Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Ayazağa’da Otel Zinciri Sahibine Silahlı Saldırı
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı
Kar ve Yağmur Tüm Yurdu Saracak
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ayazağa’da Otel Zinciri Sahibine Silahlı Saldırı

Ayazağa’da Otel Zinciri Sahibine Silahlı Saldırı
Ayazağa'da, bir otel zinciri sahibinin aracına ateş açan şüphelinin kimliğinin tespit edildiği, yakalanmasına çalışıldığı bildirildi
31.10.2017 / 22:12


İstanbul’da Kervansaray Otelleri’nin sahibi Selim Sayılgan’ın aracına bir kişi tarafından silahlı saldırıda bulunuldu. Sayılgan'ın yara almadan atlattığı olayın arkasından dolandırıcılık olayı çıktı.

Ayazağa’da Sabah, Kervansaray Otelleri Sahibi Selim Sayılgan, otomobiliyle hareket halindeyken yanına yaklaşan bir otomobilden ateş edildi. Saldırıyı yara almadan atlatan Sayılgan'ın şoförü otomobili durdurup yolun kenarına park ederken, taksici olduğu öğrenilen saldırgan olay yerinden kullandığı araçla kaçarak uzaklaştı.

Saldırı sonrası Sayılgan'ın ihbarıyla olay yerine gelip araştırma başlatan Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları soruşturmada, ateş eden şahısın kimliğini belirlerken olayın neden kaynaklandığını da tespit etti.Saldırganın yakalanması için çalışmalarını devam ettiren Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Araştırma Büro ekipleri, Sayılgan’ın sahibi olduğu şirketlerin geçtiğimiz aylarda halka arzını açıklayıp borsaya açıldığını ve borsada işlem gören firmaya yasa gereği atanan şahısın piyasayı dolandırdığını ve dolandırılan şahıslardan birisi olan taksicinin de bu nedenle Sayılgan'ı olaydan sorumlu tutarak olayı gerçekleştirdiğini tespit etti.

Polisin tespitine göre halka arzla borsaya açılan şirketin başına atanan bağımsız yönetim kurulu üyesi İ.C'nin, piyasada bazı kişilerin yanı sıra Sayılgan'ıda dolandırdığı, bu nedenle Sayılgan tarafından işine son verilen İ.C.nin dolandırdıkları arasında bulunan taksicinin ‘Borcu sen ödeyeceksin’ diyerek Selim Sayılgan’dan parasını istediği ancak Sayılgan'ın kendisininde dolandırıldığını öne sürerek ödeme yapmayı kabul etmediği öğrenildi.

İşte Sayılgan'ın emniyet ifadesi:

SİLAHI ÇEKTİ BANA DOĞRU GELDİ

"Bu sabah 10:05 sıralarında hastaneye girmek üzere şirketten çıktım. 34 SAY ... plakalı aracımı yardımcım O. Ş. kullanıyordu. Aracın ön yolcu koltuğunda oturuyordum. Saat 10:10 sıralarında Maslak Ayazağa Caddesi 3. Kolordu Komutanlığının olduğu noktaya geldik. Burada bulunan kırmızı ışıkta durduk. Bu sırada beyaz renk araç önümüzde durdu. Aracı sürücü koltuğunda oturan ve araçta yalnız olan kendisinde şikayetçi de olduğu E. T. isimli şahıs araçtan inerek benim oturmuş olduğum yolcu tarafına doğru yürümeye başladı. Bizim bulunduğumuz aracın önüne geldiği esnada belinden siyah renkli bir tabanca çıkardı. Ben, şahsın elinde silahla geldiğini görünce araç içerisinde eğildim.

JANDARMA KARAKOLUNA SIĞINDIK

Şahıs benim olduğum ön yolcu kapısının olduğu noktaya gelince kapıyı sertçe açarak kapının şahsa çarpmasını sağladım. Şahıs bunun üzerine yere düştü. Daha sonra bir el silah sesi duydum. Şahsın yerde olmasından faydalanarak aracımızla manevra yaptık ve olay yerinden kaçtık. Kaçarken 155 Polis İmdat hattını aradım. Büyükdere Caddesi Maslak Oto Sanayi Sitesinin yanında bulunan Sarıyer Jandarma Komutanlığına konuyu anlatarak onlara sığındık. Daha sonra merkezinize gelerek müracaat etmek istedim.

BENİ SÜREKLİ TEHDİT EDİYORDU

E.T ismli şahısla benim herhangi bir husumetim yoktur. Şahsın bana saldırma ve tehditlerde bulunma nedeni benim daha önce şirketimde bağımsız yönetim kurulu üyeliği yapan A. İ. C. ve bu şahsın yardımcısı olduğunu bildiğim E. G. isimli şahısların kendilerini dolandırdığı iddiasıdır. Bana saldıran şahısla defaten yüz yüze görüşmelerim oldum. Kendisine birçok kez, isimlerini verdiğim A. İ. C. ve E. G. ile bir alakam olmadığını, bu şahsıların beni de dolandırdığını ve bu şahıslarla davalık olduğumu bildirdim. Fakat E. T. isimli şahıs, isimlerini verdiğim şahısların kendisini dolandırdığını bu şahıslarla benim bir bağlantım olduğunu iddia ederek benden zararını karşılamamı istemektedir. Ben de kendisine olumsuz yanıt verdiğimden, beni sürekli tehdit etmekte olup en son bugün de bana silah çekerek ateş etmiştir.”