Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - CHP Sarıyer’de Gençlik Devrimi
Musa Aydın'dan Milli Güreşçilere Moral Ziyareti
GÜNEŞ YANIKLARINA DİKKAT!
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP Sarıyer’de Gençlik Devrimi

CHP Sarıyer’de Gençlik Devrimi
CHP Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Uğurhan Atma, 9 Aralık'ta yapılacak olan ilçe kongresinde Başkanlığa aday olduğunu resmi olarak açıklaması, Sarıyer’de heyecan yarattı.
15.11.2017 / 18:37


Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz'in, önümüzdeki kongrede aday olmayacağı kesinlik kazanmasıyla birlikte, Sarıyer'de gözler Aralık ayında yapılacak ilçe Başkanlığı seçimlerine çevrildi…

CHP ÖRGÜTÜNDE ÇOK SEVİLİYOR... CHP Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Uğurhan Atma, 9 Aralık'ta yapılacak olan ilçe kongresinde Başkanlığa aday olduğunu resmi olarak açıkladı. Uğurhan Atma, bu çıkışıyla Sarıyer'e damga vurdu. CHP Sarıyer Eski Gençlik Kolları Başkanı olan Uğurhan Atma, CHP örgütü içerisinde saygılı, bilgili ve çok sevilen bir siyasetçi olarak görülürken, 30 yaşında genç bir başkan adayının Sarıyer'de CHP'ye büyük bir heyecan getireceğine kesin gözüyle bakılıyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun her fırsatta gençlerin partide daha aktif görev almasının önemini belirtmesi CHP'de önemli bir değişimi başlatmış durumda. Daha öncede tüzüğe getirilen %10 gençlik kotası gençlerin parti içerisinde daha kritik görevlerde yer almasının önünü açmıştı.

Bu değişimin önemli bir göstergesi de CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Uğurhan Atma oldu. CHP’nin İstanbul’daki diğer ilçe başkanları profilini değiştirecek ve siyasete genç bakış açısıyla katkıda bulunabilecek bir isim olan Uğurhan Atma, CHP’nin gençleşmesi gerektiği eleştirilerine de bir cevap niteliği taşıyor.

Bu, gençlerin yaşadığı dünyayı doğru anlayıp, doğru kadrolar oluşturarak getireceği doğru öneriler, Türkiye için umut verici olması açısından önemli bir durumun göstergesi olarak dikkate alınıyor. 1987 doğumlu, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu olan Uğurhan Atma, genç bir aday olmasının yanında, uzun yıllardır siyaset içerisinde verdiği mücadele ile de tanınmaktadır. Siyasi faaliyetlerine 2007 yılında Koç Üniversitesi’nde Atatürkçü Düşünce Platformuna katılarak başlayan Uğurhan Atma, daha sonraÜniversite Komisyonları Başkanlığı, CHP Sarıyer Gençlik Kolları Başkanlığı, Sarıyer Müdafaa isimli derginin genel yayın yönetmenliği, CHP Sarıyer mahalle temsilciliği görevlerinde bulundu

UĞURHAN ATMA, 2015’TEN BERİ ÖRGÜTTEN SORUMLU İLÇE BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNDE BULUNUYOR 2015 Genel seçimlerinde CHP Genel Merkezi’nin internet reklamlarının yönetimi görevinde de bulunan Uğurhan Atma, 2017 Referandumunda Sarıyer'de Seçim Koordinasyon Kurulu başkanlığı görevini üstlendi. 2015’ten bu yana ise CHP Sarıyer Örgütten Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulunuyor.CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı aday yarışında Atma’nın öne çıkan seçim kampanyası 3 ilke etrafında şekilleniyor. Bunlardan ilki 2019 Yerel ve Genel seçimlerinde Sarıyer’deki örgütlü mücadeleyi arttırıp parti çalışmalarını kuvvetlendirmek. İkinci öne çıkan kampanya ayağı ise Sarıyer’in kritik doğal hayatını korumak ve ilçede AKP tarafından yaratılmaya çalışılan rantçı anlayışa karşı mücadeleyi arttırmak ve farkındalık yaratmaktır. Üçüncü strateji ise Sarıyer’i Sarıyerlilerle birlikte yaşanılabilir bir ilçe haline getirmek…ADALET HİSSİ CHP İLE TEKRAR HAYAT BULACAK Uğurhan Atma yaptığı açıklamada “Tuttuğu her dalı kurutan AKP, maalesef ülkemizdeki adalet duygusuna da zarar verdi. Yargımıza olan güven git gide azalıyor. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü ile Sarıyerimizde de olduğu gibi tüm Türkiye’de yargıya güvenin ve hukukun, eşitliğin tekrar tesis edilebileceği fikri ortaya çıktı. Sarıyerimiz referandumda tek adamlığa geçit vermeyeceğini göstererek çevresine ışık oldu. 2019 Sarıyer için fırsat, göreve geldiğimizde bu ışığı daha da görünür kılacağız” dedi.

DAHA GENİŞ SEÇMEN KİTLELERİNE ULAŞACAĞIZ Sözlerine hız kesmeden devam eden Atma “Sarıyerlilerimiz yerel yönetim anlayışımızı gördü, daha önce AKP tarafından yaşatılan kötü günler geride kaldı. Partimiz Sarıyer’in tüm yaşam alanlarında yer alacak. Tüm iletişim kanallarını kullanarak ilçemizde yaşayan yurttaşlarımıza yerelde ortak akla dayanan ve onların fikirlerini alarak çözüm arayışına yönelen anlayışımızın sürekliliğini sağlayacağız. Sarıyerimizde mahallelerimizde halk meclisleri kurarak doğrudan demokrasi yöntemini sağlayacağız. Parti Okulu Sarıyer'i açarak partidaşlarımızı alanında uzman akademisyenlerle bir araya getireceğiz. Bir eğitim süreci başlatarak tüm katılımcı arkadaşlarımıza siyasi eğitimler sağlayacağız. 4 Mevsim 7 gün çalışarak, daha geniş seçmen kitlelerine ulaşacağız. CHP'li belediyemizin 8 yıldır ilçe başkanlığı ile yapmış olduğu birlikte çalışma azmini daha da geliştirerek, bir yandan belediyemizin yapmış olduğu çalışmaların halkımıza doğru ve hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlarken diğer yandan yeni projeler üreterek katkı sunacağız” şeklinde konuştu.DELEGELERİMİZ MAHALLE YÖNETİM KURULU ÜYELERİDİR Delegelerin parti içinde daima aktif olacağını ifade eden Uğurhan Atma “Partimizinüyeleri mahallelerinde delege arkadaşlarımızı seçerek, delegelerimize ayrıca önemli bir görev verdi. Delege arkadaşlarımız önümüzdeki dönemde mahalle meclislerimizde yönetim kurulu üyeleri olarak, partimizde daha aktif rol alacak ve 2019 sürecini ilerletecekler. Kongremizde, ekibimizi destekleyip desteklemediğine bakmaksızın mahallelerinde seçilen tüm arkadaşlarımızın bu süreçte desteğiyle Sarıyer’de mücadele alanımızı kuvvetlendireceğiz” dedi.