Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - MUSTAFA BALCI'YA İHRAÇ ŞOKU
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı
Kar ve Yağmur Tüm Yurdu Saracak
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MUSTAFA BALCI'YA İHRAÇ ŞOKU

MUSTAFA BALCI'YA İHRAÇ ŞOKU
Mustafa Balcı, tedbirli olarak disipline sevk edildi. CHP'nin hiç bir grup toplantısında yer alamayacak. Disiplinde ihracına yönelik bir karar çıkması durumunda ise Mustafa Balcı, meclis üyeliği görevini bağımsız olarak sürdürebilecek.
10.10.2017 / 08:40


Sarıyer Belediyesi CHP Meclis Üyesi Mustafa Balcı kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak disipline sevk edildi. CHP'nin Sarıyer Zekeriyaköy'de 8 Ekim tarihinde gerçekleşen mahalle delege seçimlerinde kavga çıkmış ve partililer arasında arbede yaşanmıştı.

Olayların ardından Mustafa Balcı'nın ithamları ve söylemleri neticesiyle acil toplanan CHP Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu, önemli bir karara imza attı. Kurulun aldığı karar daki gerekçesi, Mustafa Balcı'nın ikamet ettiği Zekeriyaköy'deki delege seçimlerini kaybetmesinin ardından olay çıkardığı, Cumhuriyet Halk Partisi mensuplarına iftira, küfür ve hakaret etmesi olarak gösterildi. Mustafa Balcı'nın ayrıca CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat'a da hakaret ettiği ifade edildi.

Mustafa Balcı, tedbirli olarak disipline sevk edildiği için, CHP'nin hiç bir grup toplantısında yer alamayacak. Disiplinde ihracına yönelik bir karar çıkması durumunda ise Mustafa Balcı, meclis üyeliği görevini bağımsız olarak sürdürebilecek. NOT: CHP Sarıyer İlçe Yönetim Kurulunun, ihracını talep edeceği başka isimlerinde olduğu ve bu konuda da istişare yaptıkları gelen haberler arasında.