Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Otizme Dikkat Çekmek İçin Koştu
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Otizme Dikkat Çekmek İçin Koştu

Otizme Dikkat Çekmek İçin Koştu
Dağcı ve doğa sporcusu Rıdvan Şükür, Otizme dikkat çekmek ve Tohum Otizm vakfına destek olmak için koştu.
19.09.2017 / 20:51


"Bata çıka" olarak bilinen Ülkemizin en çamurlu ve eğlenceli yarışmasına katılan Dağcı ve doğa sporcusu Rıdvan Şükür, Otizme dikkat çekmek ve Tohum Otizm vakfına destek olmak için koştu.

Otistik doğan çocukların hayatlarının kolaylaştırılması ve ailelerinin eğitilmesi için herkese görev düştüğünü söyleyen Şükür, otizmli çocukların özel eğitimle topluma kazandırılacağına inandığını ifade etti. Çamurlu yarışmayı başarıyla tamamlayarak kendi kategorisinde birinci olarak kürsüye çıkan Şükür, her zaman ve her konuda çaba göstermenin önemli olduğunu belirtti.

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı, 'otizm spektrum bozukluğu' olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla, kar amacı gütmeyen ve kamu yararını gözeten bir sağlık ve eğitim vakfı çalışmalarını yürütüyor.Türkiye'de otizm spektrum bozukluğu olan çocukların erken tanılanması; tanı alan çocukların ve ailelerinin sağlık, eğitim, meslek edinimi, istihdam, bağımsız yaşam ve kaynaştırma gereksinimlerinin dünya standartlarında karşılanmasıdır.