Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - AK Parti’de Gencay Çiftci Bombası
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı
Kar ve Yağmur Tüm Yurdu Saracak
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AK Parti’de Gencay Çiftci Bombası

AK Parti’de Gencay Çiftci Bombası
AK Parti Sarıyer İlçe Başkan Adayı Gencay Çiftci, Sarıyer’de fark yaratmaya devam ediyor.
15.10.2017 / 19:50


AK Parti Sarıyer İlçe Başkan Adayı Gencay Çiftci, Sarıyer’de fark yaratmaya devam ediyor. Mütavazi ve saygın kişiliği ile Sarıyerlilerin takdir ettiği bir isim olan Çiftci, siyasette büyük bir atılım yapmak üzere çalışmalarını sağlam adımlarla sürdürüyor. Gencay Çiftci, yaptığımız özel röportajda gazetemize birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. Çiftci “2019 yerel seçimlerini kazanmaya geliyoruz” dedi. Bu röportaj AK Parti’de büyük heyecan yaratacak.

Ak Parti Sarıyer İlçe Başkan Adayı Gencay Çiftci:

Sözlerime öncelikle kardeşlik ve birlik mesajı vererek başlamak istiyorum. Herkes bilmelidir ki, AK Parti’de karşı taraf diye bir tabir yoktur. Bizde ötekileştirme ve ayrımlaştırma yoktur. AK Parti’de her daim demokratik bir anlayışla çıtayı biraz daha yukarıya taşımanın hedefi ve heyecanı vardır. Sarıyer’de 48 bin üyesi olan bir partinin mensubu olarak bizde bu çıtayı en yukarıya çıkartmanın gayreti içindeyiz. AK Parti’nin mevcut İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve yönetimine saygım ve sevgim sonsuzdur. Aynı yoldan giden ve aynı davayı savunan bir topluluğuz. AK Parti olarak bizler her zaman demokrasiden yana olduk. Ancak AK Parti’nin Sarıyer’de iki dönemdir başarılı olduğunu söylemek imkansızdır. Doğru çalışmalar ve sağlam adımlar atılırsa çok ciddi başarılar elde edileceğine inanıyoruz. Ve diyoruz ki; AK Parti artık Sarıyer’de belediyeyi kazanmalıdır. Bir dönem daha kaybetmeye tahammülümüz kesinlikle 
yoktur. Bunun için var gücümüzle çalışıp, büyük sorumluluklar almalıyız. AK Partili yol arkadaşlarımıza sesleniyorum. Partimizi Sarıyer’de el birliği ile küllerinden yeniden ayağa kaldıralım.

Tüm AK Partililere söz veriyorum. İlçe Yönetim Kurulu’nu oluştururken, o mahallede oturan AK Partili yoldaşlarımıza danışarak karar vereceğiz. Arkadaşlarımızı veya bize yakın olan isimleri değil, o mahallede sevilen , sayılan ve AK Partililerin ortak görüşü alınarak seçilmiş kişileri yönetime alacağız. Ve en önemlisi yönetim kurulu listemizi seçimlere 1 gün kala veya seçim günü açıklamayacağız. Biz listemizi seçime 1 hafta kala açıklayacağız. AK Parti ilçe delegesi arkadaşlar kime, niçin oy attığını görerek, bilerek ve araştırarak karar verecekler.

HAYALİNİ KURDUĞUMUZ GÜÇLÜ SARIYER İÇİN

AK Parti´nin kurucu üyeleri arasındayım. 21. Yüzyılının, Türkiye´nin yüzyılı olması hedefine katkı sunmak, evrensel ölçekte bir demokrasi tesisi, özgürlüklerin alanının genişlemesi, refahın büyütülmesi, Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Büyük Türkiye ve gelişmiş, mutlu bir Sarıyer için bu göreve talip oldum... Milletimizin inandığı değerlerinin inkişafı ve hayalini kurduğumuz güçlü Sarıyer´in imarı için. Sarıyer’i büyütmek, Sarıyer halkını mutlu, müreffeh, özgür ve saygın bir yaşama kavuşturmak için. Turizmde, Teknolojide, ulaşımda, bilişimde, eğitimde, sağlıkta yaşam standardını, gelişmiş ülke halklarının mevcut yaşam standartlarının üzerine çıkaran lider bir ilçe için bu göreve hazırım…

MÜLKİYET, ARTIK KANAYAN BİR YARA OLMAYACAK

Sarıyer halkının en büyük sorunu olan mülkiyet problemine kesin olarak çözüm bulmak ve ilçemizde yaşayan 250 bin vatandaşımızı huzura kavuşturmak en büyük hedefimdir. İstikrarın ve iktisadi kalkınmanın sürdüğü, deniz, tarım, sosyal ve kültürel alanlarda yapılan yatırımlarla muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yarışında emin adımlarla yürüyen bir ilçe için sorumluluk almaktan büyük onur duyuyorum.

