan Yüksel: Halkın Sabrı Kalmadı
Musa Aydın'dan Milli Güreşçilere Moral Ziyareti
GÜNEŞ YANIKLARINA DİKKAT!
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Muhtar Sinan Yüksel: Halkın Sabrı Kalmadı

Muhtar Sinan Yüksel: Halkın Sabrı Kalmadı
Sarıyer Merkez Muhtarı Sinan Yüksel uzun zamandır Sarıyer halkını çileden çıkartan trafik sorununu gazetemize anlattı.
15.11.2017 / 10:18


Sarıyer Merkez Muhtarı Sinan Yüksel uzun zamandır Sarıyer halkını çileden çıkartan trafik sorununu gazetemize anlattı. Sarıyer halkı adına tabir-i caizse isyan eden Muhtar Yüksel, bir an önce yetkililerin seslerine kulak vermelerini istedi. Yüksel yaptığı açıklamada “Sarıyer ilkokulunun önünde trafiğe girdiğinizde 400 metrelik yolu 25-30 dakika içinde geçebiliyorsunuz. Şuan Sarıyer Merkez Mahallesi’nin en önemli problemi araç trafik yoğunluğudur. Şehit Mithat Yılmaz Caddesi’nde 3 adet İETT durağı var. Yoğun trafik akışının olduğu bir yerde 3 tane durak çok fazla. İlkokulun önündeki durak ve Sarıyer’in çıkışındaki durak fazlasıyla yeterli olacaktır. Ortada ki durağın acilen kaldırılmasını talep ediyoruz. Ayrıca İETT otobüs şoförleri ve minibüs şoförleri, duraklar boş olmasına rağmen maalesef duraklara yanaşmayıp yolun ortasında yolcu alıyor veya indiriyorlar. Minibüs şoförleri Sarıyer’in içinde çok yavaş ilerlemeleri de trafiği durma noktasına getiriyor” dedi…

Sözlerine devam eden Yüksel “bu etkenler birleşince Sarıyer’de korkunç bir trafik yoğunluğu yaşanıyor. Vatandaşlarımız isyan ediyorlar. Bu konuda kimin üstüne ne görev düşüyorsa lütfen acilen uygulasın. Ne vatandaşın sabrı kaldı nede bizim” diye büyük tepki gösterdi.

YOL DURUMUNU GÖSTEREN BİR TABELA ŞART

“Sarıyer- Çayırbaşı Tüneli maalesef yeterli şekilde vatandaşlarımız tarafından kullanılmıyor” diyerek sözlerine kaldığı yerden devam eden Başarılı Muhtar Sinan Yüksel “bizim bir önerimiz var. Maden Mahallesi istikametinden gelen araçların Sarıyer Merkez’e inmeden önce trafik yoğunluğunu gösteren bir tabela ile karşılaşmaları harika olur. Eğer trafik yoğunsa ve tabelada Sarıyer Merkez ‘yoğun’ yazıyorsa, vatandaşlarımız muhakkak maslak yönüne giderken tüneli kullanacaklardır. Bu açıdan kesinlikle trafik yoğunluğunu gösteren tabelaya ihtiyacımız olduğunu belirtmek istiyorum” diye konuştu.

SARIYER İNSANI, KENDİ CADDESİNDE ÖZGÜRCE DOLAŞMAK İSTİYOR!

Konuşmasını hız kesmeden sürdüren Yüksel “bizim çok ciddi bir yol önerimiz daha var. Eskiden olduğu gibi Rumeli Kavağı’ndan gelen araçlar, Yenimahalle caddesi üzerinden Büyükdere istikametine doğru gitsinler. Sarıyer’in orta ışıklarına kadar ters yönde ilerlemelerine ve orada dakikalarca zaman kaybetmelerine ne gerek var? Bu yolun kesinlikle çift yönlü olarak trafiğe açılması gerekiyor. İspark para kazanacak diye vatandaşlarımızın zulüm çekmesine daha ne kadar sabır göstereceğiz! Rumeli Kavağı ve Yenimahalle halkı rahat bir nefes alamayacak mı? Sarıyer insanı araçları ile kendi caddesinde özgürce dolaşamayacak mı? Alternatif bir yola ihtiyacımız var. Bunu görmemek ve sesimizi duymamak halkı cezalandırmaktır. İnsanlarımızın huzuru için hayatlarını kolaylaştıracak çözümler üretmeliyiz. Biz bu çözümleri üretiyoruz, teklifler sunuyoruz ve artık yetkililerden acil destek bekliyoruz. Sarıyer halkının halkının daha fazla perişan olacak sabrı kalmadı!