Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Mehmet Deniz'den Bomba Açıklamalar!
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Mehmet Deniz'den Bomba Açıklamalar!

Mehmet Deniz'den Bomba Açıklamalar!
CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz'in çok önemli basın açıklamasını noktasına, virgülüne yayınlıyoruz
15.10.2017 / 09:42


CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz'in çok önemli basın açıklamasını noktasına, virgülüne yayınlıyoruz: Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz:

Son üç günde Sarıyer’de bir yerel basın sitesinde partimizi yıpratmaya dönük çıkan haberlere istinaden üzülerek bu basın açıklamasını yapmak zorunda kaldım.

Partimiz Delege Seçimleri 09.10.2017 tarihinde başladı, bu güne kadar 37 mahallede delege seçimi yapıldı.Bunlardan sadece Maden Mahalle Delege Seçimi iptal edilerek 14.10.2017 tarihine ertelenmiştir.Bu da kalan Darüşafaka Mahallesi ile birlikte bu hafta sonu gerçekleştirilecektir.

37 mahallede,çok küçük ağız münakaşaları dışında çok şükür hiçbir mahalle delege seçiminde, öyle içeriden birilerinin Yerel Basına yansıttığıı gibi yumruklaşma ve kavga olmamıştır.Butür haberler kendilerine, yeni kurulacak partide yer arayanlar tarafından yapılan gerçek dışı haberlerdir.Bir Meclis Üyemiz, hukuk dışı yollarla site yönetiminden edinmiş olduğu kamera kayıtları ile, yine gerçeği yansıtmayan haberlerle Sarıyer de birkaç gündür kendini gündeme taşımaya çalışmakta, yeni oluşumlara göz kırpmaktadır. Kendi egolarını tatmin etmeye çalışırken de, yönetim kurulu üyelerini, İl Başkan Yardımcısı arkadaşlarımızı beyhude bir karalama yoluna girerek partimize zarar vermektedir. Bu meclis üyesi arkadaşımızı tedbirli olarak( parti toplantısına katılamaz, parti ile ilgili hiçbir faaliyette bulunamaz, grup toplantısına katılamaz..) kesin ihraç kararı ile CHP Sarıyer ilçe yönetim kurulumuz tarafından disipline sevk edilmiştir. artık CHP Sarıyeri’ de karıştıramayacaklaını bilmeliler.

Göreve geldiğim 2011’ den bugüne bu anlayışın hiç alışık olmadığı parti içi demokrasi kurallarını sonuna kadar çalıştırdım. 2011’ den önce evlerde yazılan delegeler , 6.5 yıldır Demokrasi Şöleni edasında bir mahalle kongresi gibi adil demokratik bir şekilde üyelerimizin katılımı ile gerçekleşmektedir. Bir 500 üyeli mahallede 1 oyla delege seçimini kazanan listenin olması bunun bir kanıtıdır. Buna itirazınız olabilir,haklıda olabilirsiniz ancak bunu doğru bir zeminde ahlaki ölçüler içerisinde yapacaksınız. Bu karar CHP Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu çoğunluğumuzun kararı ile alınmıştır.

Bir kere her üye,yasal olarak göreve seçilmiş hukuken yetkili kurulun kararına,CHP’nin anayasası olan tüzüğümüze uygun davranacaktır.

Kendi üst yetkili kurulunun vermiş olduğu kararlara uymayacaksın,yetkin olmadığı halde site yönetiminden kamera kaydı alıp bunu farklı bir şekilde yorumlayıp,kamuoyunda hak ve hukuk kurallarını çiğneyerek, kamuoyunda partimizi gerçek dışı söylemlerle yıpratacaksın ve daha sonra kendine adaletli davranılmasını bekleyeceksin. Sarıyerde bir CHP var ki 107 bin oy aldı,sizde Meclis Üyesi seçildiniz. Burada sizin temsil ettiğiniz oy 4.600 civarındadır. Gerçek olmayan sözde bu haberleri kendi sitenizde paylaşarak başta temsil ettiğiniz 4.600 oy sahibine ihanettir.İhanet yapmış olduğunuz gibi en büyük haksızlığıda CHP’nin kurumsal kimliğine yapmış bulunmaktasınız.

CHP Sarıyer de çıtayı Belediyesi ile birlikte sürekli yükseltmektedir. İçerden ve dışardan nasıl ederizde,nasıl yaparızda bu yükselen trendi engelleriz çalışmaları geçmişte olduğu gibi bu günde her yönü ile devam etmektedir.

Temsil etmiş olduğumuz kurumu,içeriden veya dışarıdan gelebilecek,her türlü saldırıya karşı korumak ve kollamak,bir takım insanların kişisel beklentilerinin,delege hesaplarının çok çok üstündedir.

Saygılarımla

Mehmet Deniz

CHP Sarıyer İlçe Başkanı