Siyasetin ve sivil toplum çalışmalarının içerisinde zaten aktif olan bir insanım. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’na adaylığım, bizimle birlikte siyaset yapan insanlar tarafından sevinçle karşılandı. Ayrıca yıllarca halkla iç içeydik, aday gösterilmemiz AK Parti içerisinde ki arkadaşlarımızı da memnun etmiştir. Şu anda sokaklardayız ve dostlarımız, partili yoldaşlarımız bizi gördüklerinde yüzleri gülüyor ve memnuniyetini ifade ediyorlar.

YOL ARKADAŞLARIMIZIN İRADESİNE SAYGILIYIM!

Toplumsal kalkınmanın, birlik ve beraberliğin günümüzde sivil toplum çalışmaları ile mümkün olduğunu düşünüyorum. Eğitime yönelik projelere destek vermeyi insani bir görevi olarak bildim. Gerek kamunun gerekse sivil toplum kuruluşlarının eğitim faaliyetlerini sürekli destekledim ve desteklemeye devam edeceğim.

Siyasette her şey mümkündür. Ben seçileceğimi düşünerek gece gündüz çalışıyorum. Fakat şunu söyleyeyim AK Partili yol arkadaşlarımızın iradesine her zaman saygılıyım.

SARIYER’E YILDA EN AZ 200 BİN YABANCI TURİST GELMELİDİR!

Sarıyer’in güzellikleri, zenginlikleri var, turizm için müthiş bir potansiyeli var. En önemlisi deniz. Karadeniz ve İstanbul Boğazı’na sahip bir ilçe olarak acaba bu değerlerimizin ne kadar farkındayız? Bu zenginliklerin ekonomiye kazandırılması için çalışmalar yapacağım. Alternatif enerji kaynaklarının aktif hale gelmesi için düşüncelerim var. Sarıyer’in yeşil ve orman alanlarının korunmasına yönelik düşüncelerimiz var. Aslında bu konuda söyleyeceğimiz çok şey var ama bunları zamanla kamuoyu ile paylaşacağız.

Türkiye´nin 2023 vizyon belgesinde Sarıyer önemli bir yer tutmaktadır. Bu Sarıyer’in gelişimini de hızlandıracaktır.

AK Parti, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bakanlıkları ile Sarıyer halkına büyük hizmetler sunmaya devam ediyor. Sarıyer İlçe Belediyesi bizim partimizin bünyesinde olamamasına rağmen Sarıyer halkına kusursuz hizmet etmeye devam ediyoruz. Yollar, sağlık yatırımları, hastaneler, köylere götürülen hizmetler, ana harter olan tüm bölgelere yapılan çalışmalar, Kaymakamlık binası, tüneller, metro ve daha bir çok alanda sunulan hizmetlerde AK Parti’nin imzası var. Bu yapılanların sadece başlıklarını size sundum. Fakat Sarıyer’de halk daha fazlasını bekliyor. Turizm konusunda gereken alt yapıyı oluşturamadığımızı düşünüyorum. Sarıyer’e neden yılda 200-300 bin yabancı turist gelmesin? Bu en küçük örnek. Sarıyer, dünya tarihine ışık tutan bir bölge. Eğer turizm konusunda bu ayrıcalığı yerine getirebilirseniz, Sarıyer’de çok şey değişir.

TÜRKİYE’YE GERÇEK DEMOKRASİYİ AK PARTİ GETİRMİŞTİR…

Korkuları yönetmek, büyük bir ustalık ister. AK Parti, demokratikleşme çalışmaları ile alternatifsiz olduğunu bir kez daha göstermiştir. Türkiye´de yasaklar ve korkular üzerine inşa edilecek politikalar bu tarihten itibaren işlemeyecektir. Köylerin isimlerinden, insanların inançlarından, azınlıkların haklarından, seçmenlerin kendi temsilcilerini seçmesinden korkan bir sistemden, her konunun tartışıldığı bir Türkiye´ye gelmek demokratik bir devrimdir. Bu topraklar üzerinde yaşayan her değişik gruplara prangalar vurulmuş ve bu yapılar üzerinde despotizm oluşturulmuştu. Yıllarca demokratikleşme ve insan haklarının önüne ciddi setler çekilmiş ve tek tip insan prototipi oluşturulmaya çalışılmıştır. AK Parti´yi diğer siyasi oluşumlardan farklı kılan konu burada ortaya çıkıyor. İnsanları tektipleştirmeden, değiştirmeye çalışmadan hizmet sunulmaktadır. Bizde yönetim olarak Sarıyer’de ilçe başkanlığı seçimlerini kazandığımız takdirde, liderimiz, genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı bu yolun yolcusu ve hizmetkarı olmaya devam edeceğiz